42 001 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 770 produktów w 204 kategoriach

Tiaprid PMCS

Tiaprid PMCSTiaprid PMCS
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 22.49 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 100 mg, tabletka, 20 szt.
Działanie: przeciwlękowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Tiaprid PMCS

 

Lek  jest stosowany w krótkotrwałym leczeniu zaburzeń zachowania u osób w podeszłym wieku lub w przypadku przewlekłego uzależnienia od alkoholu, w tym w leczeniu objawów odstawiennych po nagłym przerwaniu spożywania alkoholu. Lek jest stosowany także w przypadku ciężkich postaci nieprawidłowych ruchów (pląsawica Huntingtona).

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek może być stosowany z posiłkiem lub niezależnie od posiłku. Uwaga! W trakcie leczenia nie wolno spożywać alkoholu.

Możliwe skutki uboczne:

Często: zawroty głowy, bóle głowy, nasielenie drżenia rąk, zwiększenie ciśnienia, zwiększenie wydzielania śliny, skurccze niektórych mięśni twarzy i szyi, senność, bezsenność, letarg, uczucie zmęczenia, osłabienie, uczucie wyczerpania. Niezbyt często: niepokój ruchowy, skurcze mięśni, sztywność szyi i mięśni żwaczy, zaburzenia cyklu miesiączkowego, wydzielania mleka z piersi, powiększenie i ból piersi (również u mężczyzn), zaburzenia orgazmu, impotencja, zwiększenie masy ciała. Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na tiapryd lub którykolwiek z pozostałych składników leku Tiaprid PMCS, guza chromochłonnego nadnerczy, raka mózgu i/lub raka piersi, chorobę Parkinsona, padaczkę, choroby nerek. Gdy stosujesz inne leki. Leki o działaniu podobnym do dopaminy i Tiaprid PMCS znoszą wzajemnie swoje działanie, dlatego nie należy ich stosować jednocześnie. Nie zaleca się stosowania leku Tiaprid PMCS jednocześnie z lekami stosowanymi w leczeniu chorób serca. Nie zaleca się także stosowania leku Tiaprid PMCS z takimi lekami, jak leki moczopędne, leki przeczyszczające, glikokortykosteroidy, ponieważ mogą one powodować zaburzenia równowagi elektrolitowej, zwłaszcza niskie stężenie potasu we krwi. Ponadto nie zaleca się stosowania leku Tiaprid PMCS z następującymi lekami: pimozydem, sultoprydem, haloperydolem, tiorydazyną, metadonem, imipraminą, lekami przeciwdepresyjnymi, litem, beprydylem, cyzaprydem, halofantryną, pentamidyną, sparfloksacyną. Leki wpływająca na czynność ośrodkowego układu nerwowego, jak leki przeciwbólowe, przeciwkaszlowe, nasenne, uspokajające, przeciwwymiotne, przeciwalergiczne mogą nasilać działanie leku Tiaprid PMCS, powodując zmniejszenie czujności i senność. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią.

Tiaprid PMCS opinia
Tiaprid PMCS opinie
Tiaprid PMCS ulotka
Tiaprid PMCS skład
Tiaprid PMCS dawkowanie
Tiaprid PMCS przeciwwskazania
Tiaprid PMCS cena
Tiaprid PMCS zamienniki
Tiaprid PMCS zamiennik
Tiaprid PMCS odpowiednik
Tiaprid PMCS tańszy zamiennik
Tiaprid PMCS czy działa
zaburzenia zachowania u osób starszych przewlekłe uzależnienie od alkoholu leczenie objawów odstawiennych po nagłm przerwaniu spożywania alkoholu cięzkie postaci nieprawidłowych ruchów pląsawica Huntingtona drżenie rąk i nóg niekontrolowane ruchy alkoholizm
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Tiaprid PMCS

Dodaj opinię o Tiaprid PMCS

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 42 001 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 770 produktów w 204 kategoriach