41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Lexotan

LexotanLexotan
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 19.29 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 3 mg, tabletki, 30 szt., 6 mg, tabletki, 30 szt., 6 mg, tabletki, (import równoległy), 30 szt, 3 mg, tabletki, 30 szt (import równoległy), 3 mg, tabletki, (import równoległy), 30 szt
Działanie: uspokajające
Ulotka:

Opis i skład produktu Lexotan

Lek na receptę zalecany w leczeniu zaburzeń lękowych uogólnionych, zaburzeń występujących pod postacią somatyczną, stanów lękowych występujących w przewlekłych chorobach organicznych ośrodkowego układu nerwowego. Stosowany w zaburzeniach stresowych pourazowych z towarzyszeniem objawów lękowych oraz w zaburzeniach adaptacyjnych.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Leczenie powinno trwać tak krótko jak to tylko możliwe. Całkowity czas terapii nie powinien wynosić więcej niż 8-12 tygodni, wliczając okres odstawiania leku. Zaleca się stopniowe odstawianie leku. W niektórych przypadkach terapia może trwać dłużej, pod warunkiem przeprowadzenia specjalistycznej oceny stanu pacjenta. Uwaga! Podczas leczenia nie należy spożywać alkoholu. Alkohol może nasilać działanie bromazepamu. Preparatu nie stosuje się u dzieci. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić zmęczenie, senność, osłabienie mięśni, uczucie drętwienia, osłabienie uwagi, dezorientacja, ból i zawroty głowy, ataksja, podwójne widzenie. Donoszono sporadycznie o przypadkach zaburzeń żołądkowo-jelitowych, zmiany libido oraz reakcji skórnych. Niepamięć następcza może występować podczas stosowania preparatu w dawkach leczniczych, ryzyko jej wystąpienia zwiększa się po zastosowaniu zwiększonych dawek leku. W trakcie stosowania benzodiazepin może dojść do ujawnienia się objawów wcześniej istniejącej depresji. W trakcie stosowania benzodiazepin oraz leków podobnie działających mogą wystąpić reakcje paradoksalne - w przypadku ich wystąpienia leczenie preparatem należy przerwać. Długotrwałe stosowanie preparatu (nawet w dawkach leczniczych) może prowadzić do rozwinięcia się uzależnienia fizycznego i psychicznego. Przerwanie leczenia może spowodować wystąpienie zespołu abstynencyjnego lub zjawiska "odbicia". Lek upośledza sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługi maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na bromazepam, benzodiazepiny lub pozostałe składniki preparatu, niewydolność oddechową, zespół bezdechu sennego, schorzenia wątroby, jaskrę, miastenię (nużliwość mięśniową), skłonność do uzależnień. Gdy przyjmujesz inne leki działające hamująco na ośrodkowy układ nerwowy (nasenne, opioidowe leki przeciwbólowe, leki przeciwpsychotyczne, leki przeciwlękowe i uspokajające, przeciwdrgawkowe, przeciwhistaminowe o działaniu uspokajającym), cymetydynę. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie należy stosować leku w ciąży, szczególnie w I i III trymestrze, z wyjątkiem szczególnie uzasadnionych przypadków. Benzodiazepiny przenikają do mleka kobiecego - kobiety karmiące piersią nie powinny stosować preparatu.

Lexotan opinie
Lexotan opinia
Lexotan cena
Lexotan skład
Lexotan ulotka
Lexotan dawkowanie
Lexotan przeciwwskazania
Lexotan zamienniki
Lexotan zamiennik
Lexotan odpowiednik
Lexotan tańszy zamiennik
Lexotan czy działa
zaburzenia lękowe choroby układu nerwowego stany lękowe lek na stany lękowe leczenie zaburzen lękowych zaburzenia somatyczne choroby organiczne ośrodkowego układu nerwowego zaburzenia stresowe
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Lexotan

Dodaj opinię o Lexotan

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach