41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Amaryl 4

Amaryl 4Amaryl 4
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 17.60 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki, 4 mg, 30 szt, 4 mg, tabletki, (import równoległy), 30 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Glimepiridum
Działanie: obniża poziom cukru we krwi
Ulotka:

Opis i skład produktu Amaryl 4

 

Lek stosowany w leczeniu cukrzycy niezależnej od insuliny (typ II), gdy same ograniczenia dietetyczne, ćwiczenia fizyczne nie są wystarczająco skuteczne.

Dawkowanie:

Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Lek podaje się bezpośrednio przed lub w trakcie śniadania lub innego głównego posiłku. Tabletki należy połykać w całości, popijając płynem. Podczas leczenia należy regularnie kontrolować stężenie glukozy we krwi.

Możliwe skutki uboczne:

W początkowym okresie stosowania leku może wystąpić  spadek stężenia glukozy we krwi poniżej normy (hipoglikemia). W razie wystąpienia objawów takich jak: pocenie się, drżenie, senność – należy wypić słodzony napój lub zjeść coś słodkiego, a następnie niezwłocznie zgłosić się do lekarza. W pojedynczych przypadkach reakcje nadwrażliwości z dusznością, obniżeniem ciśnienia tętniczego krwi, czasem wstrząsem. Nie zaleca się prowadzenia pojazdów oraz obsługiwania urządzeń mechanicznych w początkowym okresie leczenia glimepirydem.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na pochodne sulfonylomocznika, na sulfonamidy, schorzenia wątroby i/lub nerek.  Gdy przyjmujesz inne doustne leki przeciwcukrzycowe, insulinę, salicylany, doustne leki przeciwgrzybicze, doustne leki przeciwzakrzepowe, leki należące do grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek jest przeciwwskazany w ciąży i okresie karmienia piersią.

Amaryl 4 czy działa
Amaryl 4 opinia
Amaryl 4 opinie
Amaryl 4 skład
Amaryl 4 ulotka
Amaryl 4 dawkowanie
Amaryl 4 przeciwwskazania
Amaryl 4 cena
Amaryl 4 zamienniki
Amaryl 4 zamiennik
Amaryl 4 odpowiednik
Amaryl 4 tańszy zamiennik
cukrzyca lek na cukrzycę cukrzyca typu 2 cukrzyca u otyłych wysoki poziom cukru we krwi cukrzycy leczenie cukrzyca niezależna od insuliny diabetyka
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Amaryl 4

Dodano: 18 Czerwiec 2015
Autor: Olivia
Ocena:
Lek dobry choć nie rewelacyjny. Jednak przy mojej cukrzycy niezastąpiony. Plus to także cena
Odpowiedź

Dodaj opinię o Amaryl 4

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach