43 797 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 888 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty

Abasaglar

Abasaglar, roztwór do wstrzykiwań 10x3mlAbasaglar, roztwór do wstrzykiwań 10x3ml
(4 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: wyrób medyczny
Postać: roztwór do wlewu roztwór do wstrzykiwań
Cena: 107.32 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Abasaglar

Abasaglar, roztwór do wstrzykiwań 10x3ml

Abasaglar to insulina glargine, długodziałająca. Jest przeznaczona do stosowania jeden raz w ciągu doby, ale zawsze o tej samej porze. Opakowanie zawiera 10 wkładów, z których kazdy ma 3ml co odpowiada 300 jednostkom insuliny.

Stosowanie:

Dawkę i porę stosowania ustala indywidualnie lekarz. U pacjentów z cykrzycą typu 2 preparat można stosować również w połączeniu z doustną kuracją przeciwcukrzycową.

Abasaglar jest podawany podskórnie, nie może być podawany dożylnie ze względu na ryzyko wystąpienia ciężkiej hipoglikemii.

Nie stwierdzono klinicznie istotnych różnic dotyczących stężenia insuliny lub glukozy w surowicy krwi po wstrzyknięciu insuliny glargine podskórnie w powłoki brzuszne, mięsień naramienny lub udo. Kolejne miejsca wstrzyknięcia należy zmieniać w obrębie określonego pola wstrzykiwania produktu.

Środki ostrożności:

Wkłady zawierające insulinę powinny być stosowane wyłącznie we wstrzykiwaczach wielokrotnego użytku, które są przeznaczone do stosowania z wkładami insuliny Lilly i nie powinny być stosowane w innych wstrzykiwaczach wielokrotnego użytku, ponieważ dokładność podawania dawek insuliny nie została ustalona dla innych wstrzykiwaczy.

Ciąża:

Dotychczas nie ma danych klinicznych dotyczących zastosowania produktu u kobiet w ciąży w kontrolowanych badaniach klinicznych. Dane otrzymane z dużej liczby (ponad 1000 kobiet w ciąży) przypadków zastosowań produktu w okresie ciąży wskazują, że insulina glargine nie wywołuje swoistego działania niepożądanego na przebieg ciąży, nie powoduje wad rozwojowych i nie działa szkodliwie na płód/noworodka.

Badania na zwierzętach nie wykazały szkodliwego wpływu na reprodukcję.

Można rozważyć stosowanie produktu ABASAGLAR w okresie ciąży, jeśli to konieczne.

Dla pacjentek z cukrzycą istniejącą przed ciążą lub u pacjentek z cukrzycą ciężarnych, szczególnie ważne jest utrzymanie prawidłowej kontroli metabolicznej przez cały okres ciąży, w celu zapobiegania występowaniu działań niepożądanych wynikających z hiperglikemii. W pierwszym trymestrze ciąży zapotrzebowanie na insulinę ulega na ogół zmniejszeniu, natomiast w drugim i trzecim trymestrze wzrasta. Bezpośrednio po porodzie zapotrzebowanie na insulinę szybko maleje (wzrasta ryzyko wystąpienia hipoglikemii). Duże znaczenie ma w tym okresie dokładna kontrola poziomu glukozy we krwi.

Karmienie piersią:

Nie wiadomo, czy insulina glargine przenika do mleka ludzkiego. Nie należy spodziewać się działania na metabolizm połkniętej insuliny glargine u karmionych piersią noworodków lub dzieci, ponieważ insulina glargine jako białko jest trawiona w przewodzie pokarmowym do aminokwasów.

U kobiet karmiących piersią dawkowanie insuliny i dieta mogą wymagać zmian.

Abasaglar, roztwór do wstrzykiwań 10x3ml skład
Abasaglar, roztwór do wstrzykiwań 10x3ml dawkowanie
Abasaglar, roztwór do wstrzykiwań 10x3ml przeciwwskazania
Abasaglar, roztwór do wstrzykiwań 10x3ml cena
Abasaglar zamienniki
Abasaglar zamiennik
Abasaglar odpowiednik
Abasaglar tańszy zamiennik
Abasaglar czy działa
Abasaglar, roztwór do wstrzykiwań 10x3ml opinia
Abasaglar, roztwór do wstrzykiwań 10x3ml opinie
Abasaglar, roztwór do wstrzykiwań 10x3ml ulotka
insulina cukrzyca glargine insulina długodziałająca kuracja przeciwcukrzycowa
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Abasaglar

Dodano: 14 Luty 2018
Autor: Ireneusz
Ocena:
Stosuję Absaglar od 3lat ,jest dobrą długo działającą insuliną.Jestem zadowolony z wyników jej stosowania,jak również używam jeszcze insulinę szybko działającą Liprolog.Mam 67 lat i choruję na cukrzycę typu 1 od 1980r.Minusem jest cena na 30% to koszt ponad 107zł,mam wyrównaną cukrzycę i to mnie cieszy.Pozdrawiam.
Odpowiedź
Dodano: 05 Lipiec 2016
Autor: Grzegorz
Ocena:
Mam 66 lat od 27 lat mam stwierdzoną cukrzycę typu 1. /niestabilną/pomimo częstych pobytów w szpitalu i stałej opieki diabetologów. Przed każdym wstrzyknięciem insuliny badam poziom cukru. a co zatym idzie wstrzykuję odpowiednią dawkę.Od24.04.2016r jestem na insulinie. Abasaglar z dawkami od 3-16 j.d/ml. na noc .od tego czasu nie miałem spadku w porze nocnej ani rannej cukrów .Poziom utrzymuje się w granicach 75-300 mg/dLPrzettem będąc na Lantusie lub Humulin N poziom w nocy lub nad ranem był w większości w granicach 1.od 19 - 60 mg/dL 2. bardzo wysoki nawet przekraczający odczyt glukometru 1..Wtedy dostawałem od żony kanapkę z miodem lub coca-cole. W większości przy tych niskich cukrach już odpływałem byłem w innym świecie chociaż każde słowo żony pamiętałem. 2.zwiększałem wstrzyknięcia większej dawki insuliny dziennej .
Odpowiedź
Dodano: 04 Grudzień 2015
Autor: Aleksandra
Ocena:
Jestem chora na cukrzycę, stosuję abasaglar wstrzykiwacz od niedawna, jest łatwy i wygodny w użyciu, niestety jego cena obawiam się, że stanie się zabójcza dla mojego budżetu.
Odpowiedź
Dodano: 25 Grudzień 2015
Autor: Mateusz
Też stosuje abasaglar odkąd wszedł na rynek bo byłem wcześniej 2 lata na lantusie cenowo lantus wydaje się droższy ale to jest jednak ta sama cena ponieważ w abasaglarze masz w jednym wkładzie 100J a w lantusie który jest co prawda 30zł droższy masz 300J w jednym penie więc na jedno prawie wychodzi zastanawiam się czy nie wrucić do lantusa bo jeden pen na dłużej czasu starcza co prawda
Odpowiedź

Dodaj opinię o Abasaglar

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 797 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 888 produktów w 209 kategoriach