41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Heligen

HeligenHeligen
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: kapsułki dojelitowe
Cena: 13.77 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 40 mg, kapsułki dojelitowe, twarde, 28 szt, 20 mg, kapsułki dojelitowe, twarde, 28 szt.
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Omeprazolum
Działanie: hamuje wydzielanie soku żołądkowego
Ulotka:

Opis i skład produktu Heligen

Lek na receptę przeznaczony dla leczenia u dorosłych choroby refluksowej przełyku. Choroba związana z nieprawidłowym cofaniem się kwaśnej treści żołądkowej do przełyku (przewód łączący gardło  z żołądkiem), które wywołuje ból, stan zapalny oraz zgagę. Owrzodzenia górnej części jelit (choroba wrzodowa dwunastnicy) oraz żołądka (choroba wrzodowa żołądka). Wrzody, które są zakażone bakterią zwaną Helicobacter pylori. W przypadku potwierdzenia infekcji, konieczna może być terapia antybiotykami w celu wyleczenia zakażenia oraz umożliwiająca zagojenie wrzodu. Wrzody powodowane przez niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Heligen może być również zastosowany celem zapobiegania powstawaniu wrzodów w przypadku przyjmowania NLPZ. Zwiększone wydzielanie soku żołądkowego spowodowane przez guza zlokalizowanego w trzustce (zespół Zollingera i Ellisona).

Odpowiedni do stosowania u dzieci powyżej 1 roku życia i o masie ciała ≥ 10 kg: choroba refluksowa przełyku. Choroba związana z nieprawidłowym cofaniem się kwaśnej treści żołądkowej do przełyku (przewód łączący gardło z żołądkiem), które wywołuje ból, stan zapalny oraz zgagę. U dzieci objawy mogą przebiegać z zarzucaniem treści żołądka do jamy ustnej, nudnościami (wymioty) i słabym przyrostem masy ciała. Dzieci i młodzież w wieku powyżej 4 lat:  wrzody, które są zakażone bakterią zwaną Helicobacter pylori.

Dawkowanie:

Doustne. Lek Heligen należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. Kapsułki można przyjmować z jedzeniem lub na pusty żołądek. Kapsułki należy połknąć w całości i popić połową szklanki wody. Nie należy żuć ani rozgryzać kapsułek. W przypadku trudności z połykaniem kapsułek: należy otworzyć kapsułkę, połknąć jej zawartość a następnie jak najszybciej popić pół szklanki wody. Dopuszcza się również umieszczenie zawartości kapsułki w szklance wody niegazowanej, w szklance soku z owoców cytrusowych (np. sok jabłkowy, pomarańczowy lub ananasowy) lub szklance nektaru jabłkowego. Należy pamiętać o wymieszaniu mieszaniny tuż przed wypiciem (mieszanka nie będzie klarowna). Mieszaninę należy wypić natychmiast lub w ciągu 30 minut. Aby upewnić się, że cały lek został wypity, należy nalać do tej samej szklanki wodę niegazowaną o objętości pół szklanki i wypić zawartość. Nie należy ani żuć ani rozgryzać stałych cząstek, które zawierają lek.

Możliwe skutki uboczne:

Częste działania niepożądane: ból głowy, zaburzenia żołądka i jelit: biegunka, ból brzucha, zaparcia, wiatry (wzdęcia), mdłości (nudności), wymioty. Niezbyt częste działania niepożądane:  obrzęk stóp i kostek, zaburzenia snu (bezsenność), zawroty głowy, uczucie mrowienia i drętwienia, senność, uczucie wirowania (zawroty głowy), zmiany w wynikach testów laboratoryjnych sprawdzających czynność wątroby, wysypka, pokrzywka i świąd skóry, ogólne złe samopoczucie i brak energii. Rzadkie działania niepożądane: zaburzenia krwi (zmniejszenie liczby białych krwinek, płytek krwi lub czerwonych krwinek) co może powodować osłabienie, siniaki i częstsze niż zwykle infekcje, reakcje alergiczne, czasami bardzo ciężkie, w tym obrzęk warg, języka i gardła, gorączka, świszczący oddech, niskie stężenie sodu we krwi, które może powodować osłabienie, wymioty i skurcze, podniecenie, splątanie lub depresja, zmiany odczuwania smaku, zaburzenia widzenia, takie jak nieostre widzenie, nagły świszczący lub płytki oddech (skurcz oskrzeli), suchość w jamie ustnej, zapalenie jamy ustnej, zakażenie zwane „grzybicą”, które może obejmować jelita i jest spowodowane przez grzyby, zaburzenia czynności wątroby, w tym żółtaczka powodująca zażółcenie skóry, ciemne zabarwienie moczu i zmęczenie, utrata włosów (łysienie), wysypka skórna pod wpływem słońca, bóle stawów lub bóle mięśni, ciężkie zaburzenia czynności nerek (śródmiąższowe zapalenie nerek), wzmożone pocenie się. Bardzo rzadkie działania niepożądane: zmiany morfologii (składu) krwi, w tym agranulocytoza (niedobór pewnego rodzaju białych krwinek), agresja, widzenie, odczuwanie i słyszenie rzeczy, które nie istnieją (omamy), ciężkie choroby wątroby prowadzące do niewydolności wątroby oraz zapalenia mózgu, nagłe pojawienie się ciężkiej wysypki, pęcherzy lub łuszczenie się skóry, niekiedy z towarzyszącą wysoką gorączką i bólem stawów (rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa i Johnsona, toksyczna martwica rozpływna naskórka), osłabienie mięśniowe, powiększenie piersi u mężczyzn, małe stężenie magnezu we krwi, które może powodować osłabienie i skurcze mięśni. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie powinien wpływać na sprawność psychomotoryczną. Niemniej jednak u niektórych osób po zastosowaniu leku mogą wystąpić działania niepożądane, takie jak zawroty głowy i zaburzenia widzenia. Jeśli wystąpią, nie należy prowadzić pojazdów, posługiwać się żadnymi narzędziami, ani nie obsługiwać żadnych maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na na omeprazol, inny lek z grupy inhibitorów pompy protonowej (np. pantoprazol, lansoprazol, rabeprazol, ezomeprazol) lub którykolwiek z pozostałych składników leku Heligen, zmniejszenie masy ciała bez wyraźnej przyczyny oraz trudności z połykaniem, ból żołądka lub niestrawność, wymioty (treścią pokarmową lub krwią), smoliste stolce (obecność krwi w stolcu), silną lub przedłużającą się biegunkę (omeprazol wiąże się z niewielkim wzrostem częstości występowania biegunki zakaźnej), ciężkie zaburzenia czynności wątroby. Gdy przyjmujesz lek zwierający nelfinawir (stosowany w leczeniu zakażenia HIV), ketokonazol, itrakonazol lub worykonazol (leki stosowane w leczeniu zakażeń grzybiczych), digoksynę (lek stosowany w chorobach serca), diazepam (stosowany w leczeniu lęku, w rozluźnianiu mięśni i padaczce), fenytoinę (lek stosowany w leczeniu padaczki), warfarynę lub inne leki wpływające na krzepliwość krwi, ryfampicynę (stosowana w leczeniu gruźlicy), atazanawir (stosowany w leczeniu zakażenia wirusem HIV), takrolimus (w przypadku przeszczepienia narządu), ziele dziurawca (Hypericum perforatum) (stosowane w leczeniu łagodnej depresji), cylostazol (stosowany w leczeniu chromania przestankowego), sakwinawir (stosowany w leczeniu zakażenia HIV), klopidogrel (stosowany w zapobieganiu tworzenia się zakrzepów). Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.

Heligen dawkowanie
Heligen przeciwwskazania
Heligen cena
Heligen zamienniki
Heligen zamiennik
Heligen odpowiednik
Heligen tańszy zamiennik
Heligen czy działa
Heligen opinia
Heligen opinie
Heligen ulotka
Heligen skład
wrzody u dorosłych wrzody u dzieci co na chorobę refluksową przełyku refluks choroba wrzodowa Helicobacter pylori zespół Zollingera-Ellisona zakażenie Helicobacter pylori
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Heligen

Dodaj opinię o Heligen

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach