40 556 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 603 produktów w 205 kategoriach

Trifas 200

Trifas 200Trifas 200
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać:
Cena: 98.49 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki, 200 mg, 10 szt
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii serce i układ krążenia

Opis i skład produktu Trifas 200

Lek na receptę stosowany w leczeniu obrzęków i przesięków w przebiegu niewydolności serca u pacjentów, u których należy zastosować leczenie dożylne, np.: pacjentów z obrzękiem płuc spowodowanym ostrą niewydolnością mięśnia sercowego.

Dawkowanie:
Dożylnie w powolnym wstrzyknięciu. Obrzęki i/lub przesięki: początkowo 10 mg raz na dobę; w razie niedostatecznej skuteczności dawkę można zwiększyć do 20 mg na dobę; w przypadku dalszego braku pożądanego działania leczniczego można zastosować krótkotrwale (nie dłużej niż 3 dni) dawkę 40 mg na dobę. Ostry obrzęk płuc: początkowo 20 mg, w zależności od skuteczności dawkę można powtarzać w odstępach 30 min (maksymalna dawka dobowa wynosi 100 mg). Leku nie wolno stosować we wstrzyknięciach i wlewach łącznie z innymi lekami. Leczenie dożylne można prowadzić maksymalnie przez 1 tydzień, w przypadku długotrwałego stosowania zalecane jest jak najszybsze wprowadzenie doustnego podawania leku.

Możliwe skutki uboczne:
Zaburzenia równowagi wodno-elektrolitowej, zwłaszcza hipowolemia, hipopotasemia i/lub hiponatremia o nasileniu zależnym od dawki i czasu trwania leczenia. U pacjentów z zaburzeniami w oddawaniu moczu, zwiększone wytwarzanie moczu może prowadzić do jego zalegania i rozszerzenia pęcherza moczowego. Rzadko: zasadowica metaboliczna, zwiększenie stężenia mocznika i kreatyniny we krwi, zmniejszenie liczby erytrocytów, leukocytów i płytek krwi, skórne reakcje nadwrażliwości (świąd, wysypka, nadwrażliwość na światło), suchość w jamie ustnej, parestezje oraz zaburzenia widzenia. Sporadycznie mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe (m.in. utrata łaknienia, ból żołądka, nudności, biegunka, zaparcie). W pojedynczych przypadkach obserwowano: bóle i zawroty głowy, zmęczenie, osłabienie, kurcze mięśni (głównie na początku leczenia), zapalenie trzustki, zwiększenie stężenia kwasu moczowego, glukozy i lipidów we krwi, zwiększenie aktywności niektórych enzymów wątrobowych (GGT), zwiększenie stężenia lipidów (trójglicerydów, cholesterolu) i reakcje alergiczne, szum w uszach, utrata słuchu. W przypadkach dużej utraty płynów i elektrolitów spowodowanej zwiększoną diurezą mogą wystąpić: hipotonia, stan dezorientacji, a także zakrzepica, niedokrwienie mózgu, niedokrwienie mięśnia sercowego, dusznica bolesna, zawał mięśnia sercowego oraz omdlenia. W przypadku podawania dożylnego, w pojedynczych przypadkach mogą wystąpić ostre, a nawet potencjalnie śmiertelne reakcje nadwrażliwości (wstrząs anafilaktyczny) wymagające odpowiedniej i natychmiastowej pomocy medycznej oraz ciężkie reakcje alergiczne.

Poinformuj lekarza:
O  nadwrażliwości na torasemid lub na leki o zbliżonej budowie chemicznej, obniżonego ciśnienia krwi, niewydolności nerek z bezmoczem, ciężkich zaburzeń czynności wątroby z zaburzeniami świadomości (stan przedśpiączkowy i śpiączka wątrobowa), zmniejszenia objętości krwi krążącej (hipowolemia), obniżenia stężenia sodu i potasu we krwi, zaburzeń opróżniania pęcherza moczowego np.: spowodowanego przerostem gruczołu krokowego, okres karmienia piersią. Z powodu niedostatecznie udokumentowanych wyników badań klinicznych, torasemidu nie należy stosować w przypadku: dny moczanowej, pobudzenia mięśnia sercowego i zaburzeń przewodnictwa np.: blok zatokowo-przedsionkowy, blok przedsionkowo-komorowy IIst. lub blok całkowity), zaburzeń równowagi kwasowo-zasadowej, jednoczesnego stosowania soli litu, antybiotyków z grupy aminoglikozydów i cefalosporyn, patologicznych zmian w morfologii krwi, np.: małopłytkowość lub niedokrwistość u pacjentów bez towarzyszącej niewydolności nerek, zaburzeń czynności nerek spowodowanych związkami neurotoksycznymi. Nie należy stosować u dzieci poniżej 12 rż.

Środki ostrożności:
W przypadku stosowania torasemidu, należy regularnie kontrolować stężenie elektrolitów (szczególnie stężenie potasu we krwi), glukozy, kwasu moczowego, kreatyniny, cholesterolu i trójglicerydów (szczególnie u pacjentów ze zwiększonym stężeniem lipidów we krwi) oraz obraz krwi obwodowej. Z uwagi na fakt, iż, w indywidualnych przypadkach, nie można wykluczyć zwiększenia stężenia glukozy we krwi, zaleca się kontrolę metabolizmu węglowodanów u pacjentów z objawową cukrzycą lub upośledzoną tolerancją węglowodanów. Ponadto, należy regularnie kontrolować morfologię krwi (erytrocyty, leukocyty, płytki krwi). Szczególnie ostrożnie stosować u pacjentów z niewydolnością wątroby, z uwagi na możliwość zwiększenia stężenia torasemidu we krwi.

Szczegółowe informacje, znajdują się na ulotce dołączonej do opakowania. 

Trifas 200 opinia
Trifas 200 opinie
Trifas 200 ulotka
Trifas 200 skład
Trifas 200 dawkowanie
Trifas 200 przeciwwskazania
Trifas 200 cena
Trifas 200 zamienniki
Trifas 200 zamiennik
Trifas 200 odpowiednik
Trifas 200 tańszy zamiennik
Trifas 200 czy działa
lek na chore serce niewydolność serca bolesne obrzęki leczenie obrzęków leczenie przesieków
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Trifas 200

Dodaj opinię o Trifas 200

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Email:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 556 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 603 produktów w 205 kategoriach