39 937 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Symquel

SymquelSymquel
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 112.60 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: XR, 300 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 60 szt, 200 mg, tabletki powlekane, 60 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Quetiapinum
Działanie: przeciwpsychotyczne
Ulotka:

Opis i skład produktu Symquel

 

Lek stosowany w leczeniu schizofrenii. Leczenie umiarkowanych lub ciężkich epizodów maniakalnych.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek można przyjmować niezależnie od posiłków. Tabletka powinna być połknięta bez rozgryzania.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: zawroty głowy, senność, ból głowy. Często: omdlenia, zaburzenia rytmu serca, niedociśnienie, zapalenie błony śluzowej nosa, suchość błony śluzowej w jamie ustnej, zaparcia, niestrawność, niewielkie osłabienie, obrzęki obwodowe, zwiększenie masy ciała, zwiększenia aktywności enzymów wątrobowych. Niezbyt często: napady drgawkowe, zwiększenie stężenia triglicerydów w surowicy po posiłku, zwiększenie stężenia cholesterolu całkowitego, reakcje alergiczne. Rzadko: żółtaczka, długotrwała i bolesna erekcja, złośliwy zespół neuroleptyczny (z objawami takimi jak: zaburzenia świadomości, gorączka, znaczna ospałość, sztywność mięśni, wyraźne zmiany ciśnienia tętniczego krwi i rytmu serca).   Lek Symquel może niekorzystnie wpływać na sprawność psychomotoryczną. Nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn do czasu ustalenia indywidualnej reakcji na leczenie.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na kwetiapinę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, choroby serca i/lub naczyń, skłonność do nadciśnienia, padaczkę, cukrzycę, niewydolność wątroby, nietolerancję niektórych cukrów (lek zawiera laktozę).   Gdy przyjmujesz inne leki działające na ośrodkowy układ nerwowy, itrakonazol, ketokonazol, flukonazol, antybiotyki z grupy makrolidów, inhibitory proteazy HIV, ryfampicynę, glikokortykosteroidy. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie leku w ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. Nie zaleca się stosowania w okresie karmienia piersią.

Symquel, 200 mg, tabletki powlekane, 60 szt opinia
Symquel, 200 mg, tabletki powlekane, 60 szt opinie
Symquel, 200 mg, tabletki powlekane, 60 szt ulotka
Symquel, 200 mg, tabletki powlekane, 60 szt skład
Symquel, 200 mg, tabletki powlekane, 60 szt dawkowanie
Symquel, 200 mg, tabletki powlekane, 60 szt przeciwwskazania
Symquel, 200 mg, tabletki powlekane, 60 szt cena
Symquel zamienniki
Symquel zamiennik
Symquel odpowiednik
Symquel tańszy zamiennik
Symquel czy działa
ciężkie epizody maniakalne umiarkowane epizody maniakalne urojenia schizofreniczne stany lękowe schizofrenia choroby psychiczne leczenie schizofrenii lek na schizofrenię
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Symquel

Dodaj opinię o Symquel

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 39 937 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach