36 626 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
31 402 produktów w 202 kategoriach

Podobne produkty

Abaktal

AbaktalAbaktal
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 33.00 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Działanie: chemioterapeutyk
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii układ moczowy i płciowy

Opis i skład produktu Abaktal

Lek na receptę przeznaczony do leczenia  bakteriobójczego w  silnych stanach zapaleniowych  kości, stawów, przewodu pokarmowego, jamy brzusznej, układu oddechowego oraz moczowo-płciowego. Wykorzystywany także w leczeniu chorób zakaźnych - rzeżączka.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Lek przyjmować w trakcie posiłku. Podczas leczenia należy przyjmować duże ilości płynów.   Uwaga! Niewskazane jest intensywne nasłonecznienie w czasie leczenia i w ciągu 4 dni po jego zakończeniu.   Nie stosować u dzieci przed zakończeniem procesu wzrastania (do 18 roku życia).   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe (ból w nadbrzuszu, nudności, wymioty, rzadko rzekomobłoniaste zapalenie jelit), zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego (ból i zawroty głowy, bezsenność, nadmierne pobudzenie, drgawki, zaburzenia wzroku i słuchu), bóle stawów, mięśni, nadwrażliwość na światło.  Po dużych dawkach - niedobór płytek krwi, krystaluria (odkładanie się kryształów w moczu).   Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na chinolony lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia funkcji wątroby, padaczkę, niedokrwistość hemolityczną.   Gdy przyjmujesz doustne leki przeciwkrzepliwe (pochodnych warfaryny), teofilinę, niesteroidowe leki przeciwzapalne, leki zobojętniające kwas żołądkowy (związki magnezu i glinu), cymetydynę, antybiotyki aminoglikozydowe, doustne środki antykoncepcyjne. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

 

Abaktal opinia
Abaktal opinie
Abaktal ulotka
Abaktal skład
Abaktal dawkowanie
Abaktal przeciwwskazania
Abaktal cena
Abaktal zamienniki
Abaktal zamiennik
Abaktal odpowiednik
Abaktal tańszy zamiennik
Abaktal czy działa
układ moczowy i płciowy ginekolog układ moczowo - płciowy układ oddechowy choroby wenerologiczne bakteryjne zapalenie choroby zakaźne kości i stawy
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Abaktal

Dodano: 25 Maj 2015
Autor: Pogodna
Ocena:
Przyjmowałam te tabletki by wyleczyć zapalenie stawów o podłożu bakteryjnym. Był to już drugi lek, bo poprzedni nie pomógł, na szczęście po zażyciu tego zaczęła następować poprawa.
Odpowiedź
Dodano: 22 Maj 2015
Autor: ZłaZła
Ocena:
Dopadła mnie te nieprzyjemna dolegliwość-rzeżączka, wiem,że nie ma się czym chwalić, ale już ją na szczęście zwalczyłam ją lekiem, który przepisał i wenerolog, po tygodniowej kuracji było po wszystkim i mam nadzieje, że zapomnę, i to już nigdy nie powróci
Odpowiedź

Dodaj opinię o Abaktal

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Email:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 36 626 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 31 402 produktów w 202 kategoriach