44 549 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Xenna Extra Comfort

Xenna Extra ComfortXenna Extra Comfort
(5 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: US PHARMACIA
Postać: tabletki
Cena: 5.88 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Xenna Extra Comfort

Xenna Extra Comfort, tabletki dojelitowe, 10 szt

XENNA EXTRA COMFORT to skuteczny preparat w postaci wytwarzanych tabletek dojelitowych, które w swoim składzie zawierają ziołowe składniki przeczyszczające, a w tym suchy wyciąg z owoców senesu.

Skład

Jedna tabletka dojelitowa zawiera 150 mg - 220 mg Sennae angustifoliae fructus etfractum siccum (4-6:1) [suchy wyciąg z owoców senesu], co odpowiada 20 mg glikozydów hydroksyantracenowych w przeliczeniu na sennozyd B; ekstrahent: woda.

Substancje pomocnicze: żelatyna, krzemu dwutlenek metylowany,-magnezu stearynian, kwas stearynowy, talk, celuloza mikrokrystaliczna, laktoza bezwodna, kopolimer kwasu metyloakrylowego i akrylanu etylu (1:1), makrogol 6000, sacharoza, guma arabska, polisorbat 80, wapnia węglan E 170, syrop glukozowy, suchy, karboksymetylo-celuloza sodowa, tytanu dwutlenek E171, wosk montana.

Lek XENNA EXTRA COMFORT zawiera laktozę bezwodną, sacharozę oraz syrop glukozowy, suchy.

Działanie

Dzięki zawartym w preparacie składnikom wykazuje on skuteczne działanie pobudzające czynność jelita grubego, co efektywnie ułatwia przesuwanie mas kałowych. Dodatkowo XENNA EXTRA COMFORT powoduje swoim działaniem zmiękczenie stolca, ponieważ zwiększa wydzielania śluzu i jednocześńie hamuje zwrotne wchłanianie wody z jelita.

Wskazania

XENNA EXTRA COMFORT to preparat, zalecany przede wszystkim w doraźnym leczeniu zaparć.

Dawkowanie

Preparat od 12 roku życia należy podawać wieczorem 1 tabletkę, po czym popić ją obficie wodą. Zwykle preparat należy przyjmować nie częściej niż 2 do 3 razy w tygodniu. Odpowiednio dobrana dawka to taka, która powoduje miękkie stolce, które nie wymagają wysiłku przy wypróżnieniu.

Maksymalna dawka preparatu to jest ok. 2 tabletki na dzień.

Jeżeli leczenie wymaga stosowania preparatu przez okres dłuższy niż 1-2 tygodnie lub jeżeli w trakcie stosowania preparatu w dalszym ciągu utrzymują się objawy wymagana jest konsultacjia z lekarzem.

Przeciwwskazania:

Nie zaleca się podawania XENNA EXTRA COMFORT u dzieci poniżej 12 lat.

Nie należy stosować leku XENNA EXTRA COMFORT, w przypadku znanej nadwrażliwości (alergii) na substancję czynną lub na inny składnik preparatu oraz w przypadku niedrożności jelit, w zapaleniu wyrostka robaczkowego, w przypadku ostrych chorób zapalnych ¡elit (np. choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego), w przypadku bólów brzusznych nieznanego pochodzenia lub w stanach odwodnienia z ubytkiem elektrolitów.

Nie stosować w czasie ciąży i w okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Mogą wystąpić następujące działania niepożądane: Częstość nieznana (me może zostać określona na podstawie dostępnych danych):

Skurcze i bóle brzucha, biegunki z wodnistym stolcem, w szczególności u osób z zespołem nadpobudliwego jelita. Przewlekle stosowanie może prowadzić do zaburzeń pigmentacji okrężnicy (zmiana koloru błony śluzowej jelita na brązowy), które ustępują po zaprzestaniu stosowania preparatu.

Reakcje nadwrażliwości: świąd, pokrzywka, wysypka występująca miejscowo lub na całym ciele;

Zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej, a szczególnie albuminuria (występowanie drobnocząsteczkowych białek w moczu), hematuria (występowanie krwi w moczu) w przypadku przewlekłego.stosowania preparatu.

Zmiana barwy moczu na żółty lub czerwono-brązowy (efekt nie powoduje konieczności odstawienia preparatu).

Uwagi:

  •  Pamiętaj aby nie przekraczać zalecanej dziennej dawki.
      
  • Preparat należy przechowywać w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla dzieci, z daleka od wilgoci i światła.

     
Xenna Extra Comfort opinia
Xenna Extra Comfort opinie
Xenna Extra Comfort ulotka
Xenna Extra Comfort skład
Xenna Extra Comfort dawkowanie
Xenna Extra Comfort przeciwwskazania
Xenna Extra Comfort cena
Xenna Extra Comfort zamienniki
Xenna Extra Comfort zamiennik
Xenna Extra Comfort odpowiednik
Xenna Extra Comfort tańszy zamiennik
Xenna Extra Comfort czy działa
przeczyszczanie zaparcia
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Xenna Extra Comfort

Dodano: 20 Maj 2016
Autor: Marlena
Ocena:
Moim zdaniem xenna extra comfort działanie ma średnie, zależy jak bardzo jest "zaawansowane" zaparcie, na cięższe raczej słabo działa.
Odpowiedź
Dodano: 26 Wrzesień 2015
Autor: gabrycha
Ocena:
według mnie ich działanie jest słabe,od lekarstwa tego typu oczekiwałabym szybkiego efektu, po Xennie trzeba sporo odczekać
Odpowiedź
Dodano: 10 Wrzesień 2015
Autor: Dyzio
Ocena:
Po pierwszym zastosowaniu przyniósł oczekiwana ulgę. Polecam na ciężkie zaparcia.
Odpowiedź
Dodano: 09 Czerwiec 2015
Autor: Kulka
Ocena:
Za pierwszym razem działa rewelacyjnie, ale organizm szybko przyzwyczaja się do niego i przy kolejnych razach przestaje działać
Odpowiedź
Dodano: 22 Maj 2015
Autor: Owieczka
Ocena:
Ratunek przed ciężkim dniem, gdy wszystko mam wyliczone co do minuty, a wizyta w toalecie się przeciąga. Szybko działają, ale nie ma powiedzmy "trzęsienia ziemi" na szczęście ;)
Odpowiedź

Dodaj opinię o Xenna Extra Comfort

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 549 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach