44 610 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Ulgix USG

(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Suplement diety
Producent: HASCO-LEK
Postać: kapsułki
Cena: 5.99 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Ulgix USG

Ulgix USG, kapsułki miękkie, 2 sztuki

Ulgix USG to suplement diety dedykowany osobom, które przygotowują się do badania USG. Produkt zawiera symetykon w wysokiej dawce, dzięki czemu pomaga usuwać z przewodu pokarmowego gaz i powietrze. Symetykon ułatwia wykonanie badania diagnostycznego USG w obrębie jamy brzusznej, dlatego Ulgix USG powinien być stosowany przez osoby, które zamierzają poddać się radiografii, ultrasonografii i endoskopii. Potem składnik jest bezpiecznie wydalany z organizmu. Ulgix USG może być także doraźną pomocą w stanach uciążliwego nadmiaru gazów w jelitach, co objawia się odbijaniem, silnymi wzdęciami i uczuciem pełności.

Skład Ulgix USG:

Jedna kapsułka Ulgix USG zawiera 500 mg symetykonu. Substancje pomocnicze: żelatyna, glicerol, żółcień chinolinowa.

Działanie:

Symetykon to mieszanina polimeru silikonu i dwutlenku krzemu o właściwościach absorbujących gazy jelitowe. Jego zalecana dawka wywołuje jedynie działanie powierzchniowe i jest obojętna dla organizmu. Symetykon jest całkowicie bezpiecznym składnikiem, ponieważ nie wchłania się z przewodu pokarmowego, nie powoduje zmiany pH treści pokarmowej, nie zmienia procesów trawiennych i nie zakłóca mechanizmów absorpcji jelitowej. Składniki preparatu Ulgix USG powodują pękanie i rozbijanie pęcherzyków powietrza i nagromadzonych w przewodzie pokarmowych gazów. 

Sposób użycia:

Ulgix USG w postaci kapsułek żelatynowych stosuje się doustnie. W dniu poprzedzającym badanie USG należy stosować 1 kapsułkę wieczorem, w dniu badania: 1 kapsułkę rano, na czczo. Osoby powyżej 18. roku życia powinny stosować 1 kapsułkę, 2 razy na dobę. Produkt można przyjmować przed, po i w trakcie posiłków, popijając kapsułki dużą ilością wody.  

Ostrzeżenia:

Ulgix USG nie powinien być stosowany, jeśli występuje nadwrażliwość na symetykon lub inny składnik wyrobu. U niektórych chorych po spożyciu produktu mogą występować bóle brzucha, biegunka, zaparcie. Produkt należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze nie wyższej niż 25° C, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

 

Ulgix USG opinie
Ulgix USG ulotka
Ulgix USG skład
Ulgix USG dawkowanie
Ulgix USG przeciwwskazania
Ulgix USG cena
Ulgix USG zamienniki
Ulgix USG zamiennik
Ulgix USG odpowiednik
Ulgix USG tańszy zamiennik
Ulgix USG czy działa
suplement diety przed USG produkt na wzdęcia i gazy kapsułki z symetykonem
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Ulgix USG

Dodaj opinię o Ulgix USG

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 610 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach