41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Forxiga

ForxigaForxiga
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 205.89 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: Forxiga, 10 mg, tabletki powlekane, 30 szt.
Działanie: przeciwcukrzycowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Forxiga

Lek na receptę przeznaczony w leczeniu cukrzycy typu 2 u osób dorosłych. Preparat można stosować w monoterapii u pacjentów, u których sama dieta i wysiłek fizyczny niezapewnianą dostatecznej kontroli stężeń glukozy (cukru) we krwi i którzy nie tolerują metforminy (inny lek przeciwcukrzycowy). Lek może być również stosowany jako uzupełnienie innych leków przeciwcukrzycowych, w tym tak że insuliny, w przypadku gdy te leki skojarzone z dietą i wysiłkiem fizycznym nie zapewniają odpowiedniej kontroli cukrzycy.

Dawkowanie:

Doustnie, według zaleceń lekarza. Tabletkę należy połknąć w całości popijając wodą. Tabletki można zażywać w trakcie i między posiłkami. Tabletkę można zażywać o każdej porze dnia. Jednak należy postarać się zażywać ją o tej samej porze każdego dnia.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: małe stężenie cukru we krwi (hipoglikemia) - podczas stosowania tego leku z sulfonylomocznikiem lub insuliną. Często: drożdżakowe zakażenia (pleśniawki) penisa lub pochwy, ból pleców, nadmierne wydalanie moczu lub potrzeba częstszego oddawania moczu, zmiany stężenia cholesterolu lub tłuszczu we krwi, zmiany ilości czerwonych krwinek. Niezbyt często: nietypowe krwawienia, wydzielina, świąd lub przykry zapach z pochwy, pragnienie, zaparcia, nadmienre pocenie się, wstawanie w nocy, aby oddać mocz, zmiany w wynikach laboratoryjnych testów krwi (np. kreatynina lub mocznik). Lek nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na dapagliflozynę lub którykolwiek z pozostałych składników leku, zwiększoną ilość "ciał ketonowych" w moczu lub krwi, choroby wątroby, nerek i/lub serca, niskie ciśnienie krwi, częste zakażenia układu moczowego, zwiększoną liczbę czerwonych krwinek, nietolerancję niektórych cukrów (lek zawiera laktozę). Gdy przyjmujesz inne leki zmniejszające stężenie cukru we krwi, leki pomagające usunąć wodę z organizmu. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Nie stosować w II i III trymestrze ciąży. Nie wiadomo, czy lek przenika do mleka karmiących matek. Nie należy stosować leku Forxiga podczas karmienia piersią.

Forxiga zamienniki
Forxiga zamiennik
Forxiga odpowiednik
Forxiga tańszy zamiennik
Forxiga czy działa
Forxiga opinia
Forxiga opinie
Forxiga ulotka
Forxiga skład
Forxiga dawkowanie
Forxiga przeciwwskazania
Forxiga cena
kontrola glukozy kontrola cukru cukrzyca typu 2 glukoza cukrzyca dorosłych leczenie cukrzycy typu 2 dieta nie pomaga na cukrzycę cukrzyca i otyłość
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Forxiga

Dodano: 20 Grudzień 2017
Autor: andrzej
Ocena:
10-11 kg w dół, w ciągu roku - bez diety, ćwiczeń itp.Cukier na poziomie 120-130 rano, trochę drogo /140/ ale Forxiga jest OK!
Odpowiedź
Dodano: 23 Luty 2017
Autor: Anna
Ocena:
od roku stosuję lek Forxiga schudłam 10 kilogramów, wyniki poziomu cukru dość poprawne. Łatwiej jest utrzymać poziom cukru w normie. Jednak żaden lek w moim odczuciu bez diety i wysiłku fizycznego nie jest skuteczny w leczeniu cukrzycy na 100 %.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Forxiga

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach