44 520 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Zirid

ZiridZirid
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 59.15 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 50 mg, tabletki powlekane, 40 szt., 50 mg, tabletki powlekane (import równoległy), 100 szt, 50 mg, tabletki powlekane (import równoległy), 40 szt, 50 mg, tabletki powlekane, 100 szt.
Działanie: wzmaga perystaltykę
Ulotka:

Opis i skład produktu Zirid

Lek na receptę stosowany w leczeniu objawów żołądkowo-jelitowych czynności niewrzodowej niestrawności, np.:

  • uczucie wzdęcia brzucha,
  • uczucie nadmiernej pełności w żołądku,
  • ból w nadbrzuszu,
  • dyskomfort,
  • brak łaknienia,
  • zgaga,
  • nudności oraz wymioty.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Tabletkę należy połykać w całości lub podzieloną, popijając wodą, przed posiłkiem. Lek wskazany do stosowania u dorosłych. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Niezbyt często: zmiany obrazu krwi, ból głowy, zaburzenia snu, zawroty głowy, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (biegunka, zaparcia, ból brzucha, zwiększone wydzielania śliny), ból w klatce piersiowej, ból pleców, zwiększenie stężenia prolaktyny, zmęczenie, drażliwość. Rzadko: wysypka, rumień, świąd. Ponadto mogą pojawić się takie działania niepożądane jak: reakcje nadwrażliwości, drżenie, nudności, żółtaczka, ginekomastia, zaburzenia czynności wątroby. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie powinien zaburzać sprawności psychomotorycznej. Nie można jednak wykluczyć osłabienia koncentracji uwagi w wyniku występujących zawrotów głowy.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby, nietolerancję niektórych cukrów (lek zawiera laktozę). Gdy przyjmujesz inne leki. Lek wpływa na ruchy żołądka, co może wpływać na wchłanianie jednocześnie podawanych leków doustnych. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie leku w okresie ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy korzyści z leczenia przewyższają potencjalne ryzyko. Nie zaleca się stosowania leku Zirid w okresie karmienia piersią.

Zirid opinia
Zirid opinie
Zirid ulotka
Zirid skład
Zirid dawkowanie
Zirid przeciwwskazania
Zirid cena
Zirid zamienniki
Zirid zamiennik
Zirid odpowiednik
Zirid tańszy zamiennik
Zirid czy działa
dolegliwości pokarmowe żołądek zgaga wzdęcia brak łaknienia niewrzodowa niestrawność ból nadbrzusza nudności i wymioty
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Zirid

Dodano: 27 Czerwiec 2015
Autor: Romek
Ocena:
Cena nie jest najniższa, ale wiem za co zapłaciłem. Tabletki szybko mi pomogły, nie skończyłem nawet jednego opakowania.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Zirid

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 520 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach