41 873 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Sermion

SermionSermion
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane drażetki
Cena: 25.29 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: drażetki, 10 mg, 50 szt, tabletki powlekane, 30 mg, 30 szt, drażetki, 10 mg, 25 szt
Działanie: poprawia krążenie mózgowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Sermion

 

Lek na receptę stosowany w łagodzeniu objawów wynikających z zaburzeń krążenia mózgowego a także metabolizmu mózgu: w zaburzeniach poznawczych, słabej pamięci i koncentracji, złym nastroju oraz ograniczonych relacji z innymi ludźmi. lek stosowany w  łagodnej oraz średniej formie demencji starczej i przedstarczej). Lek łagodzi szumy uszne, bóle i zawroty głowy, ataki mijajającego niedokrwienia mózgu. Wskazany także w leczeniu zaburzeń krążenia obwodowego w zarostowych arteriopatiach kończyn, w chorobie Raynauda a także pozostałych zespołach chorobowych związanych z zaburzeniami przepływu krwi.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania preparatu ustala lekarz. Preparat przyjmuje się w czasie posiłku (śniadanie, obiad), jeśli lek podawany jest w dawce jednorazowej to należy przyjmować go w trakcie śniadania. Tabletek oraz drażetki należy połykać w całości, popijając wodą.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Niekiedy spadki ciśnienia tętniczego, zwolnienie akcji serca (bradykardia), zaburzenia czynności przewodu pokarmowego, zawroty głowy, uczucie gorąca i zaczerwienienie twarzy, reakcje skórne (pokrzywka, rumień), senność lub bezsenność.   Brak danych dotyczących wpływu leku na sprawność psychomotoryczną. Tak jak w przypadku innych leków wpływających na ośrodkowy układ nerwowy należy unikać tych czynności do momentu sprawdzenia czy lek nie wywołuje senność lub uczucia oszołomienia.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na nicergolinę, ciężką bradykardię (zwolnienie akcji serca), niedociśnienie tętnicze lub skłonność do gwałtownych spadków ciśnienia tętniczego podczas zmiany pozycji ciała lub gdy jesteś po niedawno przebytym zawale serca.   Gdy przyjmujesz leki obniżające ciśnienie krwi, przeciwpłytkowe i przeciwzakrzepowe. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie leku w okresie ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy jest to bezwzględnie konieczne. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Sermion tańszy zamiennik
Sermion czy działa
Sermion opinia
Sermion opinie
Sermion skład
Sermion cena
Sermion ulotka
Sermion dawkowanie
Sermion przeciwwskazania
Sermion zamienniki
Sermion zamiennik
Sermion odpowiednik
pamięć i koncentracja pamięć mózg zaburzenia krążenia w mózgu choroba Raynauda metabolizm mózgu niedokrwienie mózgu demencja starcza krążenie obiegowe
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Sermion

Dodano: 09 Wrzesień 2016
Autor: Zdenka Dankova
Ocena:
Dobry den,jachci koupit sermion na recept,jeste jsem ho nekoupila,muzete mi pomoci jej koupit?Recept mam.Napiste mi,dekuji Z.Dankova
Odpowiedź

Dodaj opinię o Sermion

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 873 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach