45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Sedam

SedamSedam
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 15.49 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 3, 3 mg, tabletki, 30 szt.
Działanie: nasenne
Ulotka:

Opis i skład produktu Sedam

 Lek na receptę stosowany w uogólnionych zaburzeniach lękowych wymagających leczenia farmakologicznego. Stany lękowe występujące w przebiegu przewlekłych chorób organicznych ośrodkowego układu nerwowego. Zaburzenia stresowe pourazowe z objawami lęku. Zaburzenia adaptacyjne.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowanego leku ustala lekarz.     Uwaga! Lek należy odstawiać stopniowo. W trakcie leczenia nie należy pić alkoholu.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić, szczególnie w pierwszych dniach podawania leku: uczucie zmęczenia, senność, osłabienie, wydłużony czas reakcji, zaburzenia koncentracji, ból głowy, depresja, niepamięć następcza, ogólne złe samopoczucie i nadmierne uspokojenie w ciągu dnia. Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych jest większe u pacjentów w podeszłym wieku - należy zwrócić uwagę na działanie zmniejszające napięcie mięśniowe, które może być przyczyną niezborności ruchów; dodatkowo, szczególnie w przypadku odstawienia leku, mogą wystąpić reakcje paradoksalne, takie jak agresywność, ostre stany pobudzenia, skłonności samobójcze, zwiększone napięcie mięśniowe, trudności w zasypianiu i zaburzenia snu. Pochodne benzodiazepiny podawane pacjentom z depresją i stanami lękowymi mogą nasilić depresję po zmniejszeniu objawów lękowych, w tym nasilić tendencje samobójcze. Stosowanie dużych dawek leku przez długi czas może wywołać przemijające zaburzenia, takie jak: wolniejsza i niewyraźna mowa, niepewne ruchy i chód, zaburzenia widzenia. Po długotrwałym stosowaniu lub podawaniu wielokrotnych dawek obserwuje się osłabienie działania, szczególnie uspokajającego i wpływu na aktywność psychoruchową w wyniku rozwoju tolerancji. Nagłe odstawienie po długotrwałym stosowaniu może wywołać objawy zespołu odstawienia (zaburzenia snu, niepokój, napięcie, podniecenie, drżenie do objawów somatycznych i psychicznych, np. napady drgawkowe, psychoza). Stosowanie bromazepamu może prowadzić do uzależnienia psychicznego i fizycznego.   Lek upośledza sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość bromazepam, inne pochodne benzodiazepiny lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu , miastenię, zaburzenia funkcji wątroby, jaskrę z zamkniętym kątem przesączania, ciężką niewydolność oddechową.   Gdy równocześnie przyjmujesz inne leki działające hamująco na ośrodkowy układ nerwowy (np. leki przeciwpsychotyczne, przeciwdrgawkowe, uspokajające, nasenne, narkotyczne leki przeciwbólowe, leki znieczulenia ogólnego, przeciwhistaminowe), leki zmniejszające napięcie nerwowe, leki obniżające ciśnienie krwi, glikozydy nasercowe, metyloksantyny, hormonalne środki antykoncepcyjne, cymetydynę, omeprazol, cizapryd. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w ciąży oraz w okresie karmienia pierisą.

Sedam zamienniki
Sedam zamiennik
Sedam odpowiednik
Sedam tańszy zamiennik
Sedam czy działa
Sedam opinia
Sedam opinie
Sedam ulotka
Sedam skład
Sedam dawkowanie
Sedam przeciwwskazania
Sedam cena
zaburzenia lękowe depresja lęki lęki napadowe lęk zaburzenia lękowe uogólnione leczenie lęków lęki adaptacyjne
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze pianki do mycia twarzy - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Sedam

Dodaj opinię o Sedam

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach