41 656 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 775 produktów w 204 kategoriach

Risset 4 mg

Risset 4 mgRisset 4 mg
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 38.85 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki powlekane, 60 szt., tabletki powlekane, 20 szt.
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Risperidonum
Działanie: przeciwko schizofrenii
Ulotka:

Opis i skład produktu Risset 4 mg

Lek na receptę stosowany w leczeniu  ostrych i długotrwałych psychoz schizofrenicznych i pozostałych stanów psychotycznych z towarzyszącymi omamami, urojeniami, depresją i lękiem.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Należy ściśle przestrzegać jego zaleceń. Lek należy odstawiać stopniowo.   Uwaga! Niewskazane jest spożywanie alkoholu w czasie leczenia preparatem. Nie stosuje się u dzieci poniżej 15 roku życia.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Częste: bezsenność, pobudzenie, lęk, ból głowy. Rzadko występują: senność, uczucie zmęczenia, zawroty głowy, zmniejszona koncentracja, zaparcia, nudności i wymioty, bóle brzucha, zaburzenia widzenia, zaburzenia erekcji, zaburzenia ejakulacji, zaburzenia orgazmu, nietrzymanie moczu, nieżyt nosa, wysypka skórna lub inne reakcje alergiczne. Bardzo rzadko mogą wystąpić zawroty głowy związane z nagłą zmianą pozycji ciała, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, kołatanie serca, niekiedy zwiększenie ciśnienia tętniczego krwi. Należy zachować ostrożność, stosując rysperidon u pacjentów z chorobą Parkinsona, ponieważ lek może nasilać jej objawy.   Lek może zaburzać zdolność wykonywania czynności wymagających zwiększonej uwagi - podczas przyjmowania leku nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych do czasu określenia ich indywidualnej reakcji na lek.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na lek, chorobę Parkinsona, padaczkę, schorzenia układu krążenia, nerek i/lub wątroby.   Gdy przyjmujesz inne leki wpływające na ośrodkowy układ nerwowy. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży stosować jedynie w przypadkach, gdy lekarz oceni, że spodziewane korzyści znacznie przewyższają ryzyko dla płodu. Nie zaleca się karmienia piersią podczas stosowania leku.

Risset 4 mg opinia
Risset 4 mg opinie
Risset 4 mg cena
Risset 4 mg ulotka
Risset 4 mg skład
Risset 4 mg dawkowanie
Risset 4 mg przeciwwskazania
Risset 4 mg zamienniki
Risset 4 mg zamiennik
Risset 4 mg odpowiednik
Risset 4 mg tańszy zamiennik
Risset 4 mg czy działa
depresja lęki schizofrenia Urojenia Omamy psychoza z niepokojem psychoza schizofreniczna urojenia schizofreniczne
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Risset 4 mg

Dodaj opinię o Risset 4 mg

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 656 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 775 produktów w 204 kategoriach