40 553 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 603 produktów w 205 kategoriach

Trandolapril Arrow

Trandolapril ArrowTrandolapril Arrow
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: kapsułki twarde
Cena: 11.79 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 2 mg, kapsułki twarde, 28 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Trandolaprilum
Działanie: obniża ciśnienie tętnicze krwi
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii serce i układ krążenia

Opis i skład produktu Trandolapril Arrow

Lek na receptę stosowany przy nadciśnieniu tętniczym. Lek można stosować również w celu zapewnienia ochrony serca po zawale mięśnia sercowego.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkowanie i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Kapsułki można przyjmować przed, podczas lub po posiłku, popijając płynem. Kapsułki należy połykać bez rozgryzania.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Często: zawroty i/lub bóle głowy, wymioty, omdlenie podczas wstawania, kaszel, zaburzenia dotyczące nerek. Niezbyt często: zmiany nastroju, wyciek z nosa lub niedrożny nos, wysypka, drętwienie lub mrowienie dłoni i stóp, duszność, blednięcie lub sinienie palców u rąk i stóp, uczucie ich ziębnięcia lub drętwienia, impotencja, zmęczenie, zaburzenia smaku, nudności, zwiększenie stężenia potasu, kreatyniny lub mocznika we krwi, zaburzenia snu, niestrawność i bóle żołądka, zwiększenia aktywności enzymów wątrobowych, zaburzenia dotyczące serca (bóle w klatce piersiowej, nieregularna lub szybka praca serca), jadłowstręt.   Lek możne niekorzystnie wpływać na sprawność psychomotoryczną. Nie należy prowadzić pojazdów, obsługiwać maszyn lub wykonywać czynności wymagających wzmożonej uwagi przez kilka godzin po przyjęciu pierwszej dawki lub podczas zwiększania dawki leku Trandolapril Arrow. Należy zaczekać i stwierdzić jak lek wpływa na sprawność psychomotoryczną.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na lek (obrzęk naczynioruchowy w wywiadzie związany z wcześniejszym stosowaniem inhibitorów ACE), zaburzenia czynności serca, nerek i/lub wątroby, cukrzycę, kolagenozy, nietolerancję niektórych cukrów.   Gdy przyjmujesz inne leki obniżające ciśnienie tętnicze krwi , leki moczopędne, leki zawierające potas, leki przeciwcukrzycowe, preparaty litu. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąż, a także, gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Trandolapril Arrow opinia
Trandolapril Arrow opinie
Trandolapril Arrow ulotka
Trandolapril Arrow skład
Trandolapril Arrow dawkowanie
Trandolapril Arrow przeciwwskazania
Trandolapril Arrow cena
Trandolapril Arrow zamienniki
Trandolapril Arrow zamiennik
Trandolapril Arrow odpowiednik
Trandolapril Arrow tańszy zamiennik
Trandolapril Arrow czy działa
choroby serca lek na ochronę serca po zawale serca lek na nadciśnienie tętnicze lek na wysokie ciśnienie na obniżenie ciśnienia
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Trandolapril Arrow

Dodaj opinię o Trandolapril Arrow

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Email:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 553 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 603 produktów w 205 kategoriach