41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Zalanzo

ZalanzoZalanzo
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: kapsułki dojelitowe
Cena: 10.24 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 30 mg, kapsułki dojelitowe, 28 szt, 15 mg, kapsułki dojelitowe, 28 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Lansoprazolum
Działanie: hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku
Ulotka:

Opis i skład produktu Zalanzo

Lek na receptę  stosowany w stanach chorobowych, kiedy konieczne jest ograniczenie wydzielania kwasu żołądkowego, takich jak:

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku określa lekarz. Kapsułki należy połykać w całości, nie należy ich rozgryzać ani żuć. Jeśli nie możesz połykać kapsułek w całości, możesz je otworzyć i zawartość kapsułki wsypać do łyżki stołowej soku jabłkowego i natychmiast połknąć (pH soku jabłkowego zapewnia stabilność leku). Mikrogranulek nie należy żuć ani kruszyć. Zaleca się przyjmowanie leku na czczo. Leki zobojętniające kwas żołądkowy oraz sukralfat należy przyjmować godzinę przed lub po zażyciu dawki lanzoprazolu.Tak jak w przypadku innych leków stosowanych w chorobie wrzodowej, konieczne jest wcześniejsze wykluczenie podejrzenia nowotworu złośliwego, ponieważ rozpoczęcie leczenia może złagodzić objawy i opóźnić jego rozpoznanie. Nie zaleca się stosowania leku u dzieci.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo rzadko może wystąpić biegunka, wysypka oraz świąd skóry. Zmniejszenie wydzielania kwasu żołądkowego powoduje zwiększenie liczby bakterii obecnych fizjologicznie w przewodzie pokarmowym. Podanie leków zmniejszających stężenie kwasu żołądkowego może doprowadzić do nieznacznego zwiększenia ryzyka zakażeń przewodu pokarmowego spowodowanych przez bakterie, takie jak Salmonella i Campylobacter. Jeśli podczas długotrwałego leczenia (dłuższego niż rok) wystąpią zburzenia widzenia, należy zasięgnąć porady okulisty.   Występowanie po zastosowaniu preparatu takich działań niepożądanych jak np.: zawroty głowy, zburzenia widzenia i senność może niekorzystnie wpływać na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na lanzoprazol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, schorzenia wątroby, nowotworowy charakter zmian wrzodowych.   Gdy przyjmujesz atazanawir, digoksynę, ketokonazol, itrakonazol (Orungal, Trioxal), fenytoinę (Phenytoinum), teofilinę (Euphyllin, Theovent), fluwoksaminę, preparaty dziurawca. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania lanzoprazolu u kobiet w ciąży. Podejmując decyzję o kontynuowaniu lub przerwaniu karmienia piersią, bądź kontynuowaniu lub przerwaniu leczenia lanzoprazolem, lekarz musi rozważyć korzyści z karmienia piersią dla dziecka oraz korzyści ze stosowania lanzoprazolu dla matki.

Zalanzo opinia
Zalanzo opinie
Zalanzo ulotka
Zalanzo skład
Zalanzo dawkowanie
Zalanzo przeciwwskazania
Zalanzo cena
Zalanzo zamienniki
Zalanzo zamiennik
Zalanzo odpowiednik
Zalanzo tańszy zamiennik
Zalanzo czy działa
wydzielanie kwasu żołądkowego choroba wrzodowa żołądka zespól Zollingera-Ellisona metabolizm przewód pokarmowy refluksowe zapalenie przełyku zakażenia bakterią Helicobacter pylori choroba wrzodowa dwunastnicy
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Zalanzo

Dodano: 17 Czerwiec 2015
Autor: Maryla
Ocena:
Mój dziadek kupuje ten lek regularnie na wrzody w żołądku. Tabletki szybko działają, ale musi mieć je pod ręką, bo nie jest przyzwyczajony do zdrowych nawyków żywieniowych i wrzody szybko mu wracają. Na szczęście lek ma niską, atrakcyjną cenę.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Zalanzo

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach