45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

ASPIFOX 150 MG

ASPIFOX 150 MGASPIFOX 150 MG
(3 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ:
Postać: tabletki
Cena: 6.00 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu ASPIFOX 150 MG

ASPIFOX 150 MG 60 TABL.

Lek należy do grupy tzw. leków przeciwpłytkowych.

Skład
1 tabl. dojelitowa zawiera 150 mg kwasu acetylosalicylowego.

Działanie
Lek wpływa na zmniejszenie ryzyka tworzenia się zakrzepów krwi. Tym samym zapobiega zawałom serca oraz udarom mózgu. Lek stosowany jest również w przeciwdziałaniu tworzeniu się zakrzepów krwi po przebytych zabiegach chirurgicznych serca. Wpływa wówczas na rozszerzenie lub odblokowanie naczyn krwionośnych.

Wskazania
Prewencja wtórna zawału mięśnia sercowego. Profilaktyka chorób sercowo-naczyniowych u pacjentów ze stabilną dławicą piersiową. Niestabilna dławica piersiowa w wywiadzie, z wyjątkiem ostrej fazy. Zapobieganie zatkaniu przeszczepu naczyniowego po kardiochirurgicznym zabiegu wszczepienia pomostów aortalno-wieńcowych (by-pass). Angioplastyka wieńcowa z wyjątkiem ostrej fazy. Profilaktyka wtórna u pacjentów po przebytym przejściowym niedokrwieniu mózgu (TIA) i incydentach niedokrwienia mózgowo-naczyniowego (CVA), pod warunkiem wykluczenia krwawień wewnątrzmózgowych. Preparat nie jest zalecany w sytuacjach wymagających nagłej pomocy. Zastosowanie jest ograniczone do prewencji wtórnej w leczeniu przewlekłym.

Stosowanie
Doustnie. Dorośli. Profilaktyka wtórna zawału: zalecana dawka to 75-160 mg raz na dobę. Profilaktyka chorób sercowo-naczyniowych u pacjentów ze stabilną dławicą piersiową: zalecana dawka to 75-160 mg raz na dobę. Niestabilna dławica piersiowa w wywiadzie, z wyjątkiem ostrej fazy: zalecana dawka to 75-160 mg raz na dobę. Zapobieganie zatkaniu przeszczepu naczyniowego po kardiochirurgicznym zabiegu wszczepienia pomostów aortalno-wieńcowych (CABG): zalecana dawka to 75-160 mg raz na dobę. Angioplastyka wieńcowa z wyjątkiem ostrej fazy: zalecana dawka to 75-160 mg raz na dobę. Profilaktyka wtórna u pacjentów po przebytym przejściowym niedokrwieniu mózgu (TIA) i incydentach niedokrwienia mózgowo-naczyniowego (CVA), pod warunkiem wykluczenia krwawień wewnątrzmózgowych: zalecana dawka to 75-325 mg raz na dobę.

Przeciwskazania
Nadwrażliwość na związki zawierające kwas acetylosalicylowy lub inhibitory syntezy prostaglandyn (np. u niektórych pacjentów z astmą może wystąpić atak albo omdlenie), lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Czynny lub nawracający w wywiadzie wrzód trawienny i (lub) krwawienia z przewodu pokarmowego lub innego rodzaju krwawienia, takie jak krwawienia z naczyń mózgowych. Skaza krwotoczna; choroby związane z krzepnięciem, takie jak hemofilia lub trombocytopenia. Ciężkie zaburzenia czynności wątroby. Ciężkie zaburzenia czynności nerek. Dawki >100 mg na dobę są przeciwwskazane podczas III trymestru ciąży. Jednoczesne stosowanie metotreksatu w dawkach >15 mg na tydz.

Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepszy kolagen w tabletkach - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o ASPIFOX 150 MG

Dodano: 22 Sierpień 2015
Autor: Krzysztof Płock
Ocena:
biorę przeciwzakrzepowo przy złamaniu nogi, liczę, że już nic złego mi się nie trafi, bo mam dość bólu.
Odpowiedź
Dodano: 20 Sierpień 2015
Autor: JAREK
Ocena:
ASPIFOX zmniejsza ryzyko tworzenia się zakrzepów krwi, postanowiłem z niego skorzystać ponieważ jestem po zabiegu chirurgicznym.
Odpowiedź
Dodano: 05 Sierpień 2015
Autor: Zyta
Ocena:
lekarz zalecił mężowi po zawale. bierze, vo po tym co przeszedł, woli dmuchać na zimne
Odpowiedź

Dodaj opinię o ASPIFOX 150 MG

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach