39 922 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Spiriva Respimat

Spiriva RespimatSpiriva Respimat
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: płyn do inhalacji
Cena: 145.11 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 2,5mcg/dawkę, roztwór do inhalacji, 1wkład - 30dawek (60odm)
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Tiotropium
Działanie: rozkurcza mięśnie gładkie oskrzeli
Ulotka:

Opis i skład produktu Spiriva Respimat

Lek stosowany w celu ułatwienia oddychania osobom chorym na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc ( POCHP).   Uwaga! Lek Spiriva Respimat jest wskazany w podtrzymującym leczeniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc. Nie należy go stosować do leczenia nagłych napadów duszności lub świszczącego oddechu.

Dawkowanie:

Wziewnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek należy stosować jeżeli to możliwe o tej samej porze każdego dnia.   Uwaga! Podczas inhalacji leku Spiriva Respimat należy uważać, aby lek nie dostał się do oczu. Jeżeli dostanie się do oczu, należy przemyć je wodą i natychmiast zgłosić się do lekarza w celu uzyskania dalszych wskazówek. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Często: suchość błony śluzowej jamy ustnej (na ogół o łagodnym nasileniu). Niezbyt często: zawroty głowy, nieregularne bicie serca, kaszel, krwawienie z nosa, zapalenie gardła, chrypka, zaparcia, zakażenia grzybicze jamy ustnej i gardła , trudności w przełykaniu, wysypka, świąd, trudności w oddawaniu moczu (zatrzymanie moczu), bolesne oddawanie moczu. Rzadko: widzenie tęczowej obówdki wokół źródła światła lub zmienione widzenie kolorów jednocześnie z zaczerwienieniem oczu, wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego, niewyraźne widzenie, skurcz oskrzeli, zapalenie krtani, zgaga, próchnica zębów, zapalenie dziąseł, zapalenie języka, zapalenie jamy ustnej, reakcje alergiczne, pokrzywka, zakażenia lub owrzodzenia skóry, suchość skóry, zakażenia dróg moczowych.   Nie przeprowadzono badań nad wpływem leku na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Jeżeli wystąpią zawroty głowy lub niewyraźne widzenie, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn może być zaburzona.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na tiotropium, atropinę lub jej pochodne, jaskrę, przerost gruczołu krokowego, problemy z nerkami, zaburzenia rytmu serca.   Gdy przyjmujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie leku w okresie ciąży i karmienia piersią nie jest wskazane.

Spiriva Respimat cena
Spiriva Respimat zamienniki
Spiriva Respimat zamiennik
Spiriva Respimat odpowiednik
Spiriva Respimat tańszy zamiennik
Spiriva Respimat czy działa
Spiriva Respimat opinia
Spiriva Respimat opinie
Spiriva Respimat ulotka
Spiriva Respimat skład
Spiriva Respimat dawkowanie
Spiriva Respimat przeciwwskazania
ułatwienie oddychania POCHP wydzielina w płucach lek na choroby płuc ciężki oddech kaszel płytki oddech przewlekła obturacyjna choroba płuc
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Spiriva Respimat

Dodaj opinię o Spiriva Respimat

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 39 922 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach