42 890 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 802 produktów w 204 kategoriach

Biofenac

BiofenacBiofenac
(12 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane proszek do sporządzania roztworu
Cena: 19.12 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 100 mg, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 20 saszetek, 100 mg, tabletki powlekane, 60 szt, 100 mg, tabletki powlekane, import równoległy, 20 szt, 100 mg, tabletki powlekane, 20 szt
Działanie: przeciwbólowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Biofenac

Lek na receptę stosowany w leczeniu przewlekłych chorób stawów, związanych z przewlekłym bólem i występowaniem stanu zapalnego, takich jak: choroba zwyrodnieniowa stawów, reumatoidalne zapalenie stawów i zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Tabletki należy połykać w całości, popijając odpowiednią ilością płynu. Lek można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Często: zawroty głowy, niestrawność, bóle brzucha, nudności, biegunka i zmiany w testach czynnościowych wątroby. Niezbyt często: wzdęcia, zapalenie błony śluzowej żołądka, zaparcia, wymioty, owrzodzenie jamy ustnej, świąd skórny i wysypka, zaburzenia czynności nerek. Rzadko: owrzodzenia i krwawienia z przewodu pokarmowego, czarne "smoliste" stolce, które są związane z krwawieniem z przewodu pokarmowego, nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca, duszność, niedobór liczby krwinek czerwonych lub za małe stężenie hemoglobiny, obrzęk twarzy, języka lub gardła, reakcje alergiczne, pogorszenie wzroku. Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np.: zawroty głowy lub inne zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego może niekorzystnie wpływać na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na aceklofenak lub którykolwiek ze składników preparatu, astmę, ostre zapalenie błony śluzowej nosa, wysypkę skórną lub inne reakcje alergiczne po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innego niesteroidowego leku przeciwzapalnego, wrzody żołądka i/lub jelit, krwawienie z przewodu pokarmowego,stany zapalne przewodu pokarmowego, choroby wątroby i/lub nerek, choroby serca, zaburzenia krzepnięcia krwi, toczeń rumieniowaty układkowy (specyficzna choroba skóry i tkanki łącznej), porfirię. Uwaga! Lek nie należy stosować w przypadku ospy wietrznej. Gdy przyjmujesz lit (stosowany w leczeniu chorób psychicznych), digoksynę (lek stosowany w leczeniu chorób serca), leki moczopędne, leki obniżające ciśnienie krwi, leki przeciwzakrzepowe, leki przeciwdepresyjne, leki przeciwcukrzycowe, metotreksat, leki osłabiające działanie układu odpornościowego i stosowane w zapobieganiu odrzucenia przeszczepionych narządów, steroidowe leki przeciwzapalne (betametazon, prednizolon), niesteroidowe leki przeciwzapalne, zydowudynę (stosowaną w leczeniu zakażenia wirusem HIV). Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży. W okresie karmienia piersią przed zastosowaniem leku Biofenac należy poradzić się lekarza.

Biofenac opinia
Biofenac opinie
Biofenac ulotka
Biofenac skład
Biofenac dawkowanie
Biofenac przeciwwskazania
Biofenac cena
Biofenac zamienniki
Biofenac zamiennik
Biofenac odpowiednik
Biofenac tańszy zamiennik
Biofenac czy działa
reumatoidalne zapalenie stawów zwyrodnienie stawów zapalenie stawy kręgosłup choroby stawów układ mięśniowy układ szkieletowy
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Biofenac

Dodano: 27 Październik 2018
Autor: Poznań rek z poznzni
Ocena:
Dla mnie ten lek to rewelacja juz po 4 tabletkach. Była poprawa a teraz mimo ze nie zużyłem nawet 1 opakowania chodze normalnie po około 15 tabletkach a nikt mi nie pomógł przez 3 miesiące chodzenie po schodach to była droga przez mękę
Odpowiedź
Dodano: 11 Styczeń 2017
Autor: Krystyna
Ocena:
Lek skuteczny, ale podnosi mi ciśnienie i niszczy żołądek, więc stosuję biofenac /na zwyrodnienie stawów kolanowych i barkowego/, tylko doraźnie, gdy już bólu nie mogę wytrzymać.
Odpowiedź
Dodano: 05 Listopad 2016
Autor: patka
Ocena:
Dostałam na ból mięśni barku (nie pomagały inne leki) od lekarza rodzinnego. Wzięłam dziś pierwszą dawkę. Poczułam sie jakbym dostałam czymś w głowę. Walczyłam o to by nie zasnąć. Ostatecznie sen wygrał. Padłam na 3 godziny. Odczuwam w że ból jaki był taki jest. Zobaczymy co będzie po 20 saszetkach.
Odpowiedź
Dodano: 22 Kwiecień 2016
Autor: Maciek
Ocena:
Mam problemy z kolanem i od jakiegoś czasu zażywam Biofenac, ogólnie na początku lek wydawał się podobny do innych ale różnica jest jak po odstawieniu, bo lek jakby leczył i pomiędzy napadami większego bólu po przeforsowaniu kolano jest znacznie mniej uciążliwe.
Odpowiedź
Dodano: 04 Grudzień 2015
Autor: Janka, 49
Ocena:
biofenac 100 dostalam od lekarza przy reumatoidalnym zapaleniu stawów, bo bardzo mi się unieruchomiły, kuracja powoli przynosi efekty.
Odpowiedź
Dodano: 02 Grudzień 2015
Autor: Dominika 53 lata
Ocena:
Mój lekarz zapisał mi ostatnio Biofenac na zapalenie stawów w obrębie kręgosłupa, bo wcześniejszy lek nie pomagał, po tym dolegliwości są znośne, czasem ustępują, oby tak dalej.
Odpowiedź
Dodano: 21 Listopad 2015
Autor: Katarzyna
Ocena:
Moje problemy ze stawami są na tle reumatycznym, Biofenac jak działa trudno mi ocenić, lek stosuję od kilku tygodni. Na razie poprawa minimalna według mnie.
Odpowiedź
Dodano: 14 Listopad 2015
Autor: Wacława
Ocena:
Dostałam lek biofenac na rwe kulszowa, lecz terapia nim nie przyniosła oczekiwanych efektów.
Odpowiedź
Dodano: 13 Listopad 2015
Autor: jadzia
Ocena:
biofenac proszek przepisał mi lekarz, biorę 3 tydzień i ból stawów troszkę zelżał, mam nadzieję, że działanie przy dłuższym okresie zazywania będzie widoczne.
Odpowiedź
Dodano: 07 Listopad 2015
Autor: Ktoś
Ocena:
biofenac lek przepisał mi reumatolog na zapalenie stawów, ocenię działanie po pełnej kuracji, narazie niewielka poprawa.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Biofenac

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 42 890 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 802 produktów w 204 kategoriach