41 737 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 780 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Avaron

AvaronAvaron
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 4.77 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 2 mg, tabletki, 30 szt., 4 mg, tabletki, 30 szt., 3 mg, tabletki, 30 szt., 1 mg, tabletki, 30 szt.
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Glimepiridum
Działanie: zmniejsza wychwyt insuliny przez wątrobę
Ulotka:

Opis i skład produktu Avaron

Lek na receptę stosowany w leczeniu cukrzycy typu 2, insulinozależnej, w przypadkach gdy optymalna, zbilansowana dieta i gimnastyka nie przynoszą rezultatów.

Dawkowanie:

Doustnie. Zaleca się przyjmowanie leku krótko przed lub w trakcie śniadania, lub - gdy pominięto śniadanie - krótko przed pierwszym głównym posiłkiem. Tabletki należy połykać w całości, popijając niewielką ilością wody. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. W czasie leczenia należy stosować właściwą dietę oraz regularne ćwiczenia fizyczne. Leczenie glimepirydem wymaga regularnego kontrolowania stężenia glukozy we krwi i w moczu. Alkohol może nasilać lub osłabiać działanie glimepirydu w sposób nieprzewidywalny. Podczas leczenia należy kontrolować stężenie glukozy we krwi, czynność wątroby oraz obraz krwi.

Możliwe skutki uboczne:

Zmiany w obrazie krwi, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych, nadmierny spadek poziomu cukru we krwi, łagodne reakcje nadwrażliwości (które mogą przybrać ciężką postać z dusznością, obniżeniem ciśnienia tętniczego krwi i czasem wstrząsem). Zdolność koncentracji i szybkość reakcji chorych na cukrzycę może ulec osłabieniu na skutek spadku lub wzrostu poziomu cukru we krwi lub np. z powodu zaburzeń widzenia, co może stwarzać zagrożenie w przypadku prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na lek lub inne pochodne sulfonylomocznika, sulfonamidy, gdy masz schorzenia wątroby i/lub nerek.  Gdy przyjmujesz inne leki przeciwcukrzycowe, leki należące do inhibitorów konwertazy angiotensynowej, ryfampicynę, flukonazol, salicylany. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek jest bezwzględnie przeciwwskazany w ciąży i w okresie karmienia piersią, leczeniem z wyboru jest wówczas insulinoterapia.  

Avaron odpowiednik
Avaron tańszy zamiennik
Avaron czy działa
Avaron opinia
Avaron opinie
Avaron cena
Avaron skład
Avaron ulotka
Avaron dawkowanie
Avaron przeciwwskazania
Avaron zamienniki
Avaron zamiennik
dla cukrzyków cukrzyca cukrzyca typu 2 cukrzyca u otyłych cukrzycy leczenie profilaktyka cukrzycy cukrzyca insulinozależna problemy z cukrzycą
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Avaron

Dodaj opinię o Avaron

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 737 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 780 produktów w 204 kategoriach