45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty


Bydureon

BydureonBydureon
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: proszek do przygotowania zawiesiny do wstrzyknięć
Cena: 561.49 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: Bydureon, 2 mg, proszek do sporządzania zawiesiny do wstrzyknięć o przedłużonym uwalnianiu, 4 zestawy
Ulotka:

Opis i skład produktu Bydureon

Lek na receptę. Preparat Bydureon jest stosowany w leczeniu cukrzycy typu 2. Preparat stosuje się wraz z innymi lekami przeciwcukrzycowymi u dorosłych pacjentów, u których stężenie glukozy (cukru) we krwi nie jest odpowiednio kontrolowane za pomocą maksymalnych tolerowanych dawek innych leków. Preparat Bydureon można stosować z metforminą, pochodną sulfonylomocznika, tiazolidynedionem, metforminą i pochodną sulfonylomocznika lub metforminą i tiazolidynedionem.

Działanie

Cukrzyca typu 2 to choroba, w której trzustka nie wytwarza insuliny w ilości wystarczającej do kontrolowania stężenia glukozy (cukru) we krwi lub organizm nie jest w stanie wykorzystywać insuliny w sposób skuteczny. Substancja czynna preparatu Bydureon, eksenatyd, jest inkretynomimetykiem. Oznacza to, że działa w taki sam sposób jak inkretyny (hormony wytwarzane w jelitach) poprzez zwiększanie ilości insuliny uwalnianej przez trzustkę w odpowiedzi na spożycie posiłku. Pomaga to kontrolować stężenie glukozy we krwi.

Przeciwwskazania

Preparatu Bydureon nie należy podawać osobom, u których może występować nadwrażliwość (alergia) na eksenatyd lub którykolwiek składnik preparatu.

Działania niepożądane

Najczęstszymi działaniami niepożądanymi związanymi ze stosowaniem preparatu Bydureon były głównie problemy dotyczące żołądka i jelit (nudności (mdłości), wymioty, biegunka i zaparcie). Nudności były najczęściej występującym jedynym działaniem niepożądanym, które było obserwowane często na początku leczenia i którego nasilenie z czasem zmniejszało się. Oprócz tego występowały reakcje w miejscu wstrzyknięcia (świąd), niskie stężenie cukru we krwi (podczas stosowania z pochodną sulfonylomocznika) oraz ból głowy. Większość działań niepożądanych miała nasilenie łagodne do umiarkowanego. Pełny wykaz działań niepożądanych związanych ze stosowaniem preparatu Bydureon znajduje się w ulotce dla pacjenta.

Dawkowanie

Preparat Bydureon podaje się w jednym wstrzyknięciu podskórnym raz w tygodniu, tego samego dnia każdego tygodnia w brzuch, udo lub ramię. Pacjenci samodzielnie wykonują sobie wstrzyknięcia za pomocą zestawu dostarczonego wraz z lekiem. Powinni oni zostać odpowiednio przeszkoleni i przestrzegać instrukcji użytkowania.

Po dodaniu preparatu Bydureon do pochodnej sulfonylomocznika, z uwagi na ryzyko hipoglikemii (niskie stężenie cukru we krwi), może zaistnieć potrzeba zmniejszenia dawki pochodnej sulfonylomocznika. Dodanie preparatu Bydureon do metforminy lub tiazolidynedionu nie wiąże się z takim ryzykiem.

Szczegółowe informację znajdują się na ulotce dołączonej do opakowania leku.

Bydureon opinia
Bydureon opinie
Bydureon cena
Bydureon skład
Bydureon dawkowanie
Bydureon przeciwwskazania
Bydureon ulotka
Bydureon zamienniki
Bydureon zamiennik
Bydureon odpowiednik
Bydureon tańszy zamiennik
Bydureon czy działa
cukrzyca cukrzyca typu 2 leczenie cukrzycy leczenie cukrzycy typu 2 cukrzyca typu II jaki lek dla cukrzyków leki dla diabetyków dla cukrzyków
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze kremy do twarzy - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Bydureon

Dodano: 27 Kwiecień 2016
Autor: Józef
Ocena:
Mam 70 lat i od 15 lat cukrzycę (7 lat na insulinie plus amarylu). Od 5 m-cy stosuję też Bydureon, poprawiła mi się HBA1C (z ponad 7 na 5,8), schudłem ok. 4kg, ale wystąpiły niestety dolegliwości gastryczne (zgaga, refluks itp) i chyba zrezygnuję ze stosowania. Cena też nie jest zachęcająca.
Odpowiedź
Dodano: 10 Maj 2016
Autor: Jan
Zgaga i problemy gastryczne nie musza być zwiazane z lekiem.Jeśli na insulinie miał Pan 7 a teraz 5,8 to sukces ..właśnie zwiększył sobie Pan szanse przeżycia 10 lat o 100% !!!
Odpowiedź

Dodaj opinię o Bydureon

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach