41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Chlorprothixen Zentiva

Chlorprothixen ZentivaChlorprothixen Zentiva
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 9.57 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki powlekane, 50 mg, 50 szt, tabletki powlekane, 15 mg, 50 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Chlorprothixenum
Działanie: uspokajające
Ulotka:

Opis i skład produktu Chlorprothixen Zentiva

Lek na receptę zalecany w schizofrenii, w stanach pobudzenia oraz agresywności, które występują w chorobach psychicznych (psychozach) o różnorodnym podłożu oraz w psychonerwicach, w leczeniu odwykowym narkomanów i alkoholików oraz w zaburzeniach snu. Zalecany również jako lek uspokajający, w skórnych odczynach uczuleniowych oraz u dzieci ze znaczną nadpobudliwością.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku w zależności od wskazań i tolerancji określa lekarz.   Uwaga! Nie wolno spożywać alkoholu w okresie zażywania leku.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Bóle i zawroty głowy, niepokój, bezsenność, zaburzenia widzenia. Zaburzenia rytmu serca, niedociśnienie. Po długotrwałym leczeniu mogą pojawić się zmiany w obrazie morfologicznym krwi. Zdarzają sie zaburzenia czynności wątroby.   Lek upośledza sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn, szczególnie w początkowym okresie leczenia.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na lek, jaskrę, padaczkę, chorobę wieńcową, przerost gruczołu krokowego, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby, nieprawidłowości w obrazie krwi.   Gdy przyjmujesz inne leki działające na ośrodkowy układ nerwowy. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży oraz gdy karmisz dziecko piersią. Leku nie wolno stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Chlorprothixen Zentiva skład
Chlorprothixen Zentiva cena
Chlorprothixen Zentiva zamienniki
Chlorprothixen Zentiva zamiennik
Chlorprothixen Zentiva odpowiednik
Chlorprothixen Zentiva tańszy zamiennik
Chlorprothixen Zentiva czy działa
Chlorprothixen Zentiva opinie
Chlorprothixen Zentiva opinia
Chlorprothixen Zentiva ulotka
Chlorprothixen Zentiva dawkowanie
Chlorprothixen Zentiva przeciwwskazania
schizofrenia leczenie agresji choroby psychiczne lek uspokajający leczenie zaburzeń snu leczenie alkoholizmu alkoholizm nadpobudliwość
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Chlorprothixen Zentiva

Dodaj opinię o Chlorprothixen Zentiva

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach