41 562 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 775 produktów w 204 kategoriach

Brilique

BriliqueBrilique
(58 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 344.36 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: Brilique, 90 mg, tabletki powlekane, 56 szt.
Ulotka:

Opis i skład produktu Brilique

Lek na receptę. W skojarzeniu z kwasem acetylosalicylowym w celu zapobiegania zdarzeniom sercowo-naczyniowym u dorosłych pacjentów z ostrym zespołem wieńcowym (niestabilna dusznica bolesna, zawał mięśnia sercowego bez uniesienia odcinka ST lub z uniesieniem odcinka ST), w tym u pacjentów leczonych farmakologicznie lub za pomocą przezskórnej interwencji wieńcowej lub pomostowania aortalno-wieńcowego.

Skład

1 tabletka zawiera:

90 mg tikagreloru.

Działanie

Inhibitor agregacji płytek krwi - selektywny antagonista receptora adenozynodifosforanowego (ADP). W sposób odwracalny działa na receptor płytkowy ADP P2Y12, zapobiegając aktywacji i agregacji płytek zależnej od ADP. Nie ma wpływu na miejsce wiązania ADP, ale jego interakcja z receptorem płytkowym ADP P2Y12 zapobiega przekazywaniu sygnału. Szybko wchłania się z przewodu pokarmowego, osiągając Cmax w ciągu 1,5 h. Biodostępność wynosi 36%. Jest metabolizowany w wątrobie przy udziale CYP3A4. Głowny metabolit tikagreloru jest także czynny. Ogólnoustrojowe narażenie na czynny metabolit stanowi około 30-40% narażenia na tikagrelor. Tikagrelor i czynny metabolit w znacznym stopniu wiążą się z białkami osocza (>99,7%). Podstawową drogą eliminacji tikagreloru jest metabolizm wątrobowy. T0,5 tikagreloru wynosi 7 h; czynnego metabolitu - 8,5 h.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na tikagrelor lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Czynne krwawienie patologiczne. Krwotok śródczaszkowy w wywiadzie. Ciężkie i umiarkowane zaburzenia czynności wątroby. Jednoczesne stosowanie silnych inhibitorów CYP3A4 (np. ketokonazolu, klarytromycyny, nefazodonu, rytonawiru, atazanawiru).

Działania niepożądane

Często: duszność, krwawienie z nosa, krwotok żołądkowo-jelitowy, krwawienia podskórne lub do skóry właściwej, siniaczenie, krwotok w miejscu zabiegu (nakłucia). Niezbyt często: krwotok śródczaszkowy, zawroty głowy pochodzenia ośrodkowego, ból głowy, krwotok do oka (wewnątrzgałkowy, spojówkowy, siatkówkowy), krwioplucie, krwawe wymioty, krwotok z wrzodu żołądka i jelit, krwotok z guzków krwawniczych odbytu, zapalenie błony śluzowej żołądka, krwotok w jamie ustnej (w tym krwawienie z dziąseł), wymioty, biegunka, ból brzucha, nudności, niestrawność, wysypka, świąd, krwotok z układu moczowego, krwawienie z pochwy (w tym metrorrhagia), krwotok po zabiegu, krwotok. Rzadko: hyperurykemia, stan splątania, parestezje, krwotok z ucha, zawroty głowy pochodzenia błędnikowego, krwotok do przestrzeni zaotrzewnowej, zaparcie, krwiak śródstawowy, zwiększenie stężenia kreatyniny we krwi, krwotok z razy, krwotok pourazowy.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli. Leczenie rozpocząć od podania pojedynczej dawki nasycającej 180 mg i kontynuować dawką 90 mg podawaną 2 razy na dobę. Pacjenci przyjmujący tikagrelor powinni również codziennie otrzymywać kwas acetylosalicylowy (ASA) w dawce 75-150 mg, jeśli nie jest to przeciwwskazane. Czas leczenia tikagrelorem wynosi do 12 mies., chyba że istnieją wskazania kliniczne do przerwania terapii. Doświadczenie dotyczące stosowania leku dłużej niż 12 mies. jest ograniczone. U pacjentów z ostrym zespołem wieńcowym przedwczesne przerwanie leczenia przeciwpłytkowego może skutkować zwiększonym ryzykiem zgonu z przyczyn sercowo-naczyniowych lub zawału mięśnia sercowego, dlatego należy unikać przedwczesnego przerywania leczenia preparatem. U pacjentów stosujących klopidogrel możliwa jest bezpośrednia zmiana terapii na tikagrelor. Nie badano zmiany terapii z prasugrelu na tikagrelor. W przypadku pominięcia dawki tikagreloru należy zastosować tylko jedną tabl. 90 mg (następną dawkę) zgodnie z przyjętym schematem dawkowania. Szczególne grupy pacjentów. Nie jest konieczna zmiana dawkowania u osób w podeszłym wieku; u pacjentów z niewydolnością nerek (nie zaleca się stosowania u pacjentów dializowanych); u pacjentów z łagodną niewydolnością wątroby (nie stosować w umiarkowanej i ciężkiej niewydolności wątroby). Spośób podania. Preparat może być przyjmowany niezależnie od posiłków.

 

Szczegółowe informację znajdują się na ulotce dołączonej do opakowania leku.

Brilique zamienniki
Brilique zamiennik
Brilique odpowiednik
Brilique tańszy zamiennik
Brilique czy działa
Brilique opinia
Brilique opinie
Brilique cena
Brilique skład
Brilique ulotka
Brilique przeciwwskazania
Brilique dawkowanie
choroby układu naczyniowego niestabilna dusznica bolesna zawał dusznica bolesna choroby serca zapobieganie chorobom serca dla chorych na serce lecznie chorób serca
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Brilique

Dodano: 03 Listopad 2018
Autor: Darek
Ocena:
Biorę już 14 miesięcy. Żadnych skutków ubocznych. Brak krwotoków z nosa , sporadyczne siniaki ale jak się uderzę. Mam nadzieję że pomoże i zapobiegnie kolejnym incydent.
Odpowiedź
Dodano: 20 Październik 2018
Autor: Sławomir
Ocena:
Takie drogie leki powinny być w 100% refundowane.Biorę od kilku miesięcy briliqe i również wychodzą mi siniaki na rękach i nogach
Odpowiedź
Dodano: 10 Październik 2018
Autor: Beata
Ocena:
Po zażyciu tego leku nic nie mogę zrobić bo się mecze i jest mi niedobrze mam mdłości Brilique
Odpowiedź
Dodano: 16 Lipiec 2018
Autor: Dariusz
Ocena:
Witam jestem rok po zawale po 4 miesiącach i do tej pory dzwoni mi w uszach. Biorę briligue.
Odpowiedź
Dodano: 15 Lipiec 2018
Autor: Pilot bombowca
Ocena:
Siniaki, a jakże. W Łodzi po 160, ale na Cieszkowskiego po 144. ZDROWIE
Odpowiedź
Dodano: 14 Czerwiec 2018
Autor: zbigniew
Ocena:
jest to lek programowy za używanie tego leku powinno się placić. po zażyciu mam zachwiania równowagi sińce na całym ciele ogólne złe samopoczucie. sama chemia oparta na chemicznej aspirynie. i pomyśleć o naszym głogu o naszej aspirynie z kory wierzby.podziwiam ludzi od instalowania stentów chylę czoło dla ludzi , cała techniczna otoka jest wręcz cudem...
Odpowiedź
Dodano: 01 Kwiecień 2018
Autor: Ewa
Ocena:
Witam. Mam 61 lat. Zażywam brylgue 90 już 8 miesięcy. Ogromna ilość siniaków na rękach i nogach. Przy jednym siniaku na łydce wytworzył się stan zapalny. Zaczęłam stosować witaminę C 500. Pomogło. Ale wysiadł mi żołądek od tych leków. Monitoruję co miesiąc jonogram.( bardzo duży ubytek potasu) i TSH ( wpadłam w nadczynność tarczycy)
Odpowiedź
Dodano: 26 Marzec 2018
Autor: Bogusław
Ocena:
Niestety po zażywaniu leku Brilique okazało się, że jestem uczulony na główny jego składnik i skutki zażywania były wprost tragiczne. Z opakowania ubyło 9 sztuk, tak więc pozostało 47, ważne do 2020 roku, chętnie oddałbym komuś potrzebującemu i co ważne nie uczulonemu. Oczywiście za darmo. Jestem z Poznania.
Odpowiedź
Dodano: 30 Marzec 2018
Autor: Adrian
Witam, jestem świeżo po zawale i bardzo potrzebuję tego leku. Wiem, że muszę go zażywać przez 12 m-cy a jego cena jest dla mnie zaporowa więc bardzo chętnie przyjmę ten lek. Jak mogę się z Panem skontaktować?
Odpowiedź
Dodano: 01 Kwiecień 2018
Autor: MARTA
WCZORAJ ODEBRAŁAM MĘŻA ZE SZPITALA PO ZAWALE ,KTÓRY UŻYWA TE TABLETKI I CHĘTNIE BYM JE WZIĘŁA ZA PRZESYŁKĘ OCZYWIŚCIE ZAPŁACĘ BO CENA W APTECE JEST OGROMNA .martaleciejewska@gmail.com
Odpowiedź
Dodano: 03 Kwiecień 2018
Autor: Agnieszka
Witam Czy jest oferta aktualna? Byłabym chętna na ten lek. Oczywiście koszty wysyłki pokryje. Tel. 692967433
Odpowiedź
Dodano: 08 Kwiecień 2018
Autor: Jacek
Witam, ja obecnie przymuje ten lek.Z uwagi na ciezka sytuacjebsrdzo byłbym wdzięczny.Moj nr Tel 511045240Pozdrawiam
Odpowiedź
Dodano: 16 Kwiecień 2018
Autor: paulina
a czy wysyłka wchodzi w gre pokryje koszty wysyłkibo pilnie dla taty potrzebuje bo jest bez środków do życia
Odpowiedź
Dodano: 17 Kwiecień 2018
Autor: zbigniew
dzien dobry panie Boguslawie z checia wziol bym od pana ten lek podaje swoj imeil jakzbyszek1@vp.pl prosze okontakt odnosnie wyslania leku Pozdrawiam
Odpowiedź
Dodano: 31 Październik 2018
Autor: Małgorzata
Dzien Dobry, dzis tato wyszedl ze szpitala po zawale, zostal przepisany mu ten lek. Czy oferta oddania leku osobie potrzebujacej jest nadal aktualna.
Odpowiedź
Dodano: 13 Listopad 2018
Autor: Mika
Witam, chętnie przyjmę, proszę o kontakt 530040584
Odpowiedź
Dodano: 06 Marzec 2018
Autor: Zdzisław
Ocena:
Po 6 miesiącu stosowania leku mam krwiomocz, którego jeszcze nie zdiagnozowano.
Odpowiedź
Dodano: 12 Styczeń 2018
Autor: barbara
Ocena:
jestem po zawale stosuje brilique 4 miesiace. mam duze sklonnosci do zasinien i guzow, a to mnie niepokoi.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Brilique

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 562 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 775 produktów w 204 kategoriach