43 019 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 812 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Euclamin

EuclaminEuclamin
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: na receptę
Producent: POLPHARMA S.A.
Postać: tabletki
Cena: 3.23 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Euclamin

Euclamin, 60 tabletek 5 mg.

To doustny lek przeciwcukrzycowy do stosowania w przypatku cukrzycy typu 2.

Skład:

Substancja czynna – glibenclamide ( Glibenklamid).

Właściwości:

Euclamin zwiększa wydzielanie insuliny z wyspecjalizowanych komórek trzustki, a ponadto sprawia, że insulina ta wykazuje większą efektywność w obniżaniu poziomu cukru we krwi. Lek zwiększa zatem wrażliwość organizmu na działanie insuliny. W efekcie możliwym staje się utrzymanie jednolitego poziomu cukru przez cały dzień.

Wskazania:

Cukrzyca typu 2 bez powikłań, inne postacie cukrzycy wtórnej: z zachowaną produkcją własną insuliny przez komórki trzustki, zwłaszcza w sytuacji, gdy nie można osiągnąć wyrównania poziomu glukozy dietą i wzmożonym wysiłkiem fizycznym. Lek może być stosowany samodzielnie lub w skojarzeniu z innymi lekami przeciwcukrzycowymi.

Przeciwwskazania:

Uczulenie na pochodne sulfonylomocznika i sulfonamidy. Nie stosować (podobnie jak innych doustnych leków przeciwcukrzycowych) w cukrzycy insulinozależnej (typu 1) oraz w przypadkach cukrzycy powikłanej zmianami w dużych (makroangiopatia) i drobnych (mikroangiopatia) naczyniach krwionośnych. Nie stosować w cukrzycy powikłanej chorobami, które mogą być przyczyną kwasicy (m.in. chorzy operowani; odwodnieni; wysoko gorączkujący; cierpiący na choroby zakaźne lub wyniszczające; ze świeżym zawałem serca; z ostrą niewydolnością krążenia i oddychania; z niewydolnością nerek lub wątroby; nadużywający alkoholu); nie stosować, lub stosować z wielką ostrożnością, gdy cukrzyca jest jednym z objawów innych chorób, m.in. choroby trzustki, hemochromatozy (dziedziczna choroba, w której dochodzi do nadmiernego wchłaniania żelaza i uszkadzania przez jego złogi wielu narządów wewnętrznych), glukagonomy, czyli wyspiaka produkującego nadmierne ilości glukagonu, hormonu podwyższającego poziom glukozy, choroby lub zespołu Cushinga (zespół objawów związanych z nadmiarem hormonów kory nadnerczy, m.in. kortyzolu), akromegalii (nadmierne wydzielanie hormonu wzrostu przez przysadkę mózgową), guza chromochłonnego nadnerczy (feochromocytoma – guz charakteryzujący się nadmiernym wydzielaniem hormonów przez rdzeń nadnerczy). W ciąży i w okresie karmienia piersią konieczna jest zawsze zmiana doustnych leków przeciwcukrzycowych na insulinę.

Działania niepożądane:

Nadmierne obniżenie poziomu cukru w surowicy krwi, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, głównie osłabienie łaknienia, nudności, uczucie pełności w żołądku, skórne odczyny alergiczne.

Dawkowanie:

Indywidualną dawkę dla pacjenta ustala lekarz. Najczęściej jest to 1 tabletka dziennie, rano do pierwszego posiłku.

Euclamin skład
Euclamin dawkowanie
Euclamin przeciwwskazania
Euclamin cena
Euclamin zamienniki
Euclamin zamiennik
Euclamin odpowiednik
Euclamin tańszy zamiennik
Euclamin czy działa
Euclamin opinia
Euclamin opinie
Euclamin ulotka
cukrzyca cukrzyca typu 2 diabetyk hiperglikemia poziom cukru we krwi obniżające cukier Glibenklamid
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Euclamin

Dodano: 28 Listopad 2015
Autor: Irmina
Ocena:
Choruję na cukrzycę II od dość dawna, euclamin lek niedawno przepisał mi lekarz i od kiedy go biorę, wahania poziomu cukru we krwi trochę się ustabilizowały. Oby ten stan się utrzymał.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Euclamin

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 019 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 812 produktów w 204 kategoriach