41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Sertralinum 123ratio

Sertralinum 123ratioSertralinum 123ratio
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 14.08 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 50 mg, tabletki powlekane, 30 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Sertralinum
Działanie: przeciwdepresyjne
Ulotka:

Opis i skład produktu Sertralinum 123ratio

 

Lek stosowany w leczeniu zaburzeń depresyjnych, w tym z towarzyszącymi objawami lęku. Kontynuacja leczenia sertraliną po uzyskaniu poprawy klinicznej zapobiega zarówno nawrotom objawów, jak i pojawieniu się nowych stanów depresyjnych.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Preparat można przyjmować niezależnie od posiłków. Lek należy odstawiać stopniowo, zwłaszcza jeżeli stosowano jego duże dawki. Leki nie należy stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Nudności, biegunka, luźne stolce, jadłowstręt, niestrawność, drżenie, pobudzenie, ból i zawroty głowy, nadmierne pocenie, suchość błon śluzowych jamy ustnej, zaburzenia czynności seksualnych, zamroczenie, bezsenność, nadmierna senność, osłabienie łaknienia i zmniejszenie masy ciała. Działania te są zwykle łagodne i ustępują po dłuższym stosowaniu leku. Rzadko występują: wymioty, bóle brzucha, drgawki, zaburzenia chodu, reakcje nadwrażliwości (zaburzenia oddychania lub duszność, obrzęk powiek, twarzy lub warg, pokrzywka, świąd), zaburzenia cyklu miesiączkowego, mlekotok,ginekomastia, wysypka skórna. W przypadku wystąpienia innych niewymienionych działań niepożądanych, należy o nich poinformować lekarza. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na sertralinę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, choroby wątroby, nerek, cukrzycę, padaczkę, choroby serca. Gdy przyjmujesz inne leki przeciwdepresyjne, preparaty litu, tryptofan, tramadol, sumatryptan. Należy unikać jednoczesnego przyjmowania sertraliny i preparatów zwierających wyciąg z dziurawca. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Sertralina może być stosowana w ciąży tylko w przypadkach, gdy potencjalna korzyść dla matki przewyższa ewentualne ryzyko dla dziecka. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Sertralinum 123ratio czy działa
Sertralinum 123ratio opinia
Sertralinum 123ratio opinie
Sertralinum 123ratio ulotka
Sertralinum 123ratio dawkowanie
Sertralinum 123ratio skład
Sertralinum 123ratio przeciwwskazania
Sertralinum 123ratio cena
Sertralinum 123ratio lek na receptę
Sertralinum 123ratio czy jest skuteczny
Sertralinum 123ratio zamienniki
Sertralinum 123ratio zamiennik
Sertralinum 123ratio odpowiednik
Sertralinum 123ratio tańszy zamiennik
depresja stany lękowe lęki napadowe leczenie depresji choroby psychiczne profilaktyka depresji
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Sertralinum 123ratio

Dodaj opinię o Sertralinum 123ratio

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach