45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty


Invokana

InvokanaInvokana
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 338.39 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 300 mg, tabletki powlekane, 30 szt
Działanie: przeciwcukrzycowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Invokana

Lek na receptę   przeciwcukrzycowy, który zawiera substancję czynną kanagliflozyn.

Skuteczny także stosowaniu się go u osób dorosłych z cukrzycą typu 2 do kontrolowania poziomu glukozy (cukru) we krwi.

Lek Invokana stosować można samodzielnie u pacjentów, u których sama dieta i wysiłek fizyczny nie zapewniają zadowalającej kontroli poziomu glukozy we krwi oraz nie mogą przyjmować metforminy (inny lek przeciwcukrzycowy).

Lek stosowany także jako dodatek do innych leków przeciwcukrzycowych, w tym insuliny, w czasie gdy stosowanie tych leków w połączeniu z wysiłkiem fizycznym i dietą nie zapewnia zadowalającej kontroli cukrzycy.

Dawkowanie:

Doustnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Lekarz ustala dawkę jak i częstotliwość stosowania leku. Tabletki należy przyjmować raz na dobę, najlepiej przed pierwszym posiłkiem w ciągu dnia.

Możliwe skutki uboczne:

 Najczęstsze działania niepożądane związane ze stosowaniem leku Invokana: bardzo często: hipoglikemia w skojarzeniu z insuliną lub sulfonylomocznikiem, kandydoza sromu i pochwy; często: zaparcie, pragnienie, nudności, wielomocz lub częstomocz, zakażenie dróg moczowych, zapalenie żołędzi lub / i napletka prącia, dislipidemia, zwiększony hamatokryt; niezbyt czesto: odwodnienie, zawartoty głowy po zmiany pozycji ciała, omdlenie, niedociśnienie, niedociśnienie ortostatyczne, wysypka, pokrzywka, zwiększone stężenia kreatyniny we krwi, zwiększone stężenia mocznika we krwi, zwiększone stężenia potasu we krwi, zwiększone stężenia fosforanów we krwi. Lek nie ma lub ma niewielki wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn. Należy jednak ostrzec pacjenta o ryzyku hipoglikemii, gdy kanagliflozyna jest stosowana w terapii dodanej do insuliny oraz o zwiększonym ryzyku działań niepożądanych związanych z nadmierną utratą płynów, takich jak zawroty głowy związane ze zmianą pozycji ciała.

Poinformuj lekarza:

Nalezy poinformować lekarza gdy cierpisz na ciężkie upośledzenie czynności nerek lub / i wątroby. Gdy cierpisz na cukrzycę typu I lub na cukrzycę kwasicy ketonowej. Gdy masz większony poziom hematokrytu. Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekarz, w tym także tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś w ciąży lub ją podejrzewasz, oraz gdy karmisz piersią.

Invokana zamienniki
Invokana zamiennik
Invokana odpowiednik
Invokana tańszy zamiennik
Invokana czy działa
Invokana opinia
Invokana opinie
Invokana ulotka
Invokana dawkowanie
Invokana przeciwwskazania
Invokana skład
Invokana cena
cukrzyca metabolizm cukrzyca typu 2 przewód pokarmowy poziom cukru przeciwcukrzycowy diabetyka wysiłek
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze suplementy ze spiruliną - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Invokana

Dodaj opinię o Invokana

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach