45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Serdolect

SerdolectSerdolect
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 98.99 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 12 mg, tabletki powlekane, 28 szt, 16 mg, tabletki powlekane, 28 szt, tabletki powlekane, 4 mg, 30 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Sertindolum
Działanie: przeciwpsychotyczne
Ulotka:

Opis i skład produktu Serdolect

Lek na receptę stosowany  w leczeniu schizofrenii.

Uwaga! Z powodu układu krążenia, lek należy uzywać tylko u osób z brakiem tolerancji jakiegokolwiek leku przeciwpsychotycznego. Leku nie należy uzywać w przypadkach nagłych, dla szybkiego obniżenia objawów, u osób z ostrymi zaburzeniami.

Dawkowanie:

Doustnie. Lek Serdolect można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłku. Tabletki należy połykać popijając wodą. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku określa lekarz. Lekarz decyduje także o czasie trwania kuracji. Leczenie należy je kontynuować tak długo, jak to zaleci lekarz, nawet jeśli nastąpi poprawa samopoczucia. Choroba może utrzymywać się przez długi czas i jeśli leczenie zostanie przerwane za wcześnie, objawy mogą powrócić. Nie wolno zmieniać dawkowania bez zasięgnięcia porady u lekarza. Przed rozpoczęciem stosowania leku Serdolect i w trakcie leczenia lekarz prowadzący wykona badania w celu ustalenia, czy stosowanie leku Serdolect jest bezpieczne. Wymagane może być: pobranie próbki krwi w celu oznaczenia stężenia potasu i magnezu we krwi, skontrolowanie ciśnienia tętniczego, wykonanie elektrokardiogramu (EKG), aby sprawdzić, czy odstęp QT nie jest wydłużony. Badanie zazwyczaj powtarza się po 3 tygodniach stosowania leku Serdolect. Badanie będzie powtarzane co 3 miesiące oraz przed każdym zwiększeniem dawki sertindolu i po jego dokonaniu lub w przypadku dodania lub zwiększenia dawki równocześnie stosowanego leku mogącego prowadzić do zwiększenia stężenia sertindolu.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często nieżyt nosa ("zapchany nos"). Często zawroty głowy lub zawroty głowy podczas podnoszenia się do pozycji stojącej, uczucie suchości w jamie ustnej, zwiększenie masy ciała, duszność, obrzęki dłoni lub stóp, wrażenie mrowienia skóry, zaburzenia wytrysku, wydłużony odstęp QT (zmiana w zapisie EKG), występowanie czerwonych i białych krwinek w moczu. Niezbyt często: drgawki, nietypowe ruchy mięśni twarzy, warg lub języka, zaburzenia rytmu serca zwane "torsade de pointes". Serdolect nie wywołuje uspokojenia. Jednakże, tak jak w przypadku stosowania wszystkich nowych leków należy zachować wyjątkową ostrożność podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługi maszyn, zanim znana będzie indywidualna reakcja na lek.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość (uczulenie) na sertindol lub którykolwiek z pozostałych składników leku Serdolect, występują u Ciebie zaburzenia równowagi mineralnej (za małe stężenie potasu lub magnezu we krwi), chore serce (zastoinową niewydolność serca, przerost serca, zaburzenia rytmu serca, wydłużenie odstępu QT, będącego częścią zapisu EKG, stwierdzone podczas badania elektrokardiograficznego), schorzenia wątroby. Należy poinformować lekarza również o wystąpieniu napadów padaczkowych (drgawek), w przeszłości. Gdy przyjmujesz leki, które mogą powodować wydłużenie odstępu QT lub wpływać na stężenie leku Serdolect we krwi. Przykładowo lekami tymi są: leki stosowane w leczeniu zaburzeń rytmu serca (np. chinidyna, amiodaron), leki przeciwpsychotyczne (np. tiorydazyna), antybiotyki makrolidowe (np. erytromycyna, klarytromycyna), antybiotyki chinolowe (np. moksyfloksacyna), leki przeciwhistaminowe stosowane w leczeniu alergicznego nieżytu nosa (kataru siennego) i innych alergii, lit (stosowany w leczeniu zaburzeń maniakalno-depresyjnych), cyzapryd (stosowany w leczeniu dolegliwości żołądkowych), leki przeciwgrzybicze z grupy „azoli” (np. ketokonazol, itrakonazol), indynawir (stosowany w leczeniu zakażeń HIV), leki zwane blokerami kanału wapniowego i stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego lub bólu w klatce piersiowej (np. diltiazem, werapamil), cymetydyna (stosowana w leczeniu wrzodów żołądka). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania leku Serdolect w okresie ciąży. W związku z tym, lek Serdolect nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży. Nie wykonano badań z udziałem karmiących piersią kobiet, ale należy oczekiwać, że sertindol wydziela się do mleka kobiecego. W przypadku konieczności stosowania leku Serdolect, należy rozważyć przerwanie karmienia piersią.

Serdolect zamienniki
Serdolect zamiennik
Serdolect odpowiednik
Serdolect tańszy zamiennik
Serdolect czy działa
Serdolect opinia
Serdolect opinie
Serdolect cena
Serdolect ulotka
Serdolect skład
Serdolect dawkowanie
Serdolect przeciwwskazania
leczenie zaburzeń psychicznych dolegliwości w schozofrenii psychoza lęki schizofrenia leczenie schizofrenii zaburzenia psychiczne choroby psych
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze płyny micelarne - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Serdolect

Dodaj opinię o Serdolect

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach