45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Zyllt

ZylltZyllt
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 26.41 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki powlekane, 75 mg, 28 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Clopidogrelum
Działanie: przeciwzakrzepowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Zyllt

Lek na receptę stosowany w celu zapobiegania powstawaniu zakrzepów oraz zakrzepicy u pacjentów z objawami zaawansowanej miażdżycy.

Lek skutecznie zmniejsza ryzyko wystąpienia:

  • udarów mózgu,
  • zawałów serca,
  • zgonów z powodu schorzeń naczyń krwionośnych,
  • zakrzepicy tętnic kończyn dolnych.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Zyllt nie jest przeznaczony do leczenia dzieci i młodzieży w wieku do 18 lat, dlatego nie należy go stosować w tej grupie wiekowej.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej zaburzenia żołądkowo-jelitowe (biegunka, nudności, bóle brzucha). Do poważniejszych działań niepożądanych klopidogrelu zalicza się również zaburzenia krzepnięcia krwi i krwotoki, które są jednak rzadsze niż w przypadku kwasu acetylosalicylowego. Najpoważniejszym działaniem niepożądanym klopidogrelu jest zakrzepowa plamica małopłytkowa (TTP).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz choroby, w których wzrasta ryzyko wewnętrznych krwotoków (np. chorobę wrzodową żołądka), schorzenia wątroby lub nerek, planujesz zabieg chirurgiczny lub stomatologiczny w ciągu dwóch tygodni po ewentualnym rozpoczęciu stosowania leku. Gdy stosujesz inne leki przeciwzakrzepowe (warfarynę, heparynę), zażywałeś przez dłuższy okres kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania w czasie ciąży i karmienia piersią.

Zyllt opinia
Zyllt opinie
Zyllt ulotka
Zyllt skład
Zyllt dawkowanie
Zyllt przeciwwskazania
Zyllt cena
Zyllt zamienniki
Zyllt zamiennik
Zyllt odpowiednik
Zyllt tańszy zamiennik
Zyllt czy działa
zakrzepica tętnic kończyn dolnych zakrzepica naczynia krwionośne zawał serca udar mózgu zakrzepy tętnica schorzenia naczyniowe
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepszy kolagen w tabletkach - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Zyllt

Dodano: 15 Czerwiec 2015
Autor: Mirek
Ocena:
Tabletki regularnie przepisuje mi lekarz. Dzięki nim już od dawna nie miałam zakrzepów, udar mózgu również mi się powtórzył już od kilku lat.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Zyllt

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach