44 520 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Zolpic

ZolpicZolpic
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 16.23 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 10 mg, tabletki powlekane, 20 szt.
Działanie: nasenne
Ulotka:

Opis i skład produktu Zolpic

Lek na receptę stosowany w krótkotrwałym leczeniu bezsenności.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania określa lekarz. Preparat należy przyjmować bezpośrednio przed udaniem się na spoczynek. Zaleca się stopniowe odstawianie leku. Zalecany czas stosowania leku wynosi od kilku dni do 2 tygodni (maksymalnie - 4 tygodni). Nie stosować u dzieci.   Uwaga! W trakcie leczenia nie należy spożywać alkoholu. Alkohol nasila działanie nasenne zolpidemu.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej występują: biegunka, nudności, ból i zawroty głowy. Bardzo rzadko obserwowano: zaburzenia pamięci (niepamięć następcza), koszmary nocne, niepokój nocny, zespół depresyjny, zaburzenia świadomości, zaburzenia percepcji, podwójne widzenie, drżenie, niepewny chód. Podczas stosowania dłuższego niż kilka tygodni obserwuje się niekiedy zmniejszenie skuteczności leku. Stosowanie leków nasennych może prowadzić do rozwoju uzależnienia psychicznego i fizycznego. U pacjentów, u których doszło do rozwoju uzależnienia, po nagłym odstawieniu leku mogą wystąpić objawy z odstawienia (ból głowy, bóle mięśni, lęk, napięcie psychiczne, niepokój, splątanie, drażliwość). Ponadto po odstawieniu leku może wystąpić bezsenność z odbicia, której mogą towarzyszyć zmiany nastroju, niepokój, lęk. Podczas stosowania leków nasennych mogą wystąpić reakcje paradoksalne (pobudzenie, agresywność, urojenia, omamy, psychozy, nieadekwatne zachowanie i myśli samobójcze) - w takich przypadkach należy natychmiast odstawić lek.   Uwaga! W trakcie leczenia nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na lek, napady bezdechu sennego, ostrą niewydolność płuc, zaburzenia oddychania, miastenię (nużliwość mięśniową), schorzenia wątroby, depresję, chorobę alkoholową.   Gdy przyjmujesz inne leki działające na ośrodkowy układ nerwowy (neuroleptyki, leki nasenne, leki przeciwlękowe, leki przeciwdepresyjne, narkotyczne leki przeciwbólowe, leki przeciwpadaczkowe, leki przeciwhistaminowe o działaniu uspokajającym). Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparatu nie należy stosować w ciąży (szczególnie w I trymestrze) oraz w okresie karmienia piersią.

Zolpic odpowiednik
Zolpic tańszy zamiennik
Zolpic czy działa
Zolpic opinia
Zolpic opinie
Zolpic ulotka
Zolpic skład
Zolpic dawkowanie
Zolpic przeciwwskazania
Zolpic cena
Zolpic zamienniki
Zolpic zamiennik
bezsenność sen problem z zasypianiem układ nerwowy ośrodkowy układ nerwowy leczenie bezsenności problem z bezsennośią kłopoty ze snem
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Zolpic

Dodano: 25 Marzec 2020
Autor: Ela
Ocena:
Ja biore juz te tabletki ponad 15 lat i spie dobrze ale kazdy organizm jest inny nie wyobrazam sobie probowac usypjac bez
Odpowiedź
Dodano: 16 Czerwiec 2015
Autor: Marta
Ocena:
Cieszę się, że lekarz przepisał mi te tabletki. Mogę spokojnie spać w nocy a w dzień mam mnóstwo energii.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Zolpic

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 520 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach