45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Roswera

RosweraRoswera
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 10.86 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 10 mg, tabletki powlekane, 28 szt, 15 mg, tabletki powlekane, 28 szt, 20 mg, tabletki powlekane, 28 szt, 30 mg, tabletki powlekane, 28 szt, 40 mg, tabletki powlekane, 28 szt, 15 mg, tabletki powlekane, 56 szt., 30 mg, tabletki powlekane, 56 szt., 5 mg, tabletki powlekane, 28 szt.
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Rosuvastatinum
Działanie: zmniejsza poziom
Ulotka:

Opis i skład produktu Roswera

Lek na receptę stosowany w leczeniu zbyt wysokiego poziomu cholesterolu we krwi. Lek jest polecany gdy dieta lub pozostałe metody (gimnastyka, obniżenie wagi ciała) nie pomogły Zahamowanie dużym epizodom sercowo-naczyniowym: atak serca, udar. u osób z dużym ryzykiem tych zdarzeń.

 

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek można przyjmować niezależnie od posiłków. Tabletkę należy połykać w całości, popijając wodą. Lek można przyjmować o dowolnej porze dnia.   Uwaga! Przed rozpoczęciem leczenia i w czasie leczenia należy stosować dietę mającą na celu zmniejszenie stężenia cholesterolu.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Często: ból głowy, ból brzucha, zaparcia, nudności, ból mięśni, osłabienie, zawroty głowy, zwiększenie stężenia białka w moczu, cukrzyca (szczególnie u osób, u których stężenie glukozy we krwi mieści się w górnej granicy normy). Niezbyt często: wysypka, świąd lub inne reakcje skórne. Rzadko: ciężkie reakcje alergiczne, uszkodzenie mięśni ( w razie wystąpienia nietypowego bólu mięśni lub problemów z mięśniami należy skontaktować się z lekarzem), silny ból brzucha (zapalenie trzustki), zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych we krwi.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie powinien wpływać na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługiwania maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na rozuwastatynę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą leku, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby, choroby mięśni, zaburzenia czynność tarczycy, powtarzający się lub niewyjaśniony ból mięśni, uzależnienie od alkoholu, nietolerancję niektórych cukrów.   Gdy przyjmujesz inne leki wpływające na poziom cholesterolu, cyklosporynę, warfarynę, leki na niestrawność (stosowane w celu neutralizacji kwasu solnego w żołądku), erytromycynę, doustne środki antykoncepcyjne, hormonalną terapię zastępczą, leki stosowane w leczeniu zakażeń wirusem HIV. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie należy przyjmować leku Roswera w ciąży lub podczas karmienia piersią.

Roswera opinia
Roswera opinie
Roswera cena
Roswera skład
Roswera ulotka
Roswera dawkowanie
Roswera przeciwwskazania
Roswera zamienniki
Roswera zamiennik
Roswera odpowiednik
Roswera tańszy zamiennik
Roswera czy działa
serce miażdżyca i cholesterol serce i układ krążenia cholesterol miażdżyca leczenie cholesterolu obniżanie cholesterolu atak serca zapobieganie zawałom
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Roswera

Dodano: 23 Styczeń 2016
Autor: Ewa
Ocena:
Roswera15mg biore raz dziennie 3lata cholesterol spada bardzo powoli
Odpowiedź
Dodano: 21 Luty 2016
Autor: halina
biore 2 lata, cholesterol spadl do 190, mialam 370, ale zaczynam miec klopoty z chodzeniem, strasznie Bola mi miesnie uda od ponad 2 miesiecy, kilka dni temu zauwazylam zanik miesni na lydce, odstawilam wczoraj, jutro ide do lekarza, podejrzewam, ze to od tego leku
Odpowiedź

Dodaj opinię o Roswera

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach