45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Citabax 20

Citabax 20Citabax 20
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 20.59 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki powlekane, 20 mg, 28 szt.
Działanie: przeciwdepresyjne
Ulotka:

Opis i skład produktu Citabax 20

Lek na receptę wskazany w leczeniu depresji oraz w profilaktyce nawrotów zaburzeń depresyjnych.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość dawkowania ustala lekarz. Tabletki można przyjmować o każdej porze dnia, z pokarmem lub bez pokarmu.   Uwaga! Lek należy odstawiać stopniowo. Nie należy pić alkoholu podczas stosowania preparatu.   Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci i młodzieży do 18 lat.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Nudności, suchość jamy ustnej, zwiększona potliwość, drżenia mięśniowe, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (biegunki, zaparcia), zaburzenia ejakulacji, bóle i zawroty głowy, senność, bezsenność, drażliwość, lęk, zaburzenia koncentracji uwagi, zaburzenia widzenia, zawroty głowy, kołatanie serca, zaburzenia oddawania moczu.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. senność, zaburzenia koncentracji, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na citalopram lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, padaczkę, choroby nerek i/lub wątroby, cukrzycę, zaburzenia krzepnięcia.   Gdy przyjmujesz inne leki przeciwdepresyjne, preparaty litu, cymetydynę, doustne leki przeciwzakrzepowe, preparaty z dziurawca. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży (ograniczone doświadczenie kliniczne odnośnie stosowania citalopramu u kobiet w ciąży). Citalopram jest wydzielany z mlekiem matki. Jeżeli terapia jest niezbędna, należy rozważyć przerwanie karmienia piersią.

Citabax 20 opinie
Citabax 20 opinia
Citabax 20 cena
Citabax 20 ulotka
Citabax 20 skład
Citabax 20 dawkowanie
Citabax 20 przeciwwskazania
Citabax 20 zamienniki
Citabax 20 zamiennik
Citabax 20 odpowiednik
Citabax 20 tańszy zamiennik
Citabax 20 czy działa
depresja zaburzenia depresyjne stany depresyjne leczenie depresji lek na depresję napady depresji zapobieganie depresji walka z depresją
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze suplementy z ashwagandha - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Citabax 20

Dodano: 21 Styczeń 2016
Autor: zadowolne
Ocena:
b dobry lek, mimo,ze nierefundowany, mnie pomaga, innej osobie w rodzinie tez, ale dobrze dobrany lek jest poprzedzony dluga wizyta u lekarza , który zbiera kompletny wywiad o pacjencie, wówczas wizyta trwa od godziny do do 1,5h, wtedy można dobrac lek, potem kontrole i ewentualnie celowanie innego leku w razie problemów, zatem to pytanie jest do psychiatry i to dobrego a nie forumowiczow, zmien lekarza na dobrego! lekarza.
Odpowiedź
Dodano: 26 Czerwiec 2015
Autor: ZłaJa
Ocena:
Niestety nie pomógł, czy jest w ogóle jakiś skuteczny lek na depresję????
Odpowiedź

Dodaj opinię o Citabax 20

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach