45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Zaranta

ZarantaZaranta
(3 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 9.41 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 5 mg, tabletki powlekane, 28 szt, 20 mg, tabletki powlekane, 28 szt, 40 mg, tabletki powlekane, 28 szt, 10 mg, tabletki powlekane, 28 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Rosuvastatinum
Działanie: zmniejsza poziom
Ulotka:

Opis i skład produktu Zaranta

Lek na receptę przeznaczony do zwalczania wysokiego poziomu cholesterolu, kiedy dieta bądź niefarmakologiczne metody leczenia (takie jak ćwiczenia fizyczne, zmniejszenie masy ciała) nie wystarczają.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek może być przyjmowany o każdej porze dnia z pokarmem lub bez pokarmu.   Uwaga! Przed rozpoczęciem leczenia i w czasie leczenia należy stosować dietę mającą na celu zmniejszenie stężenia cholesterolu.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.     Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Często: bóle i zawroty głowy, zaburzenia żołądkowo-jelitowe( zaparcia, nudności, bóle brzucha), osłabienie, bóle mięśni. Niezbyt często: świąd, zaczerwienie, pokrzywka. Rzadko: reakcje nadwrażliwości, zapalenie trzustki, uszkodzenie mięśni szkieletowych.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie powinien wpływać na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na rozuwastatynę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia funkcji wątroby i/lub nerek, miopatię, niedoczynność tarczycy.   Gdy przyjmujesz inne leki obniżające poziom cholesterolu we krwi, cyklosporynę, leki przeciwzakrzepowe, leki przeciwnadkwaśności, erytomycynę, doustne środki antykoncepcyjne lub hormonalną terapię zastępczą. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią. Kobiety w okresie rozrodczym powinny stosować skuteczne metody antykoncepcji.

Zaranta zamienniki
Zaranta zamiennik
Zaranta odpowiednik
Zaranta tańszy zamiennik
Zaranta czy działa
Zaranta opinia
Zaranta opinie
Zaranta ulotka
Zaranta skład
Zaranta dawkowanie
Zaranta przeciwwskazania
Zaranta cena
serce i układ krążenia dieta cholesterol przewód pokarmowy wysoki poziom cholesterolu leczenie cholesterolu ćwiczenia fizyczne zmniejszenie masy ciała
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepszy kolagen w tabletkach - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Zaranta

Dodano: 13 Luty 2021
Autor: Marek
Ocena:
Od 4 miesięcy zażywam Zaranta R 20 mg jako jeden z kilku w leczeniu Hipercholestorolemii. Po zapoznaniu się z informacja o leku podejrzewam go ( lek) o niepożądane działanie takie jak drętwienie mięśni w obrębie obręczy barkowej ,karku, mięśni pośladków i ud ,rąk a nawet mięśni żuchwowych. dzieje sie to podczas zwykłych, podstawowych czynnością nawet szybszego czy też mocniejszego ruchu żuchwy podczas jedzenia. Czy moje wnioski są prawidłowe/ Czy ktoś wma podobne objawy i co stosować zamiennie?
Odpowiedź
Dodano: 24 Styczeń 2017
Autor: Renata
Ocena:
Stosuje Zaranta 5 gdzieś od 3 lat odpowiada mi nieraz proponowano mi zamienniki i korzystałam z nich ale najbardziej odpowiada mi właśnie Zaranta .
Odpowiedź
Dodano: 17 Czerwiec 2015
Autor: kotek
Ocena:
Mój mąż zażywa tych tabletek już od pół roku. Są dla niego odpowiednie i mają niską cenę. Czasami zamawiam je w aptece internetowej i wtedy cena jest jeszcze trochę niższa.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Zaranta

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach