41 739 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 780 produktów w 204 kategoriach

Bonefos

BonefosBonefos
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: kapsułki tabletki powlekane
Cena: 303.09 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: Bonefos, 400 mg, kapsułki twarde, 100 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Natrii clodronas
Działanie: wspomaga odbudowę kości
Ulotka:

Opis i skład produktu Bonefos

Lek na receptę przeznaczony w stanach nadmiernego stężenia wapnia we krwi, wywołanego zwiększonym rozkładem tkanki kostnej. Szczególnie przy przerzutach nowotworów do kości.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Jeśli preparat jest stosowany w jednej dawce dobowej, zaleca się przyjmować lek rano, na czczo, popijając szklanką wody. Należy powstrzymać się od jedzenia i picia przez 2 godziny. Jeśli lek przyjmowany jest w 2 dawkach, należy go przyjmować między posiłkami, najlepiej 2 godziny przed lub po posiłku. Uwaga! Leku nie należy przyjmować z mlekiem, pokarmami oraz lekami zawierającymi wapń i inne dwuwartościowe jony. Nie stosować u dzieci. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej obserwowano nudności, wymioty, biegunkę, które zazwyczaj były łagodne i występowały po dużych dawkach. Pojedyncze przypadki reakcji skórnych: świąd, pokrzywka, zapalenie złuszczające skóry, zaburzenia czynności nerek. Brak danych odnośnie wpływu leku na zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, choroby nerek, ostry stan zapalny górnego odcinka przewodu pokarmowego. Gdy przyjmujesz inne leki z grupy bifosfonianów, antybiotyki aminoglikozydowe, niesteroidowe leki przeciwzapalne, związki wapnia, magnezu, żelaza i cynku. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosować w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Bonefos opinia
Bonefos opinie
Bonefos cena
Bonefos skład
Bonefos ulotka
Bonefos dawkowanie
Bonefos przeciwwskazania
Bonefos zamienniki
Bonefos zamiennik
Bonefos odpowiednik
Bonefos tańszy zamiennik
Bonefos czy działa
przerzuty nowotworowe do kości lek na przerzuty nowotworowe do kości rozpad kości rozkład tkanki kostnej nadmiar wapnia leczenie nadmiernego stężenia wapnia lek na rozpad kości przerzuty
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Bonefos

Dodaj opinię o Bonefos

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 739 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 780 produktów w 204 kategoriach