40 530 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 573 produktów w 205 kategoriach

Podobne produkty

Komboglyze

KomboglyzeKomboglyze
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać:
Cena: 182.16 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 2,5 mg+ 850 mg, tabletki powlekane, 60 szt., 2,5 mg+1000 mg, tabletka powlekana, 60 szt.
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii preparaty na poziom cukru

Opis i skład produktu Komboglyze

Lek na receptę wskazany jako terapia dodana do diety i wysiłku fizycznego w celu poprawy kontroli glikemii u dorosłych pacjentów (w wieku ≥18 lat) z cukrzycą typu 2, u których stosowanie największych tolerowanych dawek metforminy w monoterapii nie zapewniło odpowiedniej kontroli glikemii lub którzy wcześniej stosowali saksagliptynę i metforminę w skojarzeniu, w oddzielnych tabletkach. Lek jest również wskazany do stosowania w skojarzeniu z insuliną (np. w 3-lekowej terapii skojarzonej) jako terapia dodana do diety i wysiłku fizycznego w celu poprawy kontroli glikemii u dorosłych pacjentów (w wieku ≥18 lat) z cukrzycą typu 2, u których stosowanie insuliny i metforminy w monoterapii nie zapewnia odpowiedniej kontroli glikemii. Lek jest także wskazany do stosowania w skojarzeniu z pochodnymi sulfonylomocznika (tj. w 3-lekowej terapii skojarzonej) jako terapia dodana do diety i wysiłku fizycznego w celu poprawy kontroli glikemii u dorosłych pacjentów) w wieku ≥18 lat) z cukrzycą typu 2, u których stosowanie maksymalnych tolerowanych dawek, zarówno metforminy jak i pochodnej sulfonylomocznika, nie zapewnia odpowiedniej kontroli glikemii.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli. Pacjenci z glikemią nieodpowiednio kontrolowaną największymi tolerowanymi dawkami metforminy w monoterapii: preparat stosować w dawce odpowiadającej całkowitej dawce dobowej saksagliptyny wynoszącej 5 mg, podawanej w dawkach 2,5 mg 2 razy na dobę, jak również wcześniej stosowanej dawce metforminy. Pacjenci stosujący wcześniej oddzielnie tabletki saksagliptyny i metforminy: przyjmować lek w dawkach odpowiadających wcześniej stosowanym. Pacjenci z glikemią nieodpowiednio kontrolowaną 2-lekową terapią skojarzoną - insuliną i metforminą lub pacjenci z glikemią kontrolowaną 3-lekową terapią skojarzoną - insuliną, metforminą i saksagliptyną, przyjmowanymi w osobnych tabletkach: dawka preparatu powinna dostarczyć 2,5 mg saksagliptyny 2 razy na dobę oraz dawkę metforminy podobną do aktualnie stosowanej dawki. W przypadku, gdy preparat jest stosowany w skojarzeniu z insuliną, może być konieczne zmniejszenie dawki insuliny, aby zmniejszyć ryzyko hipoglikemii. Pacjenci z glikemią nieodpowiednio kontrolowaną 2-lekową terapią skojarzoną – pochodną sulfonylomocznika i metforminą lub pacjenci zmieniający 3-lekową terapię skojarzoną - saksagliptyną, metforminą i pochodną sulfonylomocznika, przyjmowanymi w osobnych tabletkach: dawka preparatu powinna dostarczyć 2,5 mg saksagliptyny 2 razy na dobę oraz dawkę metforminy podobną do aktualnie stosowanej dawki. W przypadku, gdy preparat jest stosowany w skojarzeniu z pochodną sulfonylomocznika, może być konieczne zastosowanie mniejszej dawki pochodnej sulfonylomocznika aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia hipoglikemii. Szczególne grupy pacjentów. U pacjentów z łagodnymi zaburzeniami czynności nerek nie jest zalecane dostosowywanie dawek. Nie stosować u pacjentów z umiarkowanymi i ciężkimi zaburzeniami czynności nerek oraz u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby. Sposób podania. Lek stosować 2 razy na dobę, podczas posiłków.

 

Szczegółowe informacje znajdują się na ulotce dołączonej do opakowania.

Komboglyze opinia
Komboglyze opinie
Komboglyze ulotka
Komboglyze skład
Komboglyze dawkowanie
Komboglyze przeciwwskazania
Komboglyze cena
Komboglyze zamienniki
Komboglyze zamiennik
Komboglyze odpowiednik
Komboglyze tańszy zamiennik
Komboglyze czy działa
cukrzyca lek na cukrzycę cukrzyca typu 2 cukrzycy leczenie lek dla diabetyków lek na cukrzycę u dorosłych lek na cukrzycę typu 2 cukrzyca typu II
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Komboglyze

Dodaj opinię o Komboglyze

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Email:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 530 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 573 produktów w 205 kategoriach