45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach
Jesteś tutaj:
> >

Podobne produkty


Zomikos

ZomikosZomikos
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji
Cena: 160.45 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 4 mg/ 5 ml, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji, 1 fiolka
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Acidum zoledronicum
Działanie: hamuje rozpad kości
Ulotka:

Opis i skład produktu Zomikos

Lek na receptę stosowany:

  • w zapobieganiu powikłaniom kostnym, np. złamaniom, u dorosłych z przerzutami nowotworowymi do kości (rozsiew nowotworu z pierwotnego miejsca występowania do kości),
  • w celu zmniejszenia stężenia wapnia we krwi dorosłych pacjentów, kiedy stężenie jest zwiększone z powodu obecności nowotworu.

Nowotwory w niektórych przypadkach przyspieszają przebudowę tkanki kostnej, jednocześnie powodując zwiększone uwalnianie wapna z kości. Dochodzi wtedy do hiperkalcemii, którą wywołuje choroba nowotworowa (TIH, ang. Tumor Induced Hypercalcaemia).

Dawkowanie:

Lek należy stosować według zaleceń lekarza. Dawkę, częstotliwość oraz okres stosowania ustala lekarz. Lek Zomikos może być podawany wyłącznie przez osoby wykonujące zawód medyczny, posiadające odpowiednie przygotowanie do dożylnego podawania bisfosfonianów, tj. podawania bisfosfonianów do żyły. Lekarz zaleci wypicie odpowiedniej ilości wody przed każdym podaniem leku, aby zapobiec odwodnieniu.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: małe stężenie fosforanów we krwi. Często:  ból głowy i objawy grypopodobne obejmujące gorączkę, zmęczenie, osłabienie, senność,dreszcze oraz bóle kości, stawów i (lub) mięśni (w większości przypadków specjalne leczenienie jest wymagane, a objawy ustępują po krótkim czasie (kilka godzin lub dni), objawy ze strony przewodu pokarmowego w postaci nudności i wymiotów oraz utrata apetytu; zapalenie spojówek; mała liczba czerwonych krwinek (niedokrwistość). Niezbyt często: reakcje nadwrażliwości; niskie ci śnienie krwi; ból w klatce piersiowej; reakcje skórne (zaczerwienienie i obrzęki) w miejscu podania, wysypka, swędzenie; wysokie ciśnienie krwi, spłycenie oddechu, zawroty głowy, zaburzenia snu, mrowienie i drętwienie rąk lub stóp, biegunka; mała liczba białych krwinek i płytek krwi; małe stężenie magnezu i potasu we krwi;senność; łzawienie oczu, wrażliwość oczu na światło; nagłe uczucie zimna z omdleniem, zwiotczeniem ciała lub zapaścią; trudność w oddychaniu, z sapaniem i kaszlem; pokrzywka. Rzadko: wolne bicie serca; splątanie; w rzadkich przypadkach mogą wystąpić nietypowe złamania kości udowej szczególnie u osób długotrwale leczonych z powodu osteoporozy (należy zwrócić się do lekarza w przypadku pojawienia się bólu, osłabienia lub uczucia dyskomfortu w okolicy uda, biodra lub w pachwinie, ponieważ może to już wcześniej wskazywać na prawdopodobieństwo wystąpienia złamania kości udowej). Bardzo rzadko: omdlenie spowodowane niskim ciśnieniem krwi, silny ból kości, stawów i (lub) mięśni, czasami powodujący unieruchomienie; bolesne zaczerwienienie i (lub) obrzęk w obrębie oczu. Występowały bardzo rzadkie przypadki senności związane ze stosowaniem kwasu zoledronowego. Dlatego też należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów, obsługiwania urządzeń mechanicznych i wykonywania innych czynności wymagających skoncentrowanej uwagi.

Poinformuj lekarza:

Jeśli masz uczulenie (nadwrażliwość) na kwas zoledronowy, inny bisfosfonian (grupa leków, do których należy lek Zomikos) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Jeśli występują lub występowały: dolegliwości nerek, ból, obrzęk lub zdrętwienie szczęki, uczucie ciężkości szczęki lub ruszania się zębów. Jeśli jesteś w trakcie leczenia stomatologicznego albo zamierzasz poddać się zabiegowi chirurgii szczękowej; należy wówczas poinformować stomatologa o przyjmowaniu leku Zomikos. Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które planujesz stosować. Szczególnie ważne jest, aby poinformować lekarza o przyjmowaniu: antybiotyków z grupy aminoglikozydów (leki stosowane w leczeniu ciężkich zakażeń), talidomidu (leku stosowanego w leczeniu pewnych nowotworów krwi z zajęciem kości) lub innych leków, które mogą być szkodliwe dla nerek, jakichkolwiek innych leków zawierających kwas zoledronowy stosowanych w leczeniu osteoporozy i innych nienowotworowych chorób kości lub innych bisfosfonianów, leków antyangiogennych (stosowanych w leczeniu raka). Gdy jesteś w ciąży lub ją podejrzewasz oraz gdy karmisz piersią. Leku Zomikos nie należy stosować w okresie ciąży ani w okresie karmienia piersią.

Zomikos opinia
Zomikos opinie
Zomikos ulotka
Zomikos skład
Zomikos dawkowanie
Zomikos przeciwwskazania
Zomikos cena
Zomikos zamienniki
Zomikos zamiennik
Zomikos odpowiednik
Zomikos tańszy zamiennik
Zomikos czy działa
kości układ mięśniowo-szkieletowy choroby nowotworowe hiperkalcemia złamania kości zmniejszenie stężenia wapnia tkanka kostna powikłania kostne
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze produkty na rozstępy - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Zomikos

Dodano: 15 Czerwiec 2015
Autor: Misia_nia
Ocena:
Działanie leku oceniam bardzo dobrze, u mnie był skuteczny. Na szczęście nie musiałam zażywać go długo.
Odpowiedź
Dodano: 25 Marzec 2016
Autor: Grazyna
Czy Pani miala tyle dzialan ubocznych ile jest w opisie?
Odpowiedź

Dodaj opinię o Zomikos

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach