45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty

Zinacef

ZinacefZinacef
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: proszek do przygotowania roztworu lub zawiesiny
Cena: 59.91 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 1,5 g, proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań, 10 fiolek., 750 mg, proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań, 10 fiolek.
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Cefuroximum
Działanie: bakteriobójcze
Ulotka:

Opis i skład produktu Zinacef

Lek na receptę stosowany w leczeniu:

  • zakażeń górnych i dolnych dróg oddechowych,
  • dróg moczowych,
  • kości oraz stawów,
  • tkanek miękkich,
  • zakażeń ginekologiczno-położniczych,
  • zapalenia otrzewnej
  • posocznicy,
  • zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych wywołanych wyłącznie przez wrażliwe bakterie,
  • rzeżączki,
  • w okresie okołooperacyjnym (m.in. w chirurgii jamy brzusznej, jamy miednicy, ortopedii, kardiochirurgii, torakochirurgii, chirurgii naczyń).

Dawkowanie:

Dożylnie lub domięśniowo. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Miejscowe. Podanie domięśniowe może być bolesne, po dożylnym może wystąpić zakrzepowe zapalenie żyły. Ogólne. Często: neutropenia, eozynofilia, przemijające zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych (zwłaszcza u pacjentów z występującą wcześniej chorobą wątroby). Niezbyt często leukopenia, zmniejszenie stężenia hemoglobiny, reakcje nadwrażliwości (wysypka skórna, pokrzywka i świąd), zaburzenia żołądkowo-jelitowe, przemijające zaburzenia funkcji wątroby. Rzadko występują trombocytopenia i gorączka polekowa.  Bardzo rzadko:  niedokrwistość hemolityczna, zaburzenia funkcji nerek,  anafilaksja, zapalenie naczyń krwionośnych skóry, rzekomobłoniaste zapalenie jelita grubego, ciężkie reakcje skórne (rumień wielopostaciowy, martwica toksyczno-rozpływna naskórka, zespół Stevensa-Johnsona). Po długotrwałym leczeniu może dojść do zakażenia organizmami opornymi na działanie leku, szczególnie drożdżakami.   W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych działań niepożądanych należy o nich poinformować lekarza.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na cefalosporyny, penicyliny i inne antybiotyki beta-laktamowe lub pozostałe składniki preparatu, choroby nerek.   Gdy przyjmujesz inne antybiotyki aminoglikozydowe, leki moczopędne (ryzyko wystąpienia zaburzeń czynności nerek), probenecyd, doustne leki antykoncepcyjne (cefuroksym może zmniejszać skuteczność estrogenów). Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W ciąży stosować wyłącznie w przypadku, gdy przewidywane korzyści przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu. Ostrożnie stosować w okresie karmienia piersią.

Zinacef opinia
Zinacef opinie
Zinacef ulotka
Zinacef skład
Zinacef dawkowanie
Zinacef przeciwwskazania
Zinacef cena
Zinacef zamienniki
Zinacef zamiennik
Zinacef odpowiednik
Zinacef tańszy zamiennik
Zinacef czy działa
rzeżączka posocznica otrzewna drogi moczowe kości i stawy zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych zakażenia dolnych dróg oddechowych zakażenia górnych dróg oddechowych
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Zinacef

Dodano: 27 Czerwiec 2015
Autor: Gabi
Ocena:
Lek działa, ale według mnie bardzo wolno. W efekcie jednak pomógł mi, ale cena mogłaby być trochę mniejsza - nie każdego stać na drogie leki.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Zinacef

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach