44 569 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Toramide

ToramideToramide
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 16.64 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 5 mg, tabletki, 30 szt, 2,5 mg, tabletki, 30 szt, 10 mg, tabletki, 30 szt
Działanie: moczopędne
Ulotka:

Opis i skład produktu Toramide

Lek na receptę stosowany w leczeniu nadciśnienia, obrzęku spowodowanego zastoinową niewydolnością serca, obrzęku płuc, obrzęku pochodzenia wątrobowego, obrzęku pochodzenia nerkowego.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Tabletkę należy zażywać zażywać codziennie rano, niezależnie od posiłków, bez rozgryzania. Uwaga! W trakcie leczenia nie należy spożywać alkoholu. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.  

Możliwe skutki uboczne:

W zależności od dawki i czasu trwania leczenia mogą wystąpić zaburzenia równowagi wodno-elektrolitowej, zwłaszcza przy znacznie ograniczonym spożyciu soli. Może wystąpić nadmierny spadek poziomu potasu we krwi (zwłaszcza, w przypadku diety ubogiej w potas lub w razie wymiotów lub nadużywania leków przeczyszczających, jak również niewydolności wątroby). Jeśli wydalanie moczu jest znacznie nasilone, mogą wystąpić objawy niedoboru elektrolitów i płynów (zwłaszcza przy rozpoczęciu leczenia jak i u pacjentów w podeszłym wieku), takie jak: bóle głowy, zawroty głowy, niskie ciśnienie tętnicze, uczucie osłabienia, senność, stan splątania, utrata apetytu i skurcze. W takiej sytuacji może być konieczne odpowiednie dostosowanie dawki. W rzadkich przypadkach mogą wystąpić powikłania zakrzepowo-zatorowe oraz zaburzenia związane z zagęszczeniem krwi. Ponadto mogą się pojawić zaburzenia żołądkowo-jelitowe, zaburzenia czynności wątroby, zmiany obrazu krwi, reakcje alergiczne, zaburzenia wzroku, szum w uszach, parestezje kończyn (uczucie kłucia, palenia, mrowienia), suchość w jamie ustnej. Podczas stosowania leku Toramide mogą występować zawroty głowy lub senność, szczególnie na początku leczenia, podczas zwiększania dawki, zmiany leku. W razie osłabienia koncentracji nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na torasemid, pochodne sulfonylomocznika lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia funkcji nerek, niedociśnienie tętnicze, zaburzenia pracy serca, cukrzycę, skazę moczanową, nietolerancję niektórych cukrów (lek zawiera laktozę). Gdy przyjmujesz inne leki moczopędne, glikozydy naparstnicy, mineralo- i glikokortykosteroidy, środki przeczyszczające, leki przeciwnadciśnieniowe, antybiotyki aminoglikozydowe, cisplatynę, cefalosporyny, lit, teofilinę, leki przeciwcukrzycowe, epinefrynę, norepinefrynę, probenecid, niesteroidowe leki przeciwzapalne. Leki zobojętniające sok żołądkowy mogą zaburzać wchłanianie leku, a tym samym osłabiać jego działanie, dlatego zalecana jest przynajmniej 2 godzinna przerwa między przyjęciem tych leków. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Toramide opinia
Toramide opinie
Toramide ulotka
Toramide skład
Toramide dawkowanie
Toramide przeciwwskazania
Toramide cena
Toramide zamienniki
Toramide zamiennik
Toramide odpowiednik
Toramide tańszy zamiennik
Toramide czy działa
lek na nadciśnienie lek na serce niewydolność serca lek na obniżenie ciśnienia obrzęk płuc obrzęk wątroby obrzęk nerek
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Toramide

Dodaj opinię o Toramide

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 569 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach