40 344 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 514 produktów w 205 kategoriach

Podobne produkty

Xydalba

Xydalba 500mg, proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji, 1 dawka 48mlXydalba 500mg, proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji, 1 dawka 48ml
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: lek na receptę
Postać: proszek do przygotowywania roztworu do wstrzykiwań
Cena: 3306.00 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii

Opis i skład produktu Xydalba

Xydalba 500mg, proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji, 1 dawka/48ml.

Xydalba jest antybiotykiem, w którym substancją czynną jest dalbawancyna. Lek stosuje się do leczenia osób dorosłych w przebiegu ostrych zakażeń skóry oraz jej struktur o podłożu bakteryjnym.

Skład:

substancja czynna: Dalbawancyna, substancje pomocnicze: Mannitol (E421); Laktoza jednowodna; Kwas solny (do ustalenia pH); Sodu wodorotlenek (do ustalenia pH).

Działanie:

Xydalba jest lekiem, w którym substancją czynną jest dalbawancyna stosowana jako bakteriobójczy lipoglikopeptyd. Składnik ten ma za zadanie przerwać proces syntezy zachodzący w ścianie komórki bakteryjnej, dzięki czemu następuje jej śmierć. W badaniach klinicznych wykazano, że niektóre bakterie są odporne na dalbawancynę, natomiast skuteczność została potwierdzona względem:  Staphylococcus aureus, Streptococcus pyogenes, Streptococcus agalactiae, Streptococcus dysgalactiae, Grupa Streptococcus anginosus (w tym S. anginosus, S. intermedius oraz S. constellatus).Istnieją także inne szczepy, które są wrażliwe na tę substancję czynną natomiast nie wykazano ich właściwego działania.

Wskazania:

Produkt jest przeznaczony do stosowania w przypadku ostrych zakażeń skóry oraz tkanek miękkich o podłożu bakteryjnym u osób dorosłych.

Dawkowanie:

Dawkowanie ustala lekarz.Zaleca się podawanie 1000mg dalbawancyny raz w tygodniu, w następnych po 500mg.Leczenie należy dostosować do grup narażonych na niekorzysny wpływ substancji czynnej.Produkt jest przeznaczony do podawania dożylnej przez odpowiedni personel.

Działanie niepożądane:

Częste (≥ 1/100 do < 1/10): ból głowy, mdłości, biegunka, wymioty, wysypka, badania: zwiększona aktywność gammaglutamylotransferazy.

Rzadkie (≥ 1/1000 do < 1/100): zakażenia grzybicze pochwy i sromu, zakażenia dróg moczowych, infekcje grzybicze, zapalenie okrężnicy wywołane Clostridium difficile, kandydoza jamy ustnej, anemia, trombocytoza, eozynofilia, leukopenia, neutropenia,zmniejszony apetyt, bezsenność, zaburzenia smaku, zawroty głowy, nagłe zaczerwienienie, zapalenie żył, kaszel, zaparcie, ból brzucha, dyspepsja, uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej, świąd, pokrzywka, świąd sromu i pochwy, reakcje związane z infuzją, badanie: zwiększona aktywność dehydrogenazy, mleczanowej we krwi, zwiększona aktywność aminotransferazy alaninowej, zwiększona aktywność aminotransferazy asparaginianowej, zwiększone stężenie kwasu moczowego we krwi, nieprawidłowe wyniki testu czynności wątroby, zwiększona aktywność aminotransferaz, zwiększona aktywność fosfatazy zasadowej we krwi, zwiększona liczba płytek krwi, zwiększona temperatura ciała, zwiększona aktywność enzymów wątrobowych.

Bardzo rzadkie (≥ 1/10 000 do < 1/1000): reakcje anafilaktoidalne, skurcz oskrzeli

Środki ostrożności i bezpieczeństwa:

Reakcje nadwrażliwości:

Produkt leczniczy Xydalba należy z ostrożnością podawać pacjentom o których wiadomo, że są nadwrażliwi na inne glikopeptydy, ze względu na możliwość wystąpienia krzyżowej nadwrażliwości. Jeżeli wystąpi reakcja alergiczna na produkt leczniczy Xydalba, należy przerwać jego podawanie i zastosować właściwe leczenie reakcji alergicznej.

Biegunka spowodowana przez Clostridium difficile:

Podczas stosowania prawie wszystkich antybiotyków obserwowano związane z leczeniem przeciwbakteryjnym zapalenie okrężnicy i rzekomobłoniaste zapalenie okrężnicy, których przebieg może być od łagodnego do zagrażającego życiu. Z tego względu należy brać pod uwagę to rozpoznanie u pacjentów z biegunką występującą podczas lub po zakończeniu leczenia dalbawancyną

Ważność:

Całkowity czas przechowywania sporządzonego roztworu nie powinien przekroczyć 48h.

Xydalba opinia
Xydalba opinie
Xydalba ulotka
Xydalba skład
Xydalba dawkowanie
Xydalba przeciwwskazania
Xydalba cena
Xydalba zamienniki
Xydalba zamiennik
Xydalba odpowiednik
Xydalba tańszy zamiennik
Xydalba czy działa
lek przeciwbakteryjny dalbawancyna ropnie skórne zakażenie rany zakażenie bakteryjne ostra infekcja bakteryjna
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Xydalba

Dodaj opinię o Xydalba

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Email:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 344 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 514 produktów w 205 kategoriach