38 729 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
35 517 produktów w 205 kategoriach

Brilique

BriliqueBrilique
(30 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 344.36 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: Brilique, 90 mg, tabletki powlekane, 56 szt.
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii serce i układ krążenia

Opis i skład produktu Brilique

Lek na receptę. W skojarzeniu z kwasem acetylosalicylowym w celu zapobiegania zdarzeniom sercowo-naczyniowym u dorosłych pacjentów z ostrym zespołem wieńcowym (niestabilna dusznica bolesna, zawał mięśnia sercowego bez uniesienia odcinka ST lub z uniesieniem odcinka ST), w tym u pacjentów leczonych farmakologicznie lub za pomocą przezskórnej interwencji wieńcowej lub pomostowania aortalno-wieńcowego.

Skład

1 tabletka zawiera:

90 mg tikagreloru.

Działanie

Inhibitor agregacji płytek krwi - selektywny antagonista receptora adenozynodifosforanowego (ADP). W sposób odwracalny działa na receptor płytkowy ADP P2Y12, zapobiegając aktywacji i agregacji płytek zależnej od ADP. Nie ma wpływu na miejsce wiązania ADP, ale jego interakcja z receptorem płytkowym ADP P2Y12 zapobiega przekazywaniu sygnału. Szybko wchłania się z przewodu pokarmowego, osiągając Cmax w ciągu 1,5 h. Biodostępność wynosi 36%. Jest metabolizowany w wątrobie przy udziale CYP3A4. Głowny metabolit tikagreloru jest także czynny. Ogólnoustrojowe narażenie na czynny metabolit stanowi około 30-40% narażenia na tikagrelor. Tikagrelor i czynny metabolit w znacznym stopniu wiążą się z białkami osocza (>99,7%). Podstawową drogą eliminacji tikagreloru jest metabolizm wątrobowy. T0,5 tikagreloru wynosi 7 h; czynnego metabolitu - 8,5 h.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na tikagrelor lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Czynne krwawienie patologiczne. Krwotok śródczaszkowy w wywiadzie. Ciężkie i umiarkowane zaburzenia czynności wątroby. Jednoczesne stosowanie silnych inhibitorów CYP3A4 (np. ketokonazolu, klarytromycyny, nefazodonu, rytonawiru, atazanawiru).

Działania niepożądane

Często: duszność, krwawienie z nosa, krwotok żołądkowo-jelitowy, krwawienia podskórne lub do skóry właściwej, siniaczenie, krwotok w miejscu zabiegu (nakłucia). Niezbyt często: krwotok śródczaszkowy, zawroty głowy pochodzenia ośrodkowego, ból głowy, krwotok do oka (wewnątrzgałkowy, spojówkowy, siatkówkowy), krwioplucie, krwawe wymioty, krwotok z wrzodu żołądka i jelit, krwotok z guzków krwawniczych odbytu, zapalenie błony śluzowej żołądka, krwotok w jamie ustnej (w tym krwawienie z dziąseł), wymioty, biegunka, ból brzucha, nudności, niestrawność, wysypka, świąd, krwotok z układu moczowego, krwawienie z pochwy (w tym metrorrhagia), krwotok po zabiegu, krwotok. Rzadko: hyperurykemia, stan splątania, parestezje, krwotok z ucha, zawroty głowy pochodzenia błędnikowego, krwotok do przestrzeni zaotrzewnowej, zaparcie, krwiak śródstawowy, zwiększenie stężenia kreatyniny we krwi, krwotok z razy, krwotok pourazowy.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli. Leczenie rozpocząć od podania pojedynczej dawki nasycającej 180 mg i kontynuować dawką 90 mg podawaną 2 razy na dobę. Pacjenci przyjmujący tikagrelor powinni również codziennie otrzymywać kwas acetylosalicylowy (ASA) w dawce 75-150 mg, jeśli nie jest to przeciwwskazane. Czas leczenia tikagrelorem wynosi do 12 mies., chyba że istnieją wskazania kliniczne do przerwania terapii. Doświadczenie dotyczące stosowania leku dłużej niż 12 mies. jest ograniczone. U pacjentów z ostrym zespołem wieńcowym przedwczesne przerwanie leczenia przeciwpłytkowego może skutkować zwiększonym ryzykiem zgonu z przyczyn sercowo-naczyniowych lub zawału mięśnia sercowego, dlatego należy unikać przedwczesnego przerywania leczenia preparatem. U pacjentów stosujących klopidogrel możliwa jest bezpośrednia zmiana terapii na tikagrelor. Nie badano zmiany terapii z prasugrelu na tikagrelor. W przypadku pominięcia dawki tikagreloru należy zastosować tylko jedną tabl. 90 mg (następną dawkę) zgodnie z przyjętym schematem dawkowania. Szczególne grupy pacjentów. Nie jest konieczna zmiana dawkowania u osób w podeszłym wieku; u pacjentów z niewydolnością nerek (nie zaleca się stosowania u pacjentów dializowanych); u pacjentów z łagodną niewydolnością wątroby (nie stosować w umiarkowanej i ciężkiej niewydolności wątroby). Spośób podania. Preparat może być przyjmowany niezależnie od posiłków.

 

Szczegółowe informację znajdują się na ulotce dołączonej do opakowania leku.

Brilique opinia
Brilique opinie
Brilique cena
Brilique skład
Brilique ulotka
Brilique przeciwwskazania
Brilique dawkowanie
Brilique zamienniki
Brilique zamiennik
Brilique odpowiednik
Brilique tańszy zamiennik
Brilique czy działa
zawał dusznica bolesna choroby serca zapobieganie chorobom serca dla chorych na serce lecznie chorób serca choroby układu naczyniowego niestabilna dusznica bolesna
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Brilique

Dodano: 05 Czerwiec 2017
Autor: Marek
Ocena:
w Gdyni apteka :Gemini cena160 na Świętojańskiej biorę po zawale
Odpowiedź
Dodano: 10 Maj 2017
Autor: jolanta
Ocena:
Biorę lek 3 miesiąc po zawale.Czuję się dobrze,jedyne skutki uboczne to krwawienia z nosa i siniaki zwłaszcza na rękach i nogach.
Odpowiedź
Dodano: 29 Styczeń 2017
Autor: mietek
Ocena:
Ja zazywam go wzwiazku z defilibratorem od 9 miesiecy,zauwazylem bardzo duzo siniakow, trudnosci z chodzeniem, utrata rownowagi.
Odpowiedź
Dodano: 19 Styczeń 2017
Autor: Daniel
Ocena:
(po zawale 60 lat) skutki fatalne jeśli chodzi o potencje, brałem 10 miiesięcy brilique 90mg w 9 miesiacu brania zapytałem kardiologa o skutki uboczne., odpowiedział mi , że po miesiącu brania mężczyżni mają już problemy z potencją, więc uważąm , że jest do bani,
Odpowiedź
Dodano: 18 Styczeń 2017
Autor: Robert K.
Ocena:
W Bydgoskich Aptekach jest po 350zł a w Warszawie czy Łodzi po 130/160zł. 200zł ! marży na leku ratującym życie po zawale to hańba dla farmaceuty !
Odpowiedź
Dodano: 03 Czerwiec 2017
Autor: Anno aa
Lek kosztuje w hurtowni 350zl. Apteki ktore sa w programie rejestracji leku u siebie sprzedaja za ok 160 zl maksynalnie bo maja wyrownoano strate.to nie jest tak ze taka narza narzucona. Poprostu sprzedaja bez marzy po cenie zakupu
Odpowiedź
Dodano: 03 Lipiec 2017
Autor: ....
W Toruniu to samo.
Odpowiedź
Dodano: 29 Listopad 2016
Autor: Mariusz
Ocena:
Co do plusów, minusów....zbyt krótko stosuję, żebym mógł opiniować. Co do ceny. W Kielcach w jednej z aptek 159zł za opakowanie.
Odpowiedź
Dodano: 28 Listopad 2016
Autor: Jan
Ocena:
Ja także odczuwam sporą poprawę stosuje już drugi miesiąc pierwsze opakowanie kupiłem przy portowej w Szczecinie zapłaciłem mega dużo 299 drugie na Szafera koło przychodni 189 masakra skąd takie różnice ale sąsiada mówiła że tam mają dobre ceny a taka niepozorna apteczka
Odpowiedź
Dodano: 02 Listopad 2016
Autor: Janusz
Ocena:
Mogę kupić po 240zł jeżeli będę miał receptę. Reszta iformacji pod adresem laslud@wp.pl
Odpowiedź
Dodano: 18 Wrzesień 2016
Autor: Leszek 54
Ocena:
cena ? masakra : płacę 335 zł / miesiąc , ale niestety przez rok muszę go stosować , a potem jakiś zamiennik . ( jestem po zawale )
Odpowiedź
Dodano: 29 Wrzesień 2016
Autor: Arletta l.58
Ja biorę to lekarstwo 3 miesiąc. Apteki Alba mają w cenie 160 zł. Pozdrawiam.
Odpowiedź
Dodano: 20 Październik 2016
Autor: Aneta
Proszę poszukać w innej aptece ja kupiłam wczoraj za 159zł w Pile
Odpowiedź
Dodano: 19 Listopad 2016
Autor: Mariusz
Poszukaj w innych aptekach.Można go kupić za 160 zł.
Odpowiedź
Dodano: 24 Listopad 2016
Autor: Zofia
Mam lek ,brilique 5 orginalnych opakowań.zostało po leczeniu.Z datą ważności marzec ,czerwiec i lipiec 2016.Przywieziony z Londynu....sprzedam po 200 zł.
Odpowiedź
Dodano: 28 Listopad 2016
Autor: Andrzeej
Jak moge pomoc.
Odpowiedź
Dodano: 17 Marzec 2017
Autor: jaśnn
lubin apteka przy Miedziowym Centrum Zdrowia 165zł
Odpowiedź
Dodano: 24 Marzec 2017
Autor: zofia
Proszę kupować w warszawie, można zamówić przez internet, odebrać już osobiście z receptą.Może ma Pan kogoś z rodziny, przyjaciół, bo cena to 149,- zł za 56 szt. Pozdrawiam
Odpowiedź
Dodano: 06 Kwiecień 2016
Autor: Bogdan
Ocena:
Brałem lek Brilique jakiś czas, ale lekarz zapisał mi ostatnio jakiś zamiennik. Z tego byłem nawet zadowolony mimo sporej ceny.
Odpowiedź
Dodano: 06 Kwiecień 2016
Autor: Szymon
Moglbys podac nazwe zamiennika. Ja biore 90mg po 56
Odpowiedź
Dodano: 28 Czerwiec 2016
Autor: Karolina
A pamiętasz może jaki to był zamiennik?
Odpowiedź

Dodaj opinię o Brilique

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Email:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 38 729 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 35 517 produktów w 205 kategoriach