41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Segan

SeganSegan
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 21.64 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki, 5 mg, 60 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Selegilini hydrochloridum
Działanie: zwiększa ilość dopaminy w mózgu
Ulotka:

Opis i skład produktu Segan

 

Lek na receptę stosowany w leczeniu początkowej fazy choroby Parkinsona wspomagająco lub jako wyłączne źródło leczenia, stosowany w czasie leczenia skojarzonego z lewodopą: lek działa wzmacniająco i przedłużająco jej działanie, co wpływa  czasami na obniżenie dawki lewodopy.

Dawkowanie:

Doustnie. Zaleca się połykać tabletki, popijając niewielką ilością płynu. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący. Niestosowanie się do zaleceń lekarza i przyjęcie większej dawki selegiliny jest niebezpieczne, gdyż po spożyciu pokarmów zawierających duże ilości tyraminy takich, jak sery fermentowane, ciasto drożdżowe, czerwone wino, piwo, może wystąpić znaczne nadciśnienie, pobudzenie psychoruchowe, ból głowy, senność. Jeżeli takie objawy wystąpią, należy natychmiast zgłosić się do lekarza. Jednoczesne stosowanie selegiliny i nieselektywnych inhibitorów MAO lub inhibitora MAO-A (moklobemid) wymaga bezwzględnego unikania potraw z dużą zawartością tyraminy. Podczas leczenia nie należy spożywać alkoholu. Bezpieczeństwo stosowania leku u dzieci nie zostały ustalone.

Możliwe skutki uboczne:

Uczucie suchości w jamie ustnej, zaburzenia ze strony układu pokarmowego (głównie nudności), niepokój, przejściowe łagodne zaburzenia snu. Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną, podczas stosowania należy zachować ostrożność przy prowadzeniu pojazdów i obsłudze maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na seligilinę lub pozostałe składniki preparatu, pląsawicę Huntingtona, przewlekłe drżenie mięśni, chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, zaburzenia układu krążenia. Gdy przyjmujesz leki przeciwdepresyjne, leki nasenne, leki uspokajające, narkotyczne leki przeciwbólowe. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy  karmisz piersią. W ciąży lek może być stosowany jedynie w przypadkach, gdy lekarz oceni, że korzyści dla matki przewyższają potencjalne zagrożenie dla płodu. Nie zaleca się stosowania leku u kobiet karmiących piersią.

Segan opinia
Segan opinie
Segan skład
Segan cena
Segan ulotka
Segan dawkowanie
Segan przeciwwskazania
Segan zamienniki
Segan zamiennik
Segan odpowiednik
Segan tańszy zamiennik
Segan czy działa
choroba parkinsona układ nerwowy neurologia leczenie Parkinsona zaburzenia neurologiczne choroby neurotyczne problemy neurologiczne
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Segan

Dodaj opinię o Segan

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach