40 359 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 514 produktów w 205 kategoriach

Remeron

Remeron Remeron
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: na receptę
Producent: ORGANON
Postać: tabletki
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii przeciwdepresyjne

Opis i skład produktu Remeron

Remeron  - 30 tabletek

Remeron jest lekiem przeciwdepresyjnym. Zawarte w preparacie składniki działają  blokując receptory adrenergiczne i serotoninergiczne, co w konsekwencji wzmacnia neuroprzekaźnictwo noradrenergiczne oraz serotoninergiczne. Dodatkowo, wpływa on na zwrotny wychwyt noradrenaliny i serotoniny.

Skład Remeron:

substancja czynna: mirtazapina.

Wskazanie:

Remeron  zalecany jest do stosowania w leczeniu epizodów dużej depresji.

Dawkowanie:

Lek należy zażywać doustnie, nie przekraczając zalecanej dawki.
Dorośli:
Wskazana dawka początkowa zażywania leku  wynosi 15–30 mg/dobę, natomiast dawka podtrzymująca 15–45 mg/dobę. Preparat zaleca się stosować 1 ×/dobę, wieczorem lub w 2 dawkach podzielonych, wówczas, tę większą część  należy przyjmować wieczorem.

Uwagi:

 Efekty działania przeciwdepresyjnego uwidocznią się  po 1–2 tygodniach od rozpoczęcia kuracji a, a pozytywna reakcja kliniczna wystąpi po 2–4 tygodniach.

Jeżeli nie nastąpi  odpowiednia reakcja kliniczna lekarz może zalecić zwiększenie dawki do dawki maksymalnej, lecz jeśli po upływie 2–4 tygodni nie nastąpi poprawa, prawdopodobnie zadecyduje o odstawieniu preparatu.
Zaleca się stosować leczenie do chwili  całkowitego ustąpienia objawów (zazwyczaj co najmniej 6 miesięcy, przy czym lek należy odstawiać stopniowo.
U osób w podeszłym wieku, z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby należy zachować ostrożność, zwłaszcza podczas zwiększania dawek.
Szczególną ostrożnoś powonny zachować osoby z padaczką, z podwyższonym ciśnieniem śródgałkowym lub ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia jaskry z zamykającym kątem przesączania, · z zaburzeniami oddawania moczu, jak w przypadku przerostu gruczołu krokowego, z organicznym uszkodzeniem mózgu, z zaburzeniami czynności wątroby i nerek, z z chorobami serca: zaburzeniami przewodzenia, dławicą piersiową czy przebytym ostatnio zawałem mięśnia sercowego.

Przeciwwskazania:

Leku nie należy zażywać w przypadku uczulenia na którykolwiek z jego składników, jak również podczas równoczesnego przyjmowania inhibitorów monoaminooksydazy (MAO) oraz przed ukończeniom 18 roku życia.
Kobiety w ciąży i karmiące nie powinny zażywać leku.

Szczegółowe informację znajdują się na ulotce dołączonej do opakowania.

Remeron opinie
Remeron ulotka
Remeron skład
Remeron dawkowanie
Remeron przeciwwskazania
Remeron cena
Remeron zamienniki
Remeron zamiennik
Remeron odpowiednik
Remeron tańszy zamiennik
Remeron czy działa
depresja
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Remeron

Dodano: 03 Listopad 2016
Autor: Andrzej
Ocena:
Brałem kilka miesięcy....-rewelacja ale cena już nie.Pojawił się generyk o nazwie Mirzaten-zrezygnowałem zupełnie inne działanie.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Remeron

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Email:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 359 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 514 produktów w 205 kategoriach