45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Speridan 1 mg

Speridan 1 mgSperidan 1 mg
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 8.49 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki powlekane, 1 mg, 20 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Risperidonum
Działanie: przeciwpsychotyczne
Ulotka:

Opis i skład produktu Speridan 1 mg

 

Lek stosowany w leczeniu ostrych i przewlekłych psychoz schizofrenicznych i innych stanów psychotycznych.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Tabletki należy przyjmować z odpowiednią ilością płynu (co najmniej 200ml), niezależnie od posiłku.   Uwaga! Zaleca się stopniowe odstawianie leku. Nie stosować u dzieci poniżej 15 roku życia. Nie spożywać alkoholu w trakcie leczenia.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Pobudzenie, niepokój, bezsenność, ból głowy, uspokojenie, zwiększenie masy ciała. Niezbyt często senność, zmęczenie, zawroty głowy, trudności w koncentracji, objawy pozapiramidowe (drżenie, sztywność, nadmierne ślinienie się, spowolnienie ruchowe, akatyzja, ostra dystonia), niewyraźne widzenie; niedociśnienie (również niedociśnienie ortostatyczne), tachykardia (również tachykardia odruchowa), ortostatyczne zawroty głowy, nadciśnienie; nieżyt nosa; zaparcie, niestrawność, nudności lub wymioty, ból brzucha; wysypka skórna i inne reakcje alergiczne, nietrzymanie moczu,zaburzenia erekcji, zaburzenia ejakulacji, zaburzenia orgazmu.   Lek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych. Nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych ani obsługiwać urządzeń mechanicznych aż do czasu ceny indywidualnej reakcji na lek.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na rysperydon lub jakąkolwiek substancję pomocniczą, niskie ciśnienie krwi, skłonność do drgawek, choroby układu sercowo-naczyniowego, chorobę Parkinsona, cukrzycę.   Gdy przyjmujesz inne leki działające na ośrodkowy układ nerwowy. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek należy stosować podczas ciąży tylko w przypadku, gdy korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu. Nie należy stosować leku podczas karmienia piersią.

Speridan 1 mg opinia
Speridan 1 mg opinie
Speridan 1 mg ulotka
Speridan 1 mg skład
Speridan 1 mg dawkowanie
Speridan 1 mg przeciwwskazania
Speridan 1 mg cena
Speridan 1 mg zamienniki
Speridan 1 mg zamiennik
Speridan 1 mg odpowiednik
Speridan 1 mg tańszy zamiennik
Speridan 1 mg czy działa
depresja schizofrenia choroby psychiczne stany psychotyczne lęki psychotyczne ostra psychoza przewlekła psychoza leczenie psychozy
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze kosmetyki z retinolem - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Speridan 1 mg

Dodano: 12 Lipiec 2015
Autor: Janinka
Ocena:
Lek bardzo pomógł mojemu synowi. Cieszę się, że lekarzowi udało się dobrać odpowiedni lek, który działa i jest w niskiej cenie.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Speridan 1 mg

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach