41 873 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Salmex

SalmexSalmex
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: proszek do inhalacji
Cena: 78.10 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: (250mcg+50mcg)/dawkę, proszek do inhalacji, 60 dawek, (500mcg+50mcg)/dawkę, proszek do inhalacji, 60 dawek, (100mcg+50mcg)/dawkę, proszek do inhalacji, 60 dawek
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Fluticasonum + Salmeterolum
Działanie: rozkurcza mięśnie gładkie oskrzeli
Ulotka:

Opis i skład produktu Salmex

 

Lek na receptę stosowany w leczeniu astmy oraz  przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP).

Dawkowanie:

Wziewnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Uwaga! Leku Salmex nie należy stosować do przerywania nagłego napadu duszności.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: ból głowy (ten objaw niepożądany zazwyczaj zmniejsza się w czasie kontynuowania leczenia, zwiększona częstość występowania przeziębień u osób z POChP. Często: pleśniawki w jamie ustnej i gardle, a także ból języka i bezgłos (pomocne może być płukanie jamy ustnej wodą bezpośrednio po każdej inhalacji), bóle, obrzęk stawów i bóle mięśni. U osób z POChP notowano następujące działania niepożądane: zapalenie płuc i oskrzeli, łatwiejsze siniaczenie i złamania pourazowe, zapalenie zatok, zmniejszenie stężenia potasu we krwi. Niezbyt często: bardzo szybkie bicie serca, uczucie drżenia i szybkie lub nieregularne bicie serca, kurcze mięśni, uczucie niepokoju, podrażnienie gardła (pomocne może być połykanie jamy ustnej wodą i wyplucie jej bezpośrednio po każdej inhalacji). Rzadko: świszczący oddech lub trudności w oddychaniu nasilające się bezpośrednio po przyjęciu leku, spowolnienie wzrostu u dzieci i młodzieży, zmniejszenie masy kostnej, zaćma i jaskra, zwiększenie masy ciała, zespół Cushinga, zwiększenie stężenia cukru we krwi, zaburzenia snu i zmiany zachowania, takie jak nadmierne pobudzenie i drażliwość (te objawy występują głównie u dzieci). Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie powinien wpływać na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na uczulenie na salmeterol, flutykazonu propionian lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku, choroby serca, nadczynność tarczycy, wysokie ciśnienie krwi, cukrzycę, małe stężenie potasu we krwi, gruźlicę, nietolerancję niektórych cukrów. Gdy stosujesz inne leki. Przed rozpoczęciem stosowania leku Salmex należy poinformować lekarza o przyjmowaniu następujących leków: leków z grupy beta-adrenolityków (np. atenolol, propranolol, sotalol; beta-adrenolityki są najczęściej stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi lub innych chorób serca); leków przeciwwirusowych (np. rytonawir) i leków przeciwgrzybiczych (np. ketokonazol i itrakonazol), kortykosteroidów (doustnie lub we wstrzyknięciach). Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.

Salmex czy działa
Salmex opinia
Salmex opinie
Salmex ulotka
Salmex skład
Salmex dawkowanie
Salmex przeciwwskazania
Salmex cena
Salmex zamienniki
Salmex zamiennik
Salmex odpowiednik
Salmex tańszy zamiennik
płuca astma napady astmy leczenie astmy choroby płuc choroba obturacyjna płuc dusznosci alergiczne kaszel astmatyczny
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Salmex

Dodaj opinię o Salmex

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 873 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach