45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Ximve

XimveXimve
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 7.11 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki powlekane, 20 mg, 30 szt, tabletki powlekane, 40 mg, 30 szt, 20 mg, tabletki powlekane, 28 szt, tabletki powlekane, 10 mg, 30 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Simvastatinum
Działanie: zmniejsza stężenie cholesterolu całkowitego
Ulotka:

Opis i skład produktu Ximve

Lek na receptę przeznaczony w leczeniu:

  • Hipercholesterolemi pierwotnej (podwyższone ponad normę stężenie cholesterolu we krwi),
  • dyslipidemi mieszanej (nieprawidłowe stężenie lipidów we krwi),

Lek zalecany gdy dieta i inne sposoby leczenia niefarmakologicznego są niewystarczające (zwłaszcza u pacjentów ze współistniejącą chorobą wieńcową).

Powinien być stosowany tylko i wyłącznie u pacjentów z rozpoznanymi zaburzeniami lipidowymi, podawany zawsze w połączeniu z odpowiednim leczeniem dietetycznym.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Uwaga! W trakcie leczenia nie zaleca się pić soku grejpfrutowego. Nie zaleca sie podawania leku osobom poniżej 18 roku życia. Skuteczność i bezpieczeństwo stosowania leku w tej grupie pacjentów nie zostały ustalone. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia żołądkowo- jelitowe (bóle brzucha, zaparcia, wzdęcia), osłabienie i bóle głowy. Mogą również wystąpić nudności, biegunka, osutka, świąd skóry, wypadanie włosów, zawroty głowy, skurcze mięśni, zapalenie trzustki, parestezje, neuropatia obwodowa, wymioty, niedokrwistość. Odnotowano rzadkie przypadki rabdomiolizy i zapalenia wątroby (żółtaczka). Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na symwastatynę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, choroby wątroby i/lub nerek, nadczynność tarczycy, dziedziczne choroby mięśni. Gdy przyjmujesz inne leki obniżające poziom lipidów we krwi, witaminę PP (ryzyko miopatii, łącznie z rabdomiolizą, zwiększa się podczas jednoczesnego stosowania jednoczesnego stosowania symwastatyny z fibratami i witaminą PP), itrakonazol, ketokonazol, inhibitory proteaz HIV, erytromycynę, klarytromycynę ( jeśli leczenie wymienionymi lekami jest konieczne, stosowanie symwastatyny należy na ten czas przerwać), cyklosporynę, werapamil, diltiazem, doustne leki przeciwzakrzepowe. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Ximve czy działa
Ximve opinia
Ximve opinie
Ximve ulotka
Ximve skład
Ximve dawkowanie
Ximve przeciwwskazania
Ximve cena
Ximve zamienniki
Ximve zamiennik
Ximve odpowiednik
Ximve tańszy zamiennik
cholesterol choroba wieńcowa lipidy we krwi hipercholesterolemia stężenie lipidów dyslipidemia stężenie cholesterolu we krwi leczenie dietetyczne
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepszy kolagen w tabletkach - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Ximve

Dodano: 22 Czerwiec 2015
Autor: Mariolla
Ocena:
Mimo, że cena nie jest wysoka lek jest naprawdę skuteczny poprawił moje samopoczucie ale co najważniejsze wyniki. Będę go stosować dalej.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Ximve

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach