43 298 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 855 produktów w 207 kategoriach

Podobne produkty

Diagen

DiagenDiagen
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki o zmodyfikowanym uwalnianiu
Cena: 17.40 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 30 mg, tabletki o zmodyfikowanym uwalnianiu, 60 szt.
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Gliclazidum
Działanie: obniża poziom cukru we krwi
Ulotka:

Opis i skład produktu Diagen

 

Lek stosowany w leczeniu cukrzycy typu 2 u dorosłych, gdy dieta, wysiłek fizyczny i zmniejszenie masy ciała nie są wystarczająco skuteczne.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Tabletki należy połykać w całości popijając szklaną wody, nie żuć ani nie rozgryzać. Lek należy przyjmować w czasie śniadania, najlepiej o tej samej porze każdego dnia. Ważne jest, aby w czasie leczenia lekiem Diagen nie pomijać posiłków.   Uwaga!  Należy unikać spożywania alkoholu, ponieważ alkohol może w nieprzewidywalny sposób zaburzyć kontrolę cukrzycy a nawet doprowadzić do śpiączki.

Możliwe skutki uboczne:

Często: hipoglikemia (małe stężenie cukru we krwi).Niezbyt często: ból brzucha, nudności, wymioty, niestrawność, biegunka, zaparcie (objawy te można złagodzić przyjmując Diagen razem z posiłkiem, tak jak jest to zalecane).Rzadko: zmniejszenie liczby komórek we krwi (w tym niedokrwistość), zmiany wyników badań krwi (co może powodować bladość, przedłużające się krwawienia, skłonność do siniaków, ból gardła i gorączkę) zwykle ulegają normalizacji po odstawieniu leku, reakcje skórne, jak zaczerwienienie, swędzenie i pokrzywka (wysypka), nieprawidłowe wyniki badań czynności wątroby, zmiany dotyczące wątroby (co może spowodować zażółcenie skóry i białkówek oczu), krótkotrwałe zaburzenia widzenia, szczególnie na początku leczenia (zależy to od zmian w stężeniach cukru we krwi).   Zdolność koncentracji lub szybkiego reagowania może zostać upośledzona w przypadku zbyt małego stężenia cukru we krwi (hipoglikemii) lub zbyt dużego stężenia cukru we krwi (hiperglikemii), lub w razie wystąpienia zaburzeń widzenia będących następstwem wyżej wymienionych stanów.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na gliklazyd, inne pochodne sulfonylomocznika, sulfonamidy lub jakikolwiek składnik preparatu Diagen, cukrzycę typu 1, ciała ketonowe i cukier w moczu, ciężkie zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby.   Gdy stosujesz inne leki obniżające wysokie stężenie cukru we krwi (doustne leki przeciwcukrzycowe) lub insulinę, leki przeciwbakteryjne (np. sulfonamidy), leki na nadciśnienie lub niewydolność serca (beta-blokery, inhibitory ACE, jak kaptopryl lub enalapryl), leki stosowane w leczeniu infekcji grzybiczych (mikonazol, flukonazol), leki stosowane w leczeniu niestrawności i choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy (antagoniści receptora H2, jak ranitydyna), leki stosowane w leczeniu depresji (inhibitory monoaminooksydazy), leki przeciwbólowe lub przeciwreumatyczne (ibuprofen, fenylobutazon), leki zawierające alkohol, leki stosowane w leczeniu chorób ośrodkowego układu nerwowego (chlorpromazyna), leki hamujące zapalenie (glikokortykosteroidy), leki stosowane w leczeniu astmy (salbutamol podawany we wstrzyknięciu), leki stosowane w chorobach piersi, obfitych krwawieniach miesiączkowych i endometriozie (danazol). Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku Diagen w czasie ciąży. W przypadku planowania ciąży lub zajścia w ciążę należy powiadomić o tym lekarza prowadzącego. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Diagen opinia
Diagen opinie
Diagen ulotka
Diagen skład
Diagen dawkowanie
Diagen przeciwwskazania
Diagen cena
czy Diagen jest skuteczny
Diagen lek na receptę
Diagen zamienniki
Diagen zamiennik
Diagen odpowiednik
Diagen tańszy zamiennik
Diagen czy działa
lek na cukrzycę diabetyka leczenie cukrzycy typu 2 hipoglikemia insulina nie pomaga cukrzyca
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Diagen

Dodaj opinię o Diagen

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 298 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 855 produktów w 207 kategoriach