44 797 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 931 produktów w 209 kategoriach

Zoloft

ZoloftZoloft
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 29.39 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki powlekane, 100 mg, 28 szt, tabletki powlekane, 50 mg, 28 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Sertralinum
Działanie: przeciwdepresyjne
Ulotka:

Opis i skład produktu Zoloft

Lek na receptę stosowany w leczeniu różnych stanów zaburzeń depresyjnych:

  • z towarzyszącymi objawami lęku,
  • zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych,
  • lęku napadowego z towarzyszącą (lub nie) agorafobią
  • zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych u dzieci
  • pourazowych zaburzeń stresowych.

Dawkowanie:

Doustnie, rano lub wieczorem, niezależnie od posiłków. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Początek działania terapeutycznego może nastąpić w ciągu 7 dni, na pełny efekt potrzeba jednak zwykle więcej czasu. Lek należy odstawiać stopniowo (nie należy nagle przerywać leczenia).   Lek nie powinien być stosowany u dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia (z wyjątkiem pacjentów z zaburzeniami obsesyjno-kompulsyjnymi).   Nie zaleca się picia alkoholu podczas stosowania sertraliny.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej występują zawroty głowy, senność lub pobudzenie, bóle głowy, jadłowstręt, nieprawidłowe widzenie, szum uszny, kołatanie serca, nudności, biegunka, wzmożona potliwość, suchość błony śluzowej jamy ustnej, zaburzenia seksualne. Rzadko: drgawki i zaburzenia czynności wątroby.   Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną, należy zachować ostrożność przy prowadzeniu pojazdów i obsłudze maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na sertralinę lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu, padaczkę, chore serce, schorzenia wątroby.   Gdy przyjmujesz leki hamujące aktywność enzymu monoaminooksydazy - MAO (np. Aurorix, Mocloxil, Jumex, Selerin, Selgin) lub inne leki wpływające na ośrodkowy układ nerwowy, leki przeciwpadaczkowe, leki przeciwzakrzepowe, sumatryptan. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Uwaga! Sertralina nie może być stosowana jednocześnie z inhibitorami MAO lub w okresie 14 dni od zaprzestania leczenia inhibitorem MAO. Podobnie, powinno upłynąć co najmniej 14 dni po zaprzestaniu podawania sertraliny, zanim rozpocznie się podawanie inhibitora MAO.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie leku u kobiet karmiących i ciężarnych nie jest wskazane, chyba, że według oceny lekarza korzyści przeważają nad ryzykiem. Kobiety w okresie rozrodczym stosujące sertralinę, powinny korzystać z odpowiedniej metody antykoncepcji.

Zoloft opinia
Zoloft opinie
Zoloft ulotka
Zoloft skład
Zoloft dawkowanie
Zoloft przeciwwskazania
Zoloft cena
Zoloft zamienniki
Zoloft zamiennik
Zoloft odpowiednik
Zoloft tańszy zamiennik
Zoloft czy działa
zaburzenia depresyjne lęk z agorafobią depresja z objawami lęku Zaburzenia obsesyjno- kompulsywne u dzieci pourazowe zaburzenia stresowe depresja agorafobia zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Zoloft

Dodano: 16 Czerwiec 2015
Autor: Neska
Ocena:
Lek sprawdził się w 100% bez dodatkowych komplikacji. Nie wiedziałam, że moje dolegliwości można wyleczyć tabletkami, ale jestem zadowolona, że w końcu się udało.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Zoloft

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 797 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 931 produktów w 209 kategoriach