45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 0 kategoriach

Sildenafilum Farmacom

Sildenafilum Farmacom, 25 mg, 1,2 lub 4 tabletkiSildenafilum Farmacom, 25 mg, 1,2 lub 4 tabletki
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: na receptę
Producent: ADAMED
Postać: tabletki
Ulotka:

Opis i skład produktu Sildenafilum Farmacom

Sildenafilum Farmacom, 25 mg, 1,2 lub 4 tabletki

To lek stosowany w zaburzeniach wzwodu u mężczyzn w celu uzyskania lub utrzymania erekcj.

Skład:

Substancją czynną leku jest syldenafil. Każda tabletka zawiera 25 mg, 50 mg lub 100 mg syldenafilu (w postaci syldenafilu cytrynianu). Pozostałe składniki leku to: rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropyloceluloza, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna. Otoczka tabletki Opadry II 31F30577 niebieska: hypromeloza 6cP, laktoza jednowodna, tytanu dwutlenek (E171), indygotyna (E132), lak, makrogol 4000, sodu cytrynian dwuwodny.

Właściwości:

Sildenafilum Farmacom wspomaga rozkurcz naczyń krwionośnych w prąciu. W ten sposób zwiększa napływ krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego, pomagając osiągnąć lub utrzymać wzwód w stopniu wystarczającym do odbycia stosunku płciowego. Warunkiem uzyskania pożądanego efektu jest uprzednie pobudzenie seksualne.

Przeznaczenie:

Lek Sildenafilum Farmacom służy leczeniu impotencji, czyli zaburzeń wzwodu u dorosłych mężczyzn.

Dawkowanie:

Do stosowania pod ścicłym nadzorem lekarza. Zazwyczaj początkowa dawka to 50 mg. syldenafilu spozywane na około godzinę przed spodziewaną aktywnością seksualną.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą.

Ze względu na wpływ syldenafilu na przemiany metaboliczne, w których biorą udział tlenek azotu i cykliczny guanozynomonofosforan (cGMP) nasila on hipotensyjne działanie azotanów. Przeciwwskazane jest zatem równoczesne stosowanie syldenafilu z lekami uwalniającymi tlenek azotu (takimi jak azotyn amylu) lub azotanami w jakiejkolwiek postaci.

Preparatów przeznaczonych do leczenia zaburzeń erekcji, w tym syldenafilu nie należy stosować u mężczyzn, u których aktywność seksualna nie jest wskazana (np. pacjenci z ciężkimi schorzeniami układu sercowo-naczyniowego, takimi jak niestabilna dławica piersiowa lub ciężka niewydolność serca).

Produkt leczniczy Sildenafilum Farmacom jest przeciwwskazany u pacjentów, którzy utracili wzrok w jednym oku w wyniku niezwiązanej z zapaleniem tętnic przedniej niedokrwiennej neuropatii nerwu wzrokowego (ang. non-arteritic anterior ischaemic optic neuropathy, NAION) niezależnie od tego, czy miało to związek, czy nie miało związku z wcześniejszą ekspozycją na inhibitor PDE5.

Nie określono bezpieczeństwa stosowania syldenafilu w następujących grupach pacjentów: pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby, hipotonią (ciśnienie krwi <90/50 mmHg), po niedawno przebytym udarze lub zawale serca oraz ze stwierdzonymi dziedzicznymi zmianami degeneracyjnymi siatkówki, takimi jak retinitispigmentosa (niewielka część tych pacjentów ma genetycznie uwarunkowane nieprawidłowości fosfodiesterazy siatkówki). Stosowanie syldenafilu u tych pacjentów jest

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Działania niepożądane zgłaszane w związku ze stosowaniem leku Sildenafilum Farmacom są zwykle łagodnie lub umiarkowanie nasilone i krótkotrwałe. W przypadku wystąpienia któregokolwiek z następujących działań niepożądanych należy zaprzestać przyjmowania leku Sildenafilum Farmacom i natychmiast zasięgnąć pomocy medycznej:

 • Reakcja alergiczna (występuje rzadko).

Objawy: nagły świszczący oddech, trudności w oddychaniu lub zawroty głowy, obrzęk powiek, twarzy, ust lub gardła.

 • Bóle w klatce piersiowej (występują niezbyt często).

Jeśli wystąpią w czasie stosunku płciowego lub po nim: należy przyjąć półsiedzącą pozycję i spróbować się rozluźnić, nie przyjmować azotanów, w celu złagodzenia bólu w klatce piersiowej .

 • Nadmiernie przedłużające się i czasem bolesne wzwody (częstość nieznana). Jeśli wzwód utrzymuje się ponad 4 godziny, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
 • Nagłe pogorszenie lub utrata wzroku (częstość nieznana)
 • Ciężkie reakcje skórne (częstość nieznana)Objawy mogą obejmować ciężkie łuszczenie się i obrzęk skóry, powstawanie pęcherzy w jamie ustnej, na narządach płciowych i dookoła oczu, gorączkę.
 • Napady padaczkowe lub drgawki (częstość nieznana).

Inne działania niepożądane:

 • Bardzo często (może występować częściej niż u 1 na 10 pacjentów): ból głowy.
 • Często (może występować u 1 na 10 pacjentów): nagłe zaczerwienienie twarzy, niestrawność, zaburzenia widzenia (widzenie z kolorową poświatą, nadwrażliwość na światło, niewyraźne widzenie lub zmniejszenie ostrości widzenia), uczucie zatkanego nosa,zawroty głowy.
 • Niezbyt często (może występować u 1 na 100 pacjentów): wymioty, wysypka skórna, krwawienie do tylnej części oka, podrażnienie oka, przekrwienie oczu, ból oczu, podwójne widzenie, nieprawidłowe odczucia we wnętrzu oka, kołątanie serca, szybkie bicie serca, bóle mięśniowe, senność, osłabione czucie dotyku, zawroty głowy, dzwonienie w uszach (szumy uszne), nudności, suchość w jamie ustnej, krwawienie z prącia, Krew w spermie i (lub moczu), ból w klatce piersiowej, uczucie zmęczenia.
 • Rzadko( może występować u 1 na 1000 pacjentów): nadciśnienie tętnicze, niedociśnienie, omdlenia, udar, zawał serca, nieregularne bicie serca, krwawienie z nosa, nagłe osłabienie lub utrata słuchu.
 • Nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych): dodatkowe działania niepożądane zgłaszane po wprowadzeniu leku do obrotu: niestabilna dławica (choroba serca), nagła śmierć, przemijające zmniejszenie przepływu krwi przez niektóre części mózgu.

Uwagi:

 • Przechowywać poza zasięgiem dzieci.
 • Nie stosować po upływie terminu ważności.
Sildenafilum Farmacom zamienniki
Sildenafilum Farmacom zamiennik
Sildenafilum Farmacom odpowiednik
Sildenafilum Farmacom tańszy zamiennik
Sildenafilum Farmacom czy działa
Sildenafilum Farmacom opinia
Sildenafilum Farmacom opinie
Sildenafilum Farmacom ulotka
Sildenafilum Farmacom skład
Sildenafilum Farmacom dawkowanie
Sildenafilum Farmacom przeciwwskazania
Sildenafilum Farmacom cena
męska sprawność wzwód problemy ze wzwodem męska niemoc impotencja erekcja
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Sildenafilum Farmacom

Dodaj opinię o Sildenafilum Farmacom

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 0 kategoriach