41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Zulbex

ZulbexZulbex
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki dojelitowe
Cena: 26.04 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 20 mg, tabletki dojelitowe, 28 szt, 10 mg, tabletki dojelitowe, 28 szt
Działanie: hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku
Ulotka:

Opis i skład produktu Zulbex

Lek na receptę stosowany w stanach:

  • owrzodzenia dwunastnicy,
  • czynne, łagodne owrzodzenie żołądka (wrzody trawienne),
  • leczenia objawowej choroby refluksowej przełyku,
  • zespołu Zollingera-Ellisona,
  • w leczeniu zakażenia H.pylori u pacjentów z chorobą wrzodową, w skojarzeniu z dwoma antybiotykami (klarytromycyną i amoksycyliną).

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Tabletki należy połykać w całości. Tabletek nie należy kruszyć ani żuć.

Możliwe skutki uboczne:

Często: zakażenie, bezsenność (trudności z zasypianiem), bóle głowy, zawroty głowy, kaszel, zapalenie gardła (ból gardła), zapalenie błony śluzowej nosa (katar), biegunka, wymioty, nudności, bóle brzucha, zaparcia (zatwardzenie), wzdęcia (wiatry), ból bez wyraźnej przyczyny, ból pleców, astenia (osłabienie), objawy jak w grypie. Niezbyt często: nerwowość lub senność, zapalenie oskrzeli, zapalenie zatok, niestrawność, suchość w jamie ustnej, odbijanie się ze zwracaniem treści żołądkowej lub gazu, wysypka, zaczerwienie skóry, bóle mięśni i stawów, skurcze nóg, złamanie szyjki kości udowej, nadgarstka lub kręgosłupa, zakażenie dróg moczowych, bóle w klatce piersiowej, dreszcze, gorączka, zmiany w wynikach badań krwi obrazujących czynność wątroby. Rzadko: anoreksja (utrata apetytu), depresja, nadwrażliwość, zaburzenia widzenia, zapalenie błony śluzowej żołądka, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaburzenia smaku, problemy z wątrobą, świąd, pocenie się, pęcherze skórne, problemy z nerkami, zwiększenie masy ciała, zmiany dotyczące krwinek białych, małopłytkowość. Bardzo rzadkie: ciężkie reakcje skórne. W razie wystąpienia zaczerwienia skóry z pęcherzami lub złuszczanie należy natychmiast przerwać przyjmowanie leku Zulbex i skontaktować się z lekarzem. Przyjmowanie leku Zulbex może powodować senność. W takim przypadku nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz  uczulenie na rabeprazol sodowy lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, nowotwór żołądka, choroby wątroby, osteoporozę. Gdy stosujesz ketokonazol lub itrakonazol (leki stosowane w leczeniu zakażeń grzybiczych), atazanawir (lek stosowany w leczeniu zakażenia wirusem HIV). Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, a także o lekach, które planujesz przyjmować. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Nie należy stosować leku Zulbex w okresie ciąży i karmienia piersią.

Zulbex opinia
Zulbex opinie
Zulbex ulotka
Zulbex skład
Zulbex dawkowanie
Zulbex przeciwwskazania
Zulbex cena
Zulbex zamienniki
Zulbex zamiennik
Zulbex odpowiednik
Zulbex tańszy zamiennik
Zulbex czy działa
metabolizm przewód pokarmowy owrzodzenie żołądka owrzodzenie dwunastnicy choroba refluksowa przełyku zespół Zollingera- Ellisona zakażenia Helicobacter pylori wrzody trawienne
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Zulbex

Dodano: 14 Grudzień 2015
Autor: Lukasz
Ocena:
Brałem polprazol 20 mg i 40 mg i nic dopiero zulbex pomógł Jestem bardzo zadowolony z tego leku.
Odpowiedź
Dodano: 15 Czerwiec 2015
Autor: Teresa
Ocena:
Dzięki tym tabletkom wrzodu żołądka to już przeszłość. Lek jest bezpieczny i, przynajmniej u mnie nie wywołał żadnych skutków ubocznych.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Zulbex

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach