41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Insulin Actrapid Penfill

Insulin Actrapid PenfillInsulin Actrapid Penfill
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: roztwór do wstrzykiwań
Cena: 101.53 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 300 j.m./ 3 ml, 5 wkładów
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Insulini injectio neutralis,humanum
Działanie: obniża poziom cukru we krwi
Ulotka:

Opis i skład produktu Insulin Actrapid Penfill

Lek na receptę stosowany w stanach cukrzycy, która wymaga leczenia insuliną.

Dawkowanie:

Podskórnie w tkankę podskórną brzucha, w udo, okolicę pośladka lub okolicę mięśnia naramiennego. Dawkę, częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Wstrzyknięcie insuliny powinno być wykonane do 30 minut przed planowany posiłkiem lub przekąską zawierającą węglowodany. Actrapid może być również podawany dożylnie, ale tylko przez przeszkolony personel medyczny.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Zazwyczaj niedocukrzenie (hipoglikemia - obniżenie poniżej normy poziomu cukru we krwi). Najczęstszymi przyczynami niedocukrzenia są: względny nadmiar insuliny spowodowany opuszczeniem posiłku lub nadmiernym wysiłkiem fizycznym oraz przypadkowe lub celowe przedawkowanie insuliny. U niektórych osób w początkowym okresie leczenia, w miejscu wstrzyknięcia może pojawić się samoistnie ustępujący odczyn, w postaci nacieku i rumienia z towarzyszącym świądem.   Zdolność koncentracji i reagowania może być osłabiona w wyniku wystąpienia hipoglikemii. Może to stanowić ryzyko w sytuacjach, w których zdolności te mają szczególne znaczenie np.: podczas prowadzenia pojazdów lub obsługiwania urządzeń mechanicznych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, niedoczynność przysadki, nadnerczy, tarczycy.   Jeśli przyjmujesz hormony tarczycy, glikokortykosteroidy, doustne środki antykoncepcyjne, leki moczopędne, NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne np. kwas acetylosalicylowy), leki przeciwdepresyjne (inhibitory MAO), leki nasercowe i obniżające ciśnienie krwi z grupy beta-blokerów. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Actrapid może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią.

Insulin Actrapid Penfill czy działa
Insulin Actrapid Penfill opinia
Insulin Actrapid Penfill opinie
Insulin Actrapid Penfill ulotka
Insulin Actrapid Penfill dawkowanie
Insulin Actrapid Penfill przeciwwskazania
Insulin Actrapid Penfill skład
Insulin Actrapid Penfill cena
Insulin Actrapid Penfill zamienniki
Insulin Actrapid Penfill zamiennik
Insulin Actrapid Penfill odpowiednik
Insulin Actrapid Penfill tańszy zamiennik
cukrzyca metabolizm lek na cukrzycę diebetyk przewód pokarmowy cukrzycy leczenie insulina cukrzyca insulinozależna
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Insulin Actrapid Penfill

Dodaj opinię o Insulin Actrapid Penfill

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach