42 359 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Sabril

SabrilSabril
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane proszek do sporządzania roztworu
Cena: 141.86 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki powlekane, 500 mg, 100 szt, proszek do przyrządzania roztworów doustnych, 500 mg, 50 saszetek
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Vigabatrinum
Działanie: przeciwpadaczkowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Sabril

 

Lek na receptę stosowany w leczeniu ataków padaczki nie reagujacych na leczenie innymi środkami przeciwpadaczkowymi. Lek używany w monoterapii ataków padaczki u niemowląt.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Lek przyjmować przed lub w czasie posiłku. Tabletki należy połykać, popijając niewielką ilością wody, proszek zawarty w saszetce należy rozpuścić w wodzie, soku owocowym lub mleku bezpośrednio przed spożyciem. Nagłe odstawienie leku może spowodować zwiększenie częstotliwości napadów. W przypadku konieczności przerwania leczenia, zalecane jest stopniowe zmniejszanie dawki leku przez  okres 2-4 tygodni.

Możliwe skutki uboczne:

Senność i zmęczenie, natomiast u dzieci pobudzenie. Ponadto ból i zawroty głowy, nerwowość, drażliwość, zaburzenia koncentracji,  zwiększenie masy ciała, obrzęki, łagodne zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, łysienie, zaburzenia widzenia. Lek może upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia widzenia, choroby nerek. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.

Sabril cena
Sabril skład
Sabril ulotka
Sabril dawkowanie
Sabril przeciwwskazania
Sabril zamienniki
Sabril zamiennik
Sabril odpowiednik
Sabril tańszy zamiennik
Sabril czy działa
Sabril opinia
Sabril opinie
padaczka u niemowląt przeciwpadaczkowe leki przeciwpadaczkowe padaczka napady padaczki leczenie padaczki padaczka miokloniczna ataki padaczki
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Sabril

Dodaj opinię o Sabril

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 42 359 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach